Intrebati-ma Orice Despre Dacia Logan,in Special De Tuning Si Vopsit !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Problema ca nu gasesc vopsea care sa reziste la temperatura doar neagra... de esapament!
    Mersi mult, cum am vreme ma apuc, sa vad ce iese!!
    Last edited by Seba; 16 April 2011, 13:49.

    Comment


    • #47
      @bbszilveszter: pentru plastic exista un chit special este de culoare neagra dar daca ai de incarcat nu te sfatuiesc sa-l folosest, chit-ul asta se foloseste pentru zgarieturi pe plastic sau alte mici defecte, iar vopsea termorezistenta de alta culoare decat neagra incearca sa cauti pe la magazinele de tuning sau accesorii auto, exista sigur

      Comment


      • #48
        Mersi mult!
        Last edited by Seba; 16 April 2011, 13:49.

        Comment


        • #49
          poti sa faci altfel

          poti sa vopsesti etrierii cu vopsea termo rezistenta neagra ca aia se gaseste peste tot,ii dai bine vreo 3-4 straturi pe fiecare si dupa aceea o vopsesti cu vopsea pe baza de apa ce culoare vrei tu,merge si asa
          Last edited by Seba; 16 April 2011, 13:50.
          Logan Forum consiliaza nu si repara!
          [/SIGPIC]

          Comment


          • #50
            si oare nu sare, sa nu se decojeste?

            Comment


            • #51
              Salutare,

              Cum se procedeaza in cazul in care doresc sa astup gaurile de la bandourile laterale pentru finisat si vopsit? Care sunt pasii de urmat? Eu mai am si niste gauri date in prag care cu ajutorul unor holsuruburi sustin pragurile de plastic, doresc sa le astup si palea...
              sigpic

              Comment


              • #52
                sal

                Originally posted by bbszilveszter View Post
                si oare nu sare, sa nu se decojeste?
                nu se decojeste ca o protejeaza cea neagra care este termo si nu se decojeste de pe ea ,am mai facut la cineva asa,doar ca etrierii trebuiesc degresati f bine inainte de vopsire
                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                [/SIGPIC]

                Comment


                • #53
                  Mersi de raspunsuri! cum am bani si vreme buna ma apuc de treaba!

                  Comment


                  • #54
                    spor la treaba ! bafta multa
                    Last edited by Seba; 16 April 2011, 13:50.
                    Logan Forum consiliaza nu si repara!
                    [/SIGPIC]

                    Comment


                    • #55
                      Lipire antena aripioara de rechin

                      Salutare priteni loganisti .Am luat o imitatie de antena tip aripioara de rechin din plastic si vreau sa o lipesc pe cupola masini cu silicon de plastic si sticla(ea are o banda de adeziv pe margine dar nu prea am incredere in banda aia,nu prezinta fiabilitate).E OK? Risc sa stric vopseaua?.Sau dati-mi voi alta sugestie cu ce as mai putea face treaba asta.MULTUMESC

                      Comment


                      • #56
                        salut!

                        nu stiu exact sa iti dau un raspuns sigur dar s-ar putea sa atace vopseaua cat de cat,eu am achizitionat una tot asa cu banda dubla adeziva pe ea,lipeste-o asa cu banda aia dar mai intai curata bine zona unde vrei sa o lipesti si sa nu fie umeda,eu o am lipita asa de 1 an si nu da semne ca ar ceda
                        Last edited by Seba; 16 April 2011, 13:50.
                        Logan Forum consiliaza nu si repara!
                        [/SIGPIC]

                        Comment


                        • #57
                          Domnilor, va credeti pe patrutuning? ce-i cu raspunsurile gen "quote" la "quote"? ati umplut o pagina citand postul anterior cand puteati da direct raspunsul si nu se umplea foaia cu informatie inutila. Va rog pe viitor, folositi butonul "quick reply/raspuns rapid" cand raspundeti la ultimul post al topicului. Mai si cititi din cand in cand regulamentul ala la care ati dat bifa ca sunteti de acord
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #58
                            am inteles,sa traiti !
                            Logan Forum consiliaza nu si repara!
                            [/SIGPIC]

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by padys78 View Post
                              Salutare priteni loganisti .Am luat o imitatie de antena tip aripioara de rechin din plastic si vreau sa o lipesc pe cupola masini cu silicon de plastic si sticla(ea are o banda de adeziv pe margine dar nu prea am incredere in banda aia,nu prezinta fiabilitate).E OK? Risc sa stric vopseaua?.Sau dati-mi voi alta sugestie cu ce as mai putea face treaba asta.MULTUMESC
                              terminati cu porcariile astea de aripioare. aceea a fast facuta pentru BMW asa ca lasati-o acolo unde ii este locul. daca ar avea vreo utilitate as intelege...
                              sau poate vreti sa apareti la topicul "ciuning logan"
                              va salut, cu respect !
                              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                              Comment


                              • #60
                                ...
                                Originally posted by vdmihai View Post
                                salut andr33y4kry , tu ai atelier ceva in campina?
                                Cand vin dupa paste in campina ai putea sa ma rezolvi si pe mine sa imi vopsesti barile in culoarea masinii ? Un pret?
                                Si eventual alte lucruri.
                                ...

                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google