Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • seara buna.am vazut azi.e cam aiurea ca risti ..poti sa rupi cablul ala..am aj la concluzia ca pe cat de ieftine sunt accesoriile pe atat de scump e sa le montezi,adaptezi si eventual sa te bucuri de ele.oricum am vorbit cu omul meu pe din astea si sa speram ca nu o sa dau inca pe atat cat sa iasa totul ok.cu montat si cu reglat lumini.le-am facut un test run azi si vreau sa zic ca nici nu se compara cu cele stock.e diferenta de la cer la pamant.presupun ca da in caz ca montezi si un kit de xenon e si mai si.insa pentru moment am si alte cele si o sa o las asa.oricum eu unu sunt multumit.pacat de porcaria asta de pozitionare..`nspe mii de suruburi si alea prin pozitii" bine alese.oricum in caz de nevoie ma apuc si invat. nu? ce face omul cu mana lui e bun facut nu?.multumesc pt advice.raman dator in caz ca ar aparea si materialele alea.mai ales de la cineva care chiar cunoaste. ;) toate bune. dupa ce solutionez problemele..postez si ceva poze.numa` bine.
    SIC CUNNECTANDO REM

    Comment


    • spuneti ce parere aveti despre aceste faruri+stopuri?ambele la pretul de 300 ron, noi.se merita?
      Attached Files

      Comment


      • Cred ca farurile nu sunt alea din poza ! Ce ai pus tu sunt faruri StreetStorm,iar ce ai cumparat la oferta sunt faruri cu 2 lupe.Ma insel ? Pune o poza cu ce ai cumparat tu.
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • inca nu le-am cumparat.farurile sunt exact cele din poza.

          Comment


          • farurile nu sunt omologate si sticla nu stiu cat de buna e.... oricum daca le cumperi mai trage-le un rand de silicon pt etansizare si vezi un service bun sa ti le regleze... e problema cu ele din punctul asta de vedere, din cate am inteles eu....

            eu de exemplu caut asa ceva pe negru si omologate ... cica ar fi pe la 7-8 milioane dar nu gasesc nicaieri

            @dan.gutu: sper sa nu fie prea tarziu.... baghete din alea ne-am pus si noi in iasi dar in cca 30 zile au inceput sa decedeze smduri din ele..... si era cam stirba.... acum am vazut pe net cu 30Euro aceleasi baghete dar cum le-ai facut tu cerc.... si am vazut pe un proiector la un jeep in iasi si deja erau stirbe.... ce e drept sunt criminale si luminieaza foarte bine.... am facut furori cu ele prin iasi
            Last edited by euromarket; 6 February 2009, 16:57. Reason: Automerged Doublepost
            IS 10 LNC Facebook

            Comment


            • ziua.cam cat ar duce o omologare la farurile astea?estimativ vorbind?am trimis la furnizor un mail si mi au trimis o declaratie din aia de conformitate..e buna de ceva?sau ..multumesc anticipat.
              SIC CUNNECTANDO REM

              Comment


              • ieri..sambata am schimbat pentru a 2 oara ledurile la angel...
                un inel cu cate 2 leduri in paralel[de la o firma buna din sv] cu o rezistenta de 2.2 k si o dioda

                inainte de asta timp de vreo 3 luni am avut 2 leduri legate asa de proba sa vad daca se ard....si nu s-au ars...ledurile nu erau bagate in far..erau undeva atarnate in spatele farului

                ieri...am pus toate ledurile in cele 4 cerculete...totul bine aratau bine inelele lumina destul de bine....pana cand am aprins faza scurta ...dupa 10 min cat am pozitionat farurile aprinse...surpriza....inelele de pe faza scurta s-au ars, cele de pe faza lunga mergeau.....si nu s-a terminat aici....am aprins si faza lunga pe care am si xenon...dupa alte 5-10 minute surpriza...s-au ars si inelele de pe faza lunga...

                a mai patit cineva asa ceva?
                care e faza?

                Comment


                • Ce mai fac altii



                  Oameni cu idei .... Bagheta aceea se gaseste in bricostore la sectiunea draperii, la lungimea de 100 de cm si la pretul de 15 ron setul de 2 bucati de 100 de cm.
                  Last edited by ady_p; 9 February 2009, 22:53.
                  sigpic
                  Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                  Comment


                  • Pentru Lexdeejay: Am si eu exact acelasi model de faruri si stopuri si sunt bune. Ce e drept mi s-a dezlipit geamul de pe un stop dar am rezolvat cu silicon.

                    Comment


                    • Pentru a regla(ridica) lupa pe inaltime de la faza scurta,banuiesc ca se mai desfac cele 2 suruburi situate in spatele farului? Pentru ca nu vreau sa ajung intr-un service si sa le ,,regleze" vreun meserias.Mai bine le ,,reglez " eu ,decat altul.merci.

                      Comment


                      • Corect daca sucesti invers acelor de ceasornic lupa se ridica,trebuie sucit de amandoua suruburile pentru ca altfel se deplaseaza lupa intr-o parte.La farurile astea ai nevoie de un aparat de reglat faruri,la perete daca nu ai reglat niciodata este greu.
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • Angel eyes

                          Salutare...ma intereseaza si pe mine un set de faruri angel eyes cu fundal negru, are cineva de vanzare?De mentionat ca nu vrea SH...

                          Comment


                          • ziua oameni buni.am trimis deunazi un rasp la r.a.r. insa se pare ca astia lucreaza din greu pe acolo ;).. asa ca am studiat si din cat am vazut conform prevederilor mai noi, art 5.1.4. /omologari - nu se precizeaza nimic de faruri ci de instalatie ,cabluri si alte cele..instalatie electrica,relee si alte cele.deci in principiu..acum depinde si cum te prind astia..sau cum ii prinzi tu. citeam pe aici faze cu r.a.r ul si cu pleoapele..ca trebuie date jos..etc.mai am ceva pana atunci ..prin iarna insa cred ca o sa le pun pe alea vechi..daca o sa le mai am.ma batea gandul sa le dau ..plus stopurile de pe spate ..asa la set. ..ma mai gandesc oricum.

                            din cate am studiat" se pare ca indicativul ala international e ceva de genul:
                            02a 011a E 19 (CODUL) 12,5 03022 00HC/R PL.vine inscriptionat undeva pe partea de sus f f mic fontul".acum daca se potriveste la toate modelele ...nu stiu sa zic..insa asa am mai vazut la unele omologate".plus ca avea gravate si ceva elemente ale firmei producatoare si un ..cum sa i zic..in niste cerculete era precizata data fabricatiei.cu sagatea..pe un ecran gradat.?? sper sa fie util.am citit in alt thread despre ..coduri si alte cele.acum insa..sa vedem ..poate face firma producatoare vre-o inregistrare si intra in legalitate.astept de la ei confirmare.numa` bine.
                            Last edited by neoreal; 10 February 2009, 18:46. Reason: Automerged Doublepost
                            SIC CUNNECTANDO REM

                            Comment


                            • salut.as avea si eu cateva intrabari.
                              1.pana la urma,care angel-eyes-uri sunt mai bune?cu o lupa sau cu 2?argumentati si de ce.
                              2.se pot lega la ele reglajul pe inaltime,sa le reglezi pe inaltime din interior?
                              3.inelele de la angel-eyes-uri au becuri sau leduri sa se aprinda pe pozitie,sau nu?
                              4.sunt omologate sau nu?
                              5.se pot cumpara de undeva ca sa fie si bune(sa nu intre apa,sa se abureasca) si sa fie si omologate?
                              6.se merita sa-ti pui?vezi drumu cu ele sau sunt mai bune alea stock?
                              astept raspunsuri.va multumesc
                              Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                              Comment


                              • mi am luat o azi rau de tot..s o ars porcariile de papuci si mi o terminat cred ca si releul de incarcare la alternator..sa speram ca nu e draq asa de negru..cu chiu cu vai am reusit sa i schimb papucii si sa izolez firele ..desi o mai facusem...si nu mi au mai sarit sigurantele...acum ...sa vedem ce o sa zica aia in service..parca ii si aud..ca e de la aleaaa.. chiar ma bucuram ...am cam inceput sa am indoieli de ..cele facut made in romania.nu ca ..nu stiam..insa vb aia..cind si stii omul ..il si platesti si asta e ce apare..nu mai zic nimic.insa data viitoare...no comment.si asta ca sunt prea indulgent..
                                pp ca o sa aj sa le montez tot pe alea vechi si sa ma apuc sa fac eu farurile alea..de la a la z.si cum n am nici timp si nici stare..pp ca o sa le i dau de cap lu` omul acela.nu mai zic de aia care mi le au pus.ufffffffffffff.... oricum..e si maine o zi.sa vedem ce mai pot sa remediez. numa bine.
                                SIC CUNNECTANDO REM

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google