Prezoane Roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    depinde foarte mult ce tip de jante cumperi de aluminiu eu unu am cumparat Wolfrace catana 2 si merg cele originale da am primit si un set de prezoane care merg sigur
    si ori cine cumpara jante tre sa ceara si prezoane care normal sant incluse in pret

    Comment


    • #47
      asa e, in mod normal, odata cu jantele, se livreaza si prezoanele. in principiu sunt cazuri cand se potrivesc, numai ca, vedeti voi, ambele jante au un anume unghi al conului in care strange prezonul. ala s-ar putea sa difere de la aluminiu la tabla, desi la ochi e identic. o deviatie de 2-3 grade nu o vezi la ochi, dar e diferenta enorma intre cum calca un prezon pe conul lui pereche si cum calca un prezon pe alt con, pe care la inceput trebuie sa-l "calce" pe forma lui si pana-l formeaza, exista riscul sa se destranga sau sa fisurati conul jantei la strangeri exagerate si daca janta nu e de calitate. jucati-va. sunt chestii teoretice ce-am zis eu, sansele sunt mici sa se intample ceva rau, dar sunt mult mai mari decat daca ati folosi prejoanele originale. faceti cum vreti, voi stiti daca merita sa va asumati anumite riscuri.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #48
        nu Radu2008 ca decat anul asta mi-am pus gume de iarna... si nu stiam... deci ce cer la magazin, prezoane pt jante de tabla ?

        Data viitoare ai warn!
        Last edited by andy_x3m; 30 December 2009, 10:30.
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • #49
          da, pt jante de tabla de logan. s-ar putea sa se potriveasca si de la alte masini, gen clio, micra, modus, twingo, solenza...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #50
            multumesc pt raspunsuri
            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

            Comment


            • #51
              Am cautat la mai multe magazine prezoane pentru jante aliaj,nu am gasit niciunde. Mai caut, sper sa gasesc,trebuie sa cumpar neaparat ca prezoanele pt jante de tabla sunt mai scurte, si nu prinde decat 4 filete jumate.
              niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

              Comment


              • #52
                cine vrea prezoane ptr jante de aluminiu , ma refer la prezoanele originale ptr jantele originale aduc eu la comanda. cate vreti.
                astept pm , numi fac anunt ptr ca nu fac o afacere doar ajut pe cine pot.

                sigpic

                Comment


                • #53
                  cat costa 4 bucati pt rezerva?
                  Fat and Curious

                  Comment


                  • #54
                    Stiu ca exista prezoane special ptr.jantele de aluminiu, speciale ptr.jantele de tabla, dar nici mamica Dacia nu pune la toate ce trebuie. Mai precis, pe multe masini cu jante de tabla stock, sunt prezoanele pentru jantele de aluminiu! Ca aia au avut in magazie in momentul ala..
                    Last edited by crististreulea; 24 December 2009, 01:23.
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • #55
                      Radu ptr. siguranta ta si a pasagerilor si binenteles a colegilor din trafic ,indicat ar fi sa respecti indicatile producatorului , asta nu inseamna ca daca tipul de la magazie ,cum spune Gusi a avut doar prezoane ptr. aliaj si le-au montat pe table ar fi chiar asa de indicat ,sunt inconstienti cei de la Dacia ,inca merg pe principiul ,las ca merge si-asa ,dar ne pune viata in pericol.........in momentul in care colegul care a deschis acest thred a specificat ca s-au strambat jantele stranse cu grija ,pai asa ceva nu trebuia ,ori sunt jante care se potrivesc la gaura din mijloc si au vre-o ambutisare ceva in plus ori sunt de proasta calitate ,nu ar trebui sa sa deformeze la strangere asta in cazul in care montezi jante +prezoane ptr. table, deci daca maine seara colegul mai poate sa revina pe forum si sa se laude cu nu la depasit vre-o janta de la logan ,poate sa fie fericit ,sfatul meu si scuzati-mi polemica ,montati prezoane ptr table originale si ptr. aliaj cele adecvate , nu va jucati cu focul ,arde rau.
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                      Comment


                      • #56
                        "..deci daca maine seara colegul mai poate sa revina pe forum si sa se laude cu nu la depasit vre-o janta de la logan ,poate sa fie fericit"

                        le-am schimbat la cateva zile dupa initierea threadului si inca sunt viu... cu toate ca senzatia de "sare roata frate" la 80 km/h era sa imi provoace un infarct;
                        Last edited by crististreulea; 24 December 2009, 01:22.
                        Fat and Curious

                        Comment


                        • #57
                          ma bucur ca ai grija de tine , toate bune.
                          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                          Comment


                          • #58
                            am o intrebare. Am o pereche de jante borbet cu flanse iar prezoanele originale nu se potrivesc pe flanse deoarece au prea lung capatul unde se prinde cheia. Acum in trebarea mea este: se poate taia din capatul acela sau trebuie alte prezoane mai scurte?
                            Attached Files
                            Ambition

                            http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                            Comment


                            • #59
                              Cum sa tai frate din prezoane ?
                              Eu zic sa cauti prezoanele originale si pe alea sa le pastrazi pentru jantele de tabla sau sa le vinzi(10 ron bucata).
                              Daca ai vandut jantele de tabla si nu i-ai dat si prezoanele atunci ai gresit fata de cumparator.

                              Comment


                              • #60
                                nu am vandut nici o janta. Eu pe masina am din fabrica jantele de aliaj sinaia masina fiind ambition dar aceste prezoane nu se potrivesc la jantele pe care vreau sa le montez acum pe masina... Unde sa caut prezoane mai scurte?
                                Ambition

                                http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google