Portbagaj clean?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    salut.Am si eu o intrebare.Eu mi-am scos afara semnele de pe portbagaj si unde a fost semnul Dacia(naspa) am sudat tabla si am tras kit de fibra de sticla si a iesit super.Problema e ca in portbagaj am sonorizare de vreo 2000 Watt si dupa un timp de ascultat muzica (vreo 4-5 luni) incepe sa imi crape kitul, adica incepe sa se vada conturul fostei sigle Dacia, desi este sudata si kituita.Intrebarea este, ce as putea face sa nu mai crape deloc?
    sigpic

    Comment


    • #17
      Parerea mea e ca daca ai sudat trebuia cumva finisat perfect in asa fel incat sa nu prea mai pui kit decat foarte foarte putin. Daca ai muzica tare iti crapa. eu imi fac griji acu din aceleasi motive pentru ca o sa am 800 W RMS in portbagaj.. daca o sa crape imi fac tot portbagaju din fibra si sper sa rezolv pb. Astept intai sa montez boxele

      Comment


      • #18
        poi e finisat bine, adica, dupa ce am sudat tabla, decupata exact dupa conturul semnului, am polizat frumos si am tras KIT DE FIBRA, nu kit normal, kitul de fibra fiind mai tare decat cel normal, si totusi, dupa o vreme de ascultat muzica la volum MARE(woofer) incepe sa imi apara conturul la semn, exact cum e, asa crapa kitul, exact dupa contur, nu stiu ce sa fac, o data la cateva luni tre sa imi refac portbagajul, dar asta e, ori il tot refac ori nu ascult asa tare wooferele si totul e ok.Cred ca ar fi o solutie buna, care o voi aplica, pe partea interioara a portbagajului, voi lipi folie de Dynamat, cea mai groasa posibil, in felul asta, folia va absorbii toate socurile si nu va mai crapa kitul.Zic eu ca este singura solutie valabila si sigura.Dupa ce imi refac portbagajul, asta voi face si te indrum sa faci si tu la fel daca nu vrei sa mai ai probleme cu el.

        Mentionez ca si eu am sonorizare de vreo 1000 watt RMS (vezi pagina dedicata sonorizarii de la ICE and Security)
        sigpic

        Comment


        • #19
          Da o izolatie ar fi foarte buna si poate singura varianta. Sa imi zici si mie preturi te rog

          Comment


          • #20
            poi eu am gasit aici, in Baia Mare, la firma unui prieten de al meu, folie Dynamat 2 coli de dimensiunea 1m/1m la pretul de vreo 2 mil.Am vazut ca este si pe siteul Be Loud, dar au preturi cam mari acolo
            sigpic

            Comment


            • #21
              Salut.Stie cineva unde anume in Bucuresti pot sa-mi fac portbagajul ''clean'' cat mai ieftin.

              Comment


              • #22
                Fara nimic asa parca nu arata destul de bine.Sau va e rusine cu motorizarile.
                Macar sigla de la Dacia sa ramana.
                sigpic
                !

                Comment


                • #23
                  Mie nu imi este rusine cu sigla sau motorizarea,dar pur si simplu arata mai bine asa.Am vazut portbagaj clean si la masini de lux;nu cred ca le era rusine cu masina mii de euro.

                  Comment


                  • #24
                    Mai oameni buni dar de ce nu lasati masina asa cum este.Mie personal imi seamana a tuning romanesc(de garaj)sunt alte lucruri mai importante de facut la masinile astea(faruri smechere, lumini bune, jante frumoase,folie omologata,suspensie sport).Sa aveti grija cu modificarile ca incepe sa semene masina a tiganie si va vad pe tuningmioritic.Ro

                    Comment


                    • #25
                      Portbagajul clean da bine pe orice masina si nu e deloc mioritica ideea! Arunca un ochi si la masinile din Occident!

                      Comment


                      • #26
                        Asa e , clean all over da super pe masina,parerea mea...
                        1 point 6 litre 8 vsigpic

                        Comment


                        • #27
                          Si eu care am inteles ca intreaba, unde sa-si curete portbagajul...............
                          Pana la urma care-i rostul topicului asta? Pe bune acuma.

                          Comment


                          • #28
                            Celor care nu au de lucru si vor sa faca portbagaju clean sa mearga la un service si se rezolva fiecare cu gusturile lui.

                            Comment


                            • #29
                              masina e tiganeasca daca are multe inscriptii si embleme pe ea.Fara nici o emblema si inscriptie arata muuuult mai bine, asta e clar.Si in plus....emblema aia de pe portbagaj, aia cu DACIA, ....suuuuper mare si super naspa....jos cu ea
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google