Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum trebuie demontata sticla si vopsita ?
    si cele din vitan la 300 ron, sunt bune de ceva ?
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • Este un pic mai mult de treaba. Acum, cele la 300 de ron sunt cele de la megadrive probabil. Asadar, iei farurile, ajungi acasa , bagi o surubelnita in ele, intre sticla si suportul negru din spate, de preferat ar fi sa-ncepi de langa becul de pozitie, chiar de langa colt. Odata ce reusesti sa desparti sticla de suportul negru, nu ramane decat sa tragi cu mana si se desfac a I-a, mai usor decat ai fi crezut vreodata .
      Apoi, cureti frumos masticul din canal, sa poti aplica altul, mult mai bun si mult mai bine decat "chestia" ce a fost initial.
      Iei un smirghel foarte fin, retine, foarte fin, si te-apuci usor usor sa freci a III-a piesa, cea cromata sa spunem, pana cand o matuiesti, nu de alta dar sa prinda vopseaua.
      Pardon, inainte de a te apuca sa smirgheluiesti, te gandesti ce parti ti-ar conveni tie sa ramana cromate.
      Dupa ce termini, te-apuci si izolezi pe unde nu vrei sa prinda vopseaua, aplici stratul negru apoi, si voila, floare la ureche.

      Inainte de a lipi farurile la loc mai trebuie sa:

      1. Schimbi ledurile deja existente -> apelezi la Soran.
      2. Sa-ti puna cineva (daca nu te pricepi) niste rezistente.
      3. Am inteles ca ar mai trebui niste stabilizatoare de tensiune. (daca gresesc rog a fi corectat).

      A II-a intrebare. Da sunt bune de ceva asta in cazul in care dupa achizitionare mai plusezi cu urmatoarele:

      1. Xenon 35 W si optim ar fi un 6000 K.
      2. Un reglaj bun al farurilor.
      3. Daca iti iei 55W esti de vis .

      Mai iti cumperi acum ?
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Bai Cristi!nu mai speria oamenii!e ceva de munca intr-adevar...dar cu rabdare si bani se face...vedeti ca xenonul de 55 W am auzit ca face probleme...eu nu m-as risca...cine stie,or fi doar carcoteli...

        In poze sunt niste faruri la care lucrez...au leduri Nichia.
        Attached Files
        Last edited by Dragman; 22 January 2010, 19:30.
        sigpic

        Comment


        • Lasa-i sa stie ca uite-asa dau banii pe ele si cand trag linie si se uita-n portofel observa ca farurile au costat:

          1. ele - 300 ron
          2. xenon - 250 ron sa spunem
          3. spray - xx ron
          4. mastic - xx ron
          5. surubelnita - xx ron
          Etc etc etc
          Te duc la 600 si ceva, te duc ...

          P.S. Serios au probleme cele de 55 ? Stam la o vorba odata ...

          Domnilor, nu va speriati, dar macar stiti ce-aveti de facut. Daca nu faceti aceste treburi va veti trezi ca veti cumpara un ciocan, de xx ron, si aplicati lovituri multiple asupra lor .

          L.E. Dragos la tine nu trebuia sa scrie Shurubing man ci Dragman zis mana buna .
          Last edited by Eu4yas; 22 January 2010, 19:39.
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Este un pic mai mult de treaba. Acum, cele la 300 de ron sunt cele de la megadrive probabil. Asadar, iei farurile, ajungi acasa , bagi o surubelnita in ele, intre sticla si suportul negru din spate, de preferat ar fi sa-ncepi de langa becul de pozitie, chiar de langa colt. Odata ce reusesti sa desparti sticla de suportul negru, nu ramane decat sa tragi cu mana si se desfac a I-a, mai usor decat ai fi crezut vreodata .
            Apoi, cureti frumos masticul din canal, sa poti aplica altul, mult mai bun si mult mai bine decat "chestia" ce a fost initial.
            Iei un smirghel foarte fin, retine, foarte fin, si te-apuci usor usor sa freci a III-a piesa, cea cromata sa spunem, pana cand o matuiesti, nu de alta dar sa prinda vopseaua.
            Pardon, inainte de a te apuca sa smirgheluiesti, te gandesti ce parti ti-ar conveni tie sa ramana cromate.
            Dupa ce termini, te-apuci si izolezi pe unde nu vrei sa prinda vopseaua, aplici stratul negru apoi, si voila, floare la ureche.

            Inainte de a lipi farurile la loc mai trebuie sa:

            1. Schimbi ledurile deja existente -> apelezi la Soran.
            2. Sa-ti puna cineva (daca nu te pricepi) niste rezistente.
            3. Am inteles ca ar mai trebui niste stabilizatoare de tensiune. (daca gresesc rog a fi corectat).

            A II-a intrebare. Da sunt bune de ceva asta in cazul in care dupa achizitionare mai plusezi cu urmatoarele:

            1. Xenon 35 W si optim ar fi un 6000 K.
            2. Un reglaj bun al farurilor.
            3. Daca iti iei 55W esti de vis .

            Mai iti cumperi acum ?
            Multam fain...prima data cand fac rost de bani asta urmeaza sa fac
            vopseaua nu se exfoliaza?
            chiar nu se mai gasesc faruri negre?
            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

            Comment


            • dragman ce frumos este farul vopsit pe negru mama mia oare al cui o fii ?

              Comment


              • E e ? Hai zii ca nu-ti plac! Recunoaste ca de-abia asteti sa le pui

                @LmtdEdition: Vopseaua nu sare, iar pe negru sa gasesti n-ai decat sa cauti un picut mai mult, eu stiu acum!

                Oricum primul lucru la care trebui sa va ganditi dupa parerea mea este ca trebui neaparat un xenon, ceea ce dubleaza, aproape, preturile farurilor!
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • E e ? Hai zii ca nu-ti plac! Recunoaste ca de-abia asteti sa le pui


                  cum sa nu abia astept sa vezi ce fuge acum masina are alta aerodinamica
                  desigur ca imi plac cui nu iar place ) aproximativ 650 ron tot
                  Last edited by Ady-bac; 23 January 2010, 13:52. Reason: pret

                  Comment


                  • Originally posted by Eu4yas View Post
                    Lasa-i sa stie ca uite-asa dau banii pe ele si cand trag linie si se uita-n portofel observa ca farurile au costat:

                    1. ele - 300 ron
                    2. xenon - 250 ron sa spunem
                    3. spray - xx ron
                    4. mastic - xx ron
                    5. surubelnita - xx ron
                    Etc etc etc
                    Te duc la 600 si ceva, te duc ...

                    .........................

                    Domnilor, nu va speriati, dar macar stiti ce-aveti de facut. Daca nu faceti aceste treburi va veti trezi ca veti cumpara un ciocan, de xx ron, si aplicati lovituri multiple asupra lor .

                    L.E. Dragos la tine nu trebuia sa scrie Shurubing man ci Dragman zis mana buna .
                    Ady deci am zis bine 600 si ceva.

                    Concluzie, astea-s farurile megadrive!
                    9! 9! 9!
                    sigpic

                    Comment


                    • da sunt megadrive modelul mai nou asa am auzit

                      Comment


                      • deci cele din vitan nu au probleme ? sunt mai bune cele street strom ?
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment


                        • sa-mi spuna si mie cineva cum dau de astia de la megadrive?un nr de telefon,adresa...ms.

                          Comment


                          • dragman sau restul care a-ti mai desfacut faruri dinastea,puteti sa-mi spuneti ce diametru au cerculetele la faruriile megadrive?am gasit niste neoane CFL si as vrea sa le pun daca se potrivesc.Neoanele au diametrul de 118mm(exterior).

                            Comment


                            • Inelele de la farurile megadrive au diametrul exterior de 80 mm si cel interior de 70 mm.
                              sigpic

                              Comment


                              • multumesc.foarte prompt!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google