Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uitasem..;)

    ieri m-am apucat de faruri...dragman a avut dreptate...inarmati-va cu rabdare....muuulta rabdare si un mic sfat:
    NU folositi smirghel..ca faceti peri albi..exista o pasla ..gasiti pe la vopsitori..sau ateliere de genul asta..ajuta foarte mult..castigi timp..
    aa si uitam dragman ai o bere sau o lada sau un suc ce vrei tu...asta pentru ca ti-am furat patentul cu farurile vopsite ...tks pentru informatii ;)
    in pozele atasate aveam ceva ore de cand lucram :P
    Attached Files

    Comment


    • Patentul este a lui RADU LYN,el a fost primul care a vopsit acest tip de faruri, si apoi eu l-am expus mai pe larg .Daca cite-ai mai in urma, ai fi gasit o solutie si mai usoara,cu acid de baterie,se curata tot si apoi se matuieste cu smirghel.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • Originally posted by dan.gutu View Post
        Patentul este a lui RADU LYN,el a fost primul care a vopsit acest tip de faruri, si apoi eu l-am expus mai pe larg .Daca cite-ai mai in urma, ai fi gasit o solutie si mai usoara,cu acid de baterie,se curata tot si apoi se matuieste cu smirghel.
        deci tot la smirghel ajungeam :P..si imi cer scuze fata de RADU LYN dar eu la dragman am vazut...nu am avut timp sa citesc toate posturile deci inca o data imi cer scuze....multumesc dan..;)

        Comment


        • Ziceti-mi si mie de ce imi apare un "U" pe asfalt f slab luminat?...imi apare de cand mi-am pus xenoane pe angel-uri (is primu model ala cu lupa doar pe scurta)

          PS: am fost de mi le-o reglat intr-un service si tot asa
          ...de doi lei :p

          Comment


          • Originally posted by mishu_wrc View Post
            Ziceti-mi si mie de ce imi apare un "U" pe asfalt f slab luminat?...imi apare de cand mi-am pus xenoane pe angel-uri (is primu model ala cu lupa doar pe scurta)

            PS: am fost de mi le-o reglat intr-un service si tot asa
            mie mi-a aparut dupa ce am pus becul de pe faza lunga pe scurta..mi se arsese intr-o seara..cred ca e de la bec...ca pe lupe nu se vad arsuri sau alte chestii...doar ce am demontat farurile...deci cred ca e de la bec.

            Comment


            • Eu am xenoane...doar nu vrei sa le schimb))
              ...de doi lei :p

              Comment


              • Originally posted by mishu_wrc View Post
                Ziceti-mi si mie de ce imi apare un "U" pe asfalt f slab luminat?...imi apare de cand mi-am pus xenoane pe angel-uri (is primu model ala cu lupa doar pe scurta)

                PS: am fost de mi le-o reglat intr-un service si tot asa
                Uite pe cineva care se vaita de problema asta ! Asta este problema la farurile StreetStorm,lupa nu focalizeaza bine.Aceasta problema o au toti, dar cred ca nu au spus-o.Chestia este ca treaba asta se observa numai cu xenon, cu halogen se vede normal.Daca frezezi scaunul unde se aseaza becul 1mm,astfel ca acesta sa se duca mai in fata se elimina aceasta problema.Eu nu am reusit sa fac treaba asta,este foarte greu.Am polizat suportul de plastic al unui bec cu xenon, astfel incat sa ma pot duce cu el mai in fata si am descoperit treaba cu focalizarea.Panaramele astea cu 2 lupe focalizeaza bine. Nu ai ce sa le faci.Ai grija sa nu incerci treaba cu becul, CA SE STRICA !
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • Scuze de intarziere...stabilizator se gaseste la Zextar...intrati pe site la accesorii leduri...scrie acolo ce si cum se pune.Bafta!
                  P.S.-intrebarea mea ar fi daca merge pus cu ledurile care au in serie si o rezistenta...sa nu il afecteze cumva...pe el sau pe leduri...????
                  sigpic

                  Comment


                  • mersik dragman..am socru electronist si l-am pus pe el sa se ocupe...akum sa vad ce da din el :P sper sa iasa ceva...voi anunta daca nu se vor mai arde asa de repede si i-l voi intreba ce a folosit exact....am terminat si angelul ..saptamana viitoare e pe masina...cea mai noua poza.....am vrut sa fie altfel decat cel al lui dragman si le-am facut cat mai negre ;))..
                    Attached Files

                    Comment


                    • O sa iasa super!!!Bafta in continuare!!!!Asteptam informatii legate de iluminat...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by dan.gutu View Post
                        Uite pe cineva care se vaita de problema asta ! Asta este problema la farurile StreetStorm,lupa nu focalizeaza bine.Aceasta problema o au toti, dar cred ca nu au spus-o.Chestia este ca treaba asta se observa numai cu xenon, cu halogen se vede normal.Daca frezezi scaunul unde se aseaza becul 1mm,astfel ca acesta sa se duca mai in fata se elimina aceasta problema.Eu nu am reusit sa fac treaba asta,este foarte greu.Am polizat suportul de plastic al unui bec cu xenon, astfel incat sa ma pot duce cu el mai in fata si am descoperit treaba cu focalizarea.Panaramele astea cu 2 lupe focalizeaza bine. Nu ai ce sa le faci.Ai grija sa nu incerci treaba cu becul, CA SE STRICA !
                        Eu am recunoscut-o mai demult, ti-am dat un PM pe tema asta. O sa incerc faza cu becul, sa-l polizez finut, fara sa-l stric, poate ca-mi dipare V-ul ca-mi sta pe creer.
                        sigpic
                        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                        Comment


                        • Pai V-ul ala apare din cauza pleoapei de metal de sub lupa de scurta!
                          Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                          Comment


                          • Tu ai reusit sa le reglezi ? Da-ne si noua ceva tips-uri legate de reglaj ca bat aiurea rau. Eu le-am pus din prima cu xenon si n-am apucat sa vad cum bat cu halogen (unii zic ca mai bine). Am incerat sa le reglez separat, prin scoaterea mufelor de alimentare si reglaj individual pe far pe rand, unul dintre ele fiind stins. Ajunsesera sa bata cat de cat ok dar am schimbat arcurile si iar s-a dus naibii jucaria, iar trebuie sa le reglez. O sa incerc si ce a propus Dan Gutu cu polizarea suportului becului, poate o sa focalizeze mai bine.
                            sigpic
                            Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                            Comment


                            • Originally posted by ROAD EMPIRE View Post
                              Pai V-ul ala apare din cauza pleoapei de metal de sub lupa de scurta!
                              Nu este vorba despre ''v''-ul pe care il fac toate farurile pe scurta,pe sosea apare un ''u'' mai intunecat pe centru,pe margine lumina este puternica.Acest fenomen l-am intalnit si la alte masini cu faruri after market,exemplu un Passat cu faruri angels, cu lupa, de la Dectane.Aceste faruri puse pe aparat,nu fac faza completa,pe mijloc apare o pata mai intunecata.Am fost surprins, cum naiba au reusit turcaletii sa focalizeze bine lupele la ''panaramele'' lor de faruri cu 2 lupe.
                              LOGAN--> <--TOYOTA

                              Comment


                              • @ROAD EMPIRE: era vorba de "U"-ul de care a zis dan.gutu...oricum am facut o mare gresala ce angel-urile, atata doar ca arata bine)...stopurile mai merg da farurile...nush cum is astea cu lupe si pe lunga, dar sincer nu mas mai risca
                                ...de doi lei :p

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google