Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2009

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2009

    va rog sa postati aici teste dyno filmulete cu masurarea timpilor de accelerare, etc... din care sa rezulte ca motorul masinii voastre a fost modificat si i s-au marit performantele
    104
    MCD
    71.15%
    74
    dsign
    28.85%
    30

    The poll is expired.

    0.9 tce SL plus

  • #2
    Cel mai tiganit 1.4 ....serpisori, admisie de aer, filtru sport, 3 remapari, short shifter la cutie, bujii bosh cu 4 electrozi, traseu evacure cap-coada inox cu finala carbon, catalizator anulat si intermediare, si mai urmeaza.....axa came si chiulaosa rectificata... Tot ce am precizat mai sus se afla pe masina si totul ajunge undeva la 90CP....filme nu am...
    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

    Comment


    • #3
      postez eu poza pt MCD.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Pot sa ma bag eu?

        Admisie K&N, evacuare cap-coada, fara serpisori, catalizator scos, intermediara Stelco si finala Remus, remapare. Timpi 0-100 nu am, insa am filmulete

        filmulet 1

        filmulet 2

        filmulet 3


        N-am sanse fata de MCD, dar macar sa aibe omu' concurent

        Puteti da drumul poll-ului
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #5
          Un gest ff frumos domnule Dsign!!Tu oricum ai o masina superba, din toate punctele de vedere. Sunt convins ca in viitorul apropiat masina ta va fi printre cele mai "tiganite".

          sigpic

          Comment


          • #6
            Pot spune ca din puct de vedere al "tiganiei", nu merit sa ies pe primul loc aici. MCD are mai mult curaj decit mine.
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #7
              hai Bucuresti! ;)
              sigpic

              Comment


              • #8
                MCD-ul clar ... asta ala 200km/h sta in curu tau si-ti da flashuri ( e loc de mai mult ).

                Comment


                • #9
                  MCD a demonstrat ca si un 1.4 MPI poate face de ras alte masini mai cu pretentii.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #10
                    merci mult danny, dar pacat ca numai noi 2 am ajuns la cele mai tiganite masini.....si multumesc baietilor care m-au votat
                    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                    Comment


                    • #11
                      pot sa va votez pe amandoi?nu pot sa ma hotarasc.
                      [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                      Comment


                      • #12
                        care vrei tu bik
                        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                        Comment


                        • #13
                          Dar niste date tehnice mai oficiale? G-tech, o masuratoare dinamometrica, care ai?
                          Fara sa aduceti vb de liniute.

                          Comment


                          • #14
                            Eu unu nu as da 150 ron pentru un dyno....mai bine bag benzina si ma plimb)
                            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                            Comment


                            • #15
                              Dar un g-tech care are? o masuratoare cu acel aparat e mai ieftina.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google