Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am observat ca stocurile mai noi de faruri angel cu 2 lupe au la cerculete leduri in loc de beculete galbene...are cineva idee daca alea se ard????
    I le-am montat lui taicamiu farurile...inca n-am legat pozitiile...i-am luat si xenon h1 si condensatori pentru protectie(cica)...a mai incercat cineva cu condensatori?
    Attached Files
    sigpic

    Comment


    • Modelele alea mai vechi au plastic deala intre beculete si becuri galbene, astea mai noi vad ca au arc deala ca la bmw intre becuri ma gandesc ca cirucla lumina mai uniform si mai puternic prin arcu ca eu am cele cu capac deala obosit de plastic peste becuri si nu trimite lumina prea fain intre cele 4 beculete.Ce leduri au cele din stocurile mai noi ca as schimba si eu becurile cu leduri daca lumineaza mai puternic si nici nu se ard.

      Comment


      • Pacat ca acest tip de faruri nu cade bine pe toate loganurile ....
        Unele arata de tot kktul.....bazar
        sigpic

        Comment


        • Am si eu o intrebare...se vede mai bine sau nu cu farurile ''angel eyes'' ? Merita sa le schimb sau doar pentru estetic?
          Nobody is perfect. I am nobody.

          Comment


          • Nu se vede mai bine decat daca pui xenon in ele,mie trebuie sa imi vina h1 pentru faza scurta ca asa nu vad nimic noaptea. Scurt si la obiect.
            1 point 6 litre 8 vsigpic

            Comment


            • deci...fara xenon,nu se merita. Ok .mersi,atunci mai astept putin...
              Nobody is perfect. I am nobody.

              Comment


              • si cum un xenon este o caruta de bani ....si se arde in maxx 6 luni ca sunt din china luate cu 20E si vandute la noi cu 4 milioane .......
                Da apropo astia care intreaba daca vezi noapte (nu dealta da sa pus intrebarea ce cel putin 100 de ori)........la voi in oras nu sa inventat becul pe strada? eu nu am mai aprins faza scurta de cel putin 8 luni .... se vad mai bine cerculetele pace
                sigpic

                Comment


                • Sa stii ca xenonul meu de pe farurile stock a tinut vreo 7-8 luni si nu mi-a facut nici o problema...nu sunt toate praf.
                  1 point 6 litre 8 vsigpic

                  Comment


                  • si cand nu circuli in oras,ce faci?

                    stai dupa alta masina?

                    adevarat ca arata bine dar...daca nu sunt atat de bune...dai o gramada de bani ptr ce?
                    cu aceeasi bani mai bine ii faci altceva...parerea mea.

                    adevarat ca arata bine dar...daca nu sunt atat de bune...dai o gramada de bani ptr ce?
                    cu aceeasi bani mai bine ii faci altceva...parerea mea.
                    oricum doresc sa-mi iau dar eram curios cum se vede...
                    Last edited by kklaus; 29 March 2009, 20:29. Reason: Automerged Doublepost
                    Nobody is perfect. I am nobody.

                    Comment


                    • seara..apoi`..e bine 400 ...mie mi a cerut unu pe un chit..vezi doamne fara probleme"..700..deci sincer? se poate si mai bine?!..tot ma uit dupa ceva seturi pe aci`..si din promotii" si alte cele nu ies astia...ca sa nu mai zic nika`..de unii care vezi doamne au bosh si alte cele copiate..made pe vapor..no comment..cineva recomanda un set ok de ..h1?..pp ca philips e pe primul loc..insa dupa cate am observat ..pleaca de 400 si ajunge si la 1250....setu`..so..ceva sugestii?:")...adica sa nu ma apuc sa ..schimb drossere si alte becuri mai pro"..la cateva luni doar de dragul artei" vizuale"))...au inceput iarasi sa mi sara papucii..nu stiu cum mi a facut cel mecanic conexia..ca tot s a topit filamentul in bec..so..pp ca fortat de imprejurari voi fi nevoit sa mi trag si xenon..aia e..apreciez daca se ofera cineva..cu ceva sugestii utile.
                      numa bine`.. p.s.: da...se vad de tot kkt..noaptea...cine n are proiectoare sa se ajute" un pic...e jale..!))..aia e..cat despre cele beculete dinauntru..la prima groapa mai serioasa...poc..dispar..mai iei una...se aprind iarasi ))....no comment..te obisnuiesti..pacat doar de 1000000 de minute pierdute..taind fire..si legand papuci..)) in rst....deh...vazusi ca acest curent a capatat noi adepti..din ce in ce mai multe jucarele" cu modificari ..)..pana si aia in service au inceput sa nu mai zica nimic..si chiar sa te intrebe de unde le ai luat..si cum sunt..)...asa ca..macar sub aspectul de informatii..sa putem sa ii ajutam ))...
                      SIC CUNNECTANDO REM

                      Comment


                      • La naiba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • neoreal, cred ca deja exagerezi. adica, beculetele din angel eyes, sunt ok, nu mi s-au oprit niciodata. singura lor problema e ca sunt leduri, iar nu o banda din aceia ca la celalalte angel-uri - tip 1.

                          mie papucii imi functioneaza bine, nu mi-a ars nici un bec. noapte se vad ok, atatt ca unull acum imi bate in sus, altul in jos, dar ma voi ocupa. si cu poriectoarele vad perfect.

                          nu ma plang de ele, dar se putea si mai bine.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Dragman View Post
                            Am observat ca stocurile mai noi de faruri angel cu 2 lupe au la cerculete leduri in loc de beculete galbene...are cineva idee daca alea se ard????
                            I le-am montat lui taicamiu farurile...inca n-am legat pozitiile...i-am luat si xenon h1 si condensatori pentru protectie(cica)...a mai incercat cineva cu condensatori?
                            fratica ce sa zic...nasol modelul asta...mi-am pus si akum imi pare rau...si sa stii ca sea ard ledurile...mie mi s-au ars 3 leduri si le am de 2 luni ...deci...sincer...mai bine dai un ban si stii ca face...adika i-ati celalalt model care e mai scump dar merita :P

                            Comment


                            • naspa daca se ard...nu prea ar avea voie sa se arda pt ca au rezistente si nu se incalzesc...le-am lasat aprinse si erau reci...acum sa vedem.
                              sigpic

                              Comment


                              • Citand aici toate problemele aparute cu angel eyes-urile asta cu doua lupe, tot gandesc sa pun sau sa nu pun. Dar am schimbat deja LEDurile am pus si un stabilizator de tensiune si sper sa nu arda in 2-3 luni. Am schimbat si cablajul si papucii, pentru ca am tras de un papuc si a ramas in mana. Acum urmeaza resiliconizare.

                                Daca punem in ordine farurile in fuctie de vizibilitate cam cum ar veni ordinea?
                                Parera mea este:
                                1. far stock instalatie bi-xenon
                                2. angel eyes cu xeonon
                                3. far stock bec de calitate
                                4. far stock bec stock
                                5. angel eyes cu bec de calitate
                                6. angel eyes cu bec chinezesc

                                Daca parera mea nu e corecta atunci rog pe cei care au experinta sa corecteze ordinea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google