Faruri Dacia Logan "Angel Eyes"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mare dreptate are cattalin81. Cum pot sa-ti demonstreze ca farurile nu sunt dotare optionala pt Logan?
    Dar in acelasi timp are dreptate cand zice ca unii se cred enciclopedii pe 2 picioare si nu va doresc sa dati peste nesimtiti din astia care in mintea lor (nu prea multa) cred ca daca ai ceva modificari pe masina inseamna ca vrei sa ii sfidezi sau ca esti un figurant. Politia Romana este de kkt!!!
    sigpic

    Comment


    • #47
      vrem doar sa fie frumos si placut

      Dar de ce trebuie ca ei sa perceapa un element de tuning ca fiind o sfidare? De ce ar trebui ca un element de tuning sa zica "ce smecher sunt eu si ce fraieri sunteti voi ca nu aveti ceva asa frumos ca al meu".
      Cand vor intelege ca fiecare isi cosmetizeaza obiectul/fierul cu care se deplseaza dupa bunul lui plac astfel incat sa ii faca placere sa il utilizeze si sa ii dea un anumit sentiment cand se urca la volan.
      Acest gen de tuning este inofensiv atata timp cat exista angel eyes la multe masini, atata timp cat atatea marci de prestigiu isi doteaza masinile cu xenon si geamuri fumurii din fabrica.
      Nu stiu cati sunt care sa isi faca tuning ca pe vremea romanilor cand se puneau la rotile carelor de lupta lame pentru a taia rotile si picioarele celorlalti
      Acest de tuning paote fi considerat intr-adevar peiculos si desi uneori poate iti doresti sa ai chair si tu asa niste lame, sunt convins ca nimeni nu va fi atat de pericol public incat sa isi faca asa ceva
      Peace!
      Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

      Comment


      • #48
        da sunt enorm de scumpe.as pune dar mai stau sa vad poate mai scade pretul si daca nu ma lipsesc

        Comment


        • #49
          vezi mai bine cu ele decat cu cele stock dar ATENTIE!!!! trebuie reglate ca lumea.vorbesc pentru ca le am pe masina....
          Attached Files
          beat me if you can !!!

          Comment


          • #50
            Originally posted by cattalin81
            Am si eu o nelamurire, politistii din milocul drumului sunt cumva enciclopedii ambulante?
            De unde stiu ei care masina ce dotari stnadard de fabrica are?
            Nu sunt,ca daca meri cu BMWu sau cu Mercedesu stau si se uita in talon ca boul la poarta raiului ) ,dar cand e vorba de logan(dacie) toata lumea se pricepe la datu cu parerea...si toata lumea stie ca doar "are" si ei in dotare.Mie mi-au zis ca jante mai mari de 14 n`am voie sa pun...doar ca la Ambitionu meu am voie pe 15 max ,si ma indoiesc ca la celelalte modele nu e voie
            Originally posted by cattalin81
            Dar de ce trebuie ca ei sa perceapa un element de tuning ca fiind o sfidare? De ce ar trebui ca un element de tuning sa zica "ce smecher sunt eu si ce fraieri sunteti voi ca nu aveti ceva asa frumos ca al meu".
            Da tu crezi ca pe astia cu seria 3 ,seria 5 ...seria nshpe ii intreaba cineva de ce ai geamurile super negre?Tocmai ,de aia smecheri nu se leaga ca nu stii peste cine dai si te zboara la vreo 500 km shef de post in vreun sat fara curent electric ...
            Originally posted by suru
            da sunt enorm de scumpe.as pune dar mai stau sa vad poate mai scade pretul si daca nu ma lipsesc
            Din cate stiu s-au ieftinit,sunt pe la vreo 7.5 mil
            Last edited by Cristi_Xp; 20 August 2007, 05:26.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #51
              Politistul nu are pregatirea necesara pentru a controla dotarile tehnice ale unui autovehicul ,deci ascultati de la mine daca vi se retine certificatul pe acest motiv faceti contestatie,bineinteles cu politaiul sa nu fie si RARul,puteti pune pe masina numai elemente omologate, daca nu aveti o hirtie cu omologarea, pe fiecare piesa trebuie sa fie un E1,E2,....ETC pus in interiorul unui cerculet, aceasta atesta ca piesa respectiva este omologata si este recunoscuta international.Farurile respective au omologare, deci nu este nicio problema.Daca mai aveti nelamuriri va raspund cu cea mai mare placere, fac ITP de 14 ani si stiu legea la fel de bine ca cei de la RAR.
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • #52
                Adica, atunci cand voi merge la R.A.R., pot solicita o hartie (o anexa) pentru farurile mele?
                Semnalizatoarele unora, nu se aprind din lipsa de bun simt. Mare defect tehnic!

                Comment


                • #53
                  Originally posted by il10ppp
                  eu am angel eyes cu xenon si se vede de 1000de ori mai bine becat cele stock
                  si cat ai dat pe instalatia xenon si de unde ai cumparato?

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by SUPERCAR
                    si cat ai dat pe instalatia xenon si de unde ai cumparato?
                    io stiu ceva daca te intereseaza: http://www.westsideracers.info/forum...opic.php?t=421
                    beat me if you can !!!

                    Comment


                    • #55
                      merci mult PWR sunt super,parca mi-as pune si eu pe viitor pe masinuta,plus de alta vad ca preturile au mai scazut

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by cattalin81
                        Adica, atunci cand voi merge la R.A.R., pot solicita o hartie (o anexa) pentru farurile mele?
                        despre ce faruri este vorba, cele cu angels au omologarea pe ele nu iti trebuie nici o hartie,RARul nu da hirtii, numai producatorul sau comerciantul, cu acordul RAR.
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by SUPERCAR
                          si cat ai dat pe instalatia xenon si de unde ai cumparato?
                          kituri xenon gasesti pe OKAZII ,eu de acolo am cumparat,daca mai gasesti vreo doi prieteni,sau daca ei mai multe kituri poti sa ajungi la 300roni pe bucata,eu am pe ambele faze si pe proiectoare de un an jumate si nu am avut probleme,mai ales ca pe lunga dau si flasuri.
                          LOGAN--> <--TOYOTA

                          Comment


                          • #58
                            ai si faza scurta si pe faza lunga si in bara jos in proiectoare?

                            Comment


                            • #59
                              Da,este consum mai mic,la faza lunga trebuie sa te obijnuiesti sa nu dai flashuri, trebuie tinut 2sec. continuu pana se incalzeste.
                              LOGAN--> <--TOYOTA

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by dan.gutu
                                Politistul nu are pregatirea necesara pentru a controla dotarile tehnice ale unui autovehicul ,deci ascultati de la mine daca vi se retine certificatul pe acest motiv faceti contestatie,bineinteles cu politaiul sa nu fie si RARul,puteti pune pe masina numai elemente omologate, daca nu aveti o hirtie cu omologarea, pe fiecare piesa trebuie sa fie un E1,E2,....ETC pus in interiorul unui cerculet, aceasta atesta ca piesa respectiva este omologata si este recunoscuta international.Farurile respective au omologare, deci nu este nicio problema.Daca mai aveti nelamuriri va raspund cu cea mai mare placere, fac ITP de 14 ani si stiu legea la fel de bine ca cei de la RAR.
                                Sunt politist si tocmai asta voiam sa spun si io pe acest forum.
                                NICI UN POLITIST NU-TI POATE RETINE CERTIFICATUL PE MOTIV CA NU E OMOLOGATA RESPECTIVA "PIESA", DOAR....... DACA E IMPREUNA CU CEI DE LA RAR. SI ASTA E TREABA, R.A.R.-UL FACE CONSTATAREA, NU POLITISTUL.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google