Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce este aia ''faruri.com'' ? Da mai multe detalii ,se gasesc mai multe feluri,chinezesti ,taiwaneze,turcesti, etc.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • miine am sa le pun un stabilizator ca sa nu am probleme o rezistenta de 100ohm si o dioda pl 12v sper sa fie bine

      Comment


      • Eu cred ca le dau foc in curand la asa numitele angel...nu le mai suport,ba se aburesc,ba mi se arde becu,ba mi se ard amandoua becurile...ba nu bat bine,ba las ca pun eu h4 bixenon reglate corespunzator si gata,nu mai stau sa ma ambalez sa pun sigurante si tot felul,ideea e ca trebuiau sa vina din fabrica ok,gata de montat,nu sa stam noi sa le mesterim ...
        1 point 6 litre 8 vsigpic

        Comment


        • Ce categoric esti dreamule . Aceeasi senzatie am trait-o si eu. A fost prima oara cand am mers cu ele noaptea in afara Bucurestiului cu becuri H1. Inainte, cu cele stock, imi dadea lumea flash-uri, eram tare mandru , le mai dadeam si o mica lunga de ii linisteam. Parca au fost 150 km blestemati - m-au nenorocit toti. In sfarsit, mai am rabdare cu ele pentru ca nu ies prea mult si foarte des inafara orasului. Am luat Blue Vision - este mai bine - dar voi urma sfatul lui Dragman si am sa pun xenon pe scurta si l-as vrea pe cel de 55 W. Chiar: Colegul dan.gutu ne poti ajuta cu un pret la cel de 55 w? (informativ). Mersi.
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • ce parere aveti se merita sa imi iau si eu angel-urile astea ca numai vorbe de lauda negativa la adresa lor ba ca se topesc ba ca nu lumineaza cum trebuie si unde trebuie ba cu xenon e ok nu stiu ce sa mai cred astept pareri ferme,o zi buna tuturor
            sigpic
            Poate pentru lume ești o singură personă,dar
            pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

            Comment


            • farurile sunt ok...mai ales la pretul ala!...faza cea mai importanta e ca nu trebuiesc puse asa direct pe masina...au nevoie de mici ajustari pe care turcaletii nu le-au facut ca de...de la atatea curmale si smochine...in fine...
              Ca modificari ar fi : 1.scoasa sticla,curatat siliconul vechi(pus si ala cu economie de parca e facut din picioare de tantar)pus alt silicon calumea.
              2.schimbat iluminatul la cerculete-angel eyes cu unul cu led-uri calumea legate in serie eventual si rezistente sau stabilizatori-www.zextar.....-ledurile cu care vin farurile se duc repede pt ca sunt prost facute...se incing si se topeste soclul...
              3.reglate calumea farurile NEAPARAT.
              4.daca se pune xenon de 35 de watti e super tare,cu cel de 55 deja esti in paradis...daca nu macar un blue vision...NU FOLOSITI BECURILE CU CARE VIN FARURILE...cred ca sunt facute de turci din smochine...
              5.recomand schimbarea papucilor de la firele cu care vin farurile...sunt f prosti...
              P.S.-daca tot scoateti sticla puteti sa le si vopsiti cu negru mat sau in culoarea masinii...arata demential...
              Punand toate astea cap la cap ar fi ceva de lucru la ele..dar...ce nu face omul pentru loganasul lui...spor la treaba!!!!
              Attached Files
              Last edited by Dragman; 19 May 2009, 12:12.
              sigpic

              Comment


              • ok... eu mi-am luat xenon... dar e posibil sa mi se arda becul din cauza acestor porcarii de faruri?
                sigpic

                Comment


                • iamagi,nu are cum sa se arda...totusi ai mare grija la conexiuni...sa fie bune legaturile la papuci...
                  sigpic

                  Comment


                  • am reusit astazi si am montat si stabilizator de tensiune ,a mai scazut f putin din intensitate dar e mai bine decit sa ma trezesc cu ele arse,eu zic ca se vad destul de bine tinind cont ca afara e amiaza si bate soarele destul de tare
                    Attached Files

                    Comment


                    • Bravos Cristi!Ce stabilizator ai folosit?
                      sigpic

                      Comment


                      • pai cum am mai spus anterior rezistenta de 100ohm de 0,5 v si dioda PL 12VOLTI ,acum am 10 V ,daca puneam o rezistenta de 50 ohm scoteam exact 12 V dar ca sa fiu sigur ca nu se ard am lasat asa si e destul de bine

                        Comment


                        • Am inteles...pai si schema asta iti stabilizeaza curentul?poate poti pune o schema a circuitului ca sa incerc si eu...Merci!
                          sigpic

                          Comment


                          • pai am sa intreb meseriasu ,din cite am vazut e destul de simplu rezistenta se monteaza pe plus si dioda in anti paralel e ff simplu,am sa-l pun pe cel care mia facut sa faca schita si o pun pe forum, iti scade tensiunea cu 2 ,3 V ,ceea ceti si trebuie chiar daca mai ai unele fmici fluctuatii de tensiune nu au cum sa se arda pentruca e sub 12 V ,la mine e 10 V acum ,daca vrei exact 12 pune rezistenta de 50 ohm

                            Comment


                            • Ok!merci mult...daca poti pune schema ar fi super!
                              sigpic

                              Comment


                              • La mine deja sunt arse vreo 2-3 leduri de la angel,becurile de pe scurta si...nu sunt multumit deloc,am zis ca la banii astia nu are cum sa fie ceva bun,il iei si poc il montezi...dar na,m-am si convins acum...poate o sa recurg la ajutorul unuia dintre voi care are timp si chef si buna dispozitie necesara,ca eu nu imi bag nasu ca e clar ca le stric de tot...
                                1 point 6 litre 8 vsigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google