Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut ... Sper sa nu fiu off topic ... Cine ma ajuta si pe mine cu un set de pleoape pt Angel Eyes ? Multumesc ...

    Comment


    • Intrebare ;) .. La farurile angel (logan) merg puse bixenoane ? Multumesc !
      :popa:

      Comment


      • Nu ,doar 2 kituri de xenon pe ambele faze

        Comment


        • Originally posted by grassu View Post
          Cred ca au aparut un model nou de faruri cu angel eyes. Am vazut la un cunoscut astazi. Pareau diferite de cele pe care le vazusem pana acum. A zis ca i le-a adus cineva cu 150 euro. Trebuia sa le fac niste poze. Stie cineva mai multe detalii decat mine ??

          A a parut un model nou mai aratos si mai ieftin decat primul.Vezi la bursa ca vindea cineva.

          Comment


          • Eu mi-am pus faruri angel eyes si sunt foarte multumit. Bine am bagat si xenon in lupe pe scurta si bate cam cu 30-40 de mmetri mai departe dacat cu farurile stoc.Am avut xenon si pe farurile stoc si nu se compara cu acestea noi(focalizeaza lumina mai bine si nu deranjeaza autovehiculul din fata). Singurele dezavantaje sunt imposibilitatea reglarii in mers(daca ai greutate pe spate bat cam sus) si faptul ca dupa ce speli masina cu presiune mare(la spalatoriile auto nu in curte cu furtunul) farurile nefiind extraordinar de bine etanseizate se aburesc putin dar asta se duce in maxim o jumata de ora. Investitie in siguranta ta si a pasagerilor care merita 100%. Pret 500 farurile si 250 instalatia xenon. Montat in garajul unui prieten. O sa pun si poze dar nu stiu daca pot azi.Si in plus bat extra pe partea dreapta a drumului avtfel pietonii si alte cele sunt mult mai vizibile.

            Comment


            • Poze ,poze

              Comment


              • Da ne arati ceva poze
                :smokespliff:.....UNUL CU DE TOATE...:smokespliff:

                Comment


                • Pun eu niste poze,banuiesc ca tot despre modelul acesta este vorba.
                  Attached Files
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Din pacate asta este singura poza pe care o am dar voi face si altele si le voi pune.Chiar o sa incerc sa fac ceva poze si noaptea sa va dati seama cum se vede
                    Attached Files

                    Comment


                    • Lasa pozele cu farurile,spune cum ai facut sa stea faza scurta aprinsa cand aprinzi faza lunga ! O schema ceva.
                      LOGAN--> <--TOYOTA

                      Comment


                      • Originally posted by dan.Gutu View Post
                        Lasa pozele cu farurile,spune cum ai facut sa stea faza scurta aprinsa cand aprinzi faza lunga ! O schema ceva.


                        nu am schema pt asa ceva dar iti pot explica si cred ca destul de clar:am luat doua relee de protectie de la un nisan vechi(sa nu incerci cu cele de temporizare ca nu reusesti)si din mufa de la faruri am tras un fir de la faza scurta la faza lunga care trece prin acest releu.Adica in momentul in care eu aprind faza scurta acest releu nu lasa lunga sa se aprinda(functioneaza ca un intrerupator)poti sa iei tensiunea si de pe bateria masinii si de pe firele de faze(sa le intrerupi si sa le legi intre ele prin acest releu )dar mie mi s-a parut cea mai buna varianta sa nu tai firele ci sa trag tensiunea din mufa.

                        Comment


                        • Pai ai facut tu sau un electrician ? Daca ai facut tu, fa o schita cum ai facut legaturile la relee.
                          LOGAN--> <--TOYOTA

                          Comment


                          • Originally posted by dan.Gutu View Post
                            Pai ai facut tu sau un electrician ? Daca ai facut tu, fa o schita cum ai facut legaturile la relee.
                            iti trebuie un apartat de masura si vezi si tu care sunt intrarile si iesirile din relee(crezi ca sunt toate releele la fel ca sa facem schite?).Sau mai simpu mergi la cineva care se pricepe si spune-i cevrei si ce sa faca

                            Comment


                            • In sfarsit am gasit firma care comercializa modul aprindere simultana faza lunga-faza scurta pentru angels,dar sa vad cum o sa iau legatura cu ei.http://www.tuning4auto.ro/
                              LOGAN--> <--TOYOTA

                              Comment


                              • Dupa cum am promis aveti aici si ceva poze pe ambele faze


                                poza 1,4 ,5,6, si 8 sunt pe scurta 2,3,7si 9 pe lunga
                                Attached Files
                                Last edited by bogdaneuronet; 23 November 2008, 19:28.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google