vopsire oglinzi?!?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vopsire oglinzi?!?!

    Stie cineva cat m-ar costa sa-mi vopseasca oglinzile in culoarea caroseriei ? ca nu-mi prea plac negre

  • #2
    mai greu e cu demontatu tre sa dai fata jos la usi sa sa dai oglinzile si sa ai grija la montatu fetei la loc , ca sa nu zdrangane dupaia ceva prin usa... problema mea e urmatoare , ce te faci cat sunt oglinzile la vopsit?

    sigpic

    Comment


    • #3
      doar oglinzile ...depinde ..la reprezentanta dacia imi cerea 2 mil pt ambele...la un service 3 mil de am zis ca fac soc si ca n`aud bine..iar la un alt service am gasit cu 2.5 mil sa vopsesc tot (oglinzi manere banouri laterale dungile negre de pe bari)

      Comment


      • #4
        Te costa in jur de 150 ron la un service de cartier.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          dar cu un spray nu te gandesti sa dai?
          scoti sticla, protejezi cu banda sa nu se gazeze tabla si gata!
          = vre-o 30lei

          Comment


          • #6
            bun sfat bravo

            Comment


            • #7
              eu nu mas risca mai ales cu gazat ori izolezi toata laterala ori o dai jos dar tot mai bine iese la vopsitor fara suparare ... alta e in cuptor in mediu neprafuit fara umezeala etc...

              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by mihai.gigi View Post
                dar cu un spray nu te gandesti sa dai?
                scoti sticla, protejezi cu banda sa nu se gazeze tabla si gata!
                = vre-o 30lei
                + spritchit (~17ron) + lac (~15ron) ca altfel se decojesc intr-o luna, plus ca poti avea "norocu" sa nu potriveasca culoarea in tocmai...

                PS: la mine mi le-am vopsit eu (le am de un an si nu sau decojit), de aproape se vede o oarecare diferenta da de la 3-4m deja nu mai ii sesizabila
                ...de doi lei :p

                Comment


                • #9
                  asta e..nu e greu sa le vopsesti..e greu sa nimeresti culoarea..

                  Comment


                  • #10
                    OFF TOPIC am masina de 12zile si ma doare picioru drept dupa vreo 10minute de mers am mai vazut pe forum ca cineva se plangea de chestia asta.Nu-mi dau seama exact cauza dar pare a fi ca pedala de la frana este inalta sau nu gasesc pozitia ideala. Poate cineva sa ami dea vreun sfat?

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by mishu_wrc View Post
                      + spritchit (~17ron) + lac (~15ron) ca altfel se decojesc intr-o luna, plus ca poti avea "norocu" sa nu potriveasca culoarea in tocmai...
                      Asta am patit-o la service autorizat si dealer Dacia(AMG).Dupa o tamponare cu aripa,capota,bara indoite.Mi-au vopsit partile indreptate si se vede din avion!Apropo:cu ce as putea sa dau sa se uniformizeze sau macar sa nu se mai vada asa rau?

                      Comment


                      • #12
                        si pe mine mar interesa sa vopsesc oglinzile in culoarea masini stiti cat mar costa si cat ar dura intrun service dacia? Multumesc anticipat

                        Comment


                        • #13
                          Am mai zis si in threadul celalalt, costa in jur de 100 lei/bucata.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Cred ca poti rezolva problema destul de repede singur eu asa am facut , singura chestia ai ca la mine a fost mai simplu din cauza ca am inlocuit oglinzile mici cu cele de prestige care au capace.(poti sa vezi la My ride) Ai de scos 2 suruburi dfetele de la usi + cele de la difuzoare inca 4 + inca 2 oglinda , izolezi sticla si vopsesti dupa care o pui la loc nu cred ca dureaza mai mult de o ora toata operatia.

                            Comment


                            • #15
                              Sticla se poate scoate, nu e problema.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google