Intrebati-ma Orice Despre Dacia Logan,in Special De Tuning Si Vopsit !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Mersi foarte frumos de informatie. ;)
    Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu

    Comment


    • #92
      o intrebare: cam cat m-ar costa sa-mi fac portbagajul clean?
      am ph2 gris platine (am numai sigla cu "logan" si "dacia", fara motorizare) si avand in vedere ca butonul de la portbagaj vreau sa-l pastrez.
      Stock is boring...
      My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

      Comment


      • #93
        intre 50-100 lei ...
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • #94
          cu tot cu vopsea?

          Comment


          • #95
            cu tot cu vopsea, manopera, materiale, etc. un pret total ma intereseaza
            Stock is boring...
            My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

            Comment


            • #96
              Originally posted by BlueStar_KWO View Post
              cu tot cu vopsea?
              normal, in banii aia iti vopseste toata masina !

              vopsitul unei capote de portbagaj cu finisat ... stiu ca a costat in jur 300lei (pe rca) + 100 lei clean
              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

              Comment


              • #97
                total GRESIT!

                Originally posted by Dany_DNY View Post
                fuller = primer !
                fuller=spritz kit
                prime=adeziv pentru vopseaua care urmeaza sa se aplice pe partile de plastic
                spritz kit-ul se foloseste pentru ca toate defectele pregatirii ptr vopsire sa se mascheze in el sa nu se mascheze in vopseaua propriu zisa,sau cand(dau un exemplu)vrei sa vopsesti masina sau un element doar in alta culoare,adik dak inlocuiesti aripa,masina ta e rosie si aripa e galbena toata aripa respectiva se imbraca in spritz kit ptr a ajunge la nuanta cu culoarea masinii !

                P.S.RASPUND MAI GREU DAR RASPUND !
                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                [/SIGPIC]

                Comment


                • #98
                  Salut baieti am si eu o intrebare capcana, vreau sa colantez capota fata, plafonul si portbagajul. Suprafata colantata este mai mare de 50% din vopseaua masinii sau nu?! Ca sa stiu daca fac gurita astia degeaba sau nu
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by armadylo View Post
                    Salut baieti am si eu o intrebare capcana, vreau sa colantez capota fata, plafonul si portbagajul. Suprafata colantata este mai mare de 50% din vopseaua masinii sau nu?! Ca sa stiu daca fac gurita astia degeaba sau nu
                    nu face nimeni gurita mare ) deoarece ceea ce vrei tu sa faci nu acopera mai mult de 50% din suprafata vopselei,cel mai bine faci capota pana in dungile acelea de pleaca pana la grila,mi se pare si mai frumos,dar pana la urma faci cum vrei.ca daca gasesti un copoi care sa te ia la purificat si sa te intrebe si de mama si de tata tot ti-o face daca vrea ! acum faci tu cum vrei !
                    Logan Forum consiliaza nu si repara!
                    [/SIGPIC]

                    Comment


                    • Salut.am si eu o intrebare.pot pune in loc de proiectoare angel eyes ?si daca e legal sau daca se ia cineva de tine .Daca nu la dezmembrari cam cat sunt 2 proiectoare ?
                      Attached Files

                      Comment


                      • sal

                        help please!!!!! a intrat aer sub vopsea mi a fost lene sa rezolv la timp problema am fost la spalatorie am spalat cu presiune si s-a dus vopseauuaaaa 6 pe 6 cm, ce sa fac? is super nervos, o solutie pana la primavara cand o sa revopsesc,merci astept sfaturi

                        Comment


                        • Multumesc frumos Andrei pentru informatiile furnizate
                          BUN

                          Comment


                          • stii cumva unde gasesc un kit de design exterior de logan - cel de la dacia?

                            Comment


                            • salut...imi poti zice cata vopseaua imi trebe pentru spoileru fata si aripa fata? daca imi poti zice separat pentru fiecare

                              Comment


                              • DA, buna intrebare despre vopsea.....cat trebuie pt toata masina (exterior)....si care sunt conditiile minime (vreme) in care se poate lucra. trebuie neaparat cuptor?
                                SI cu ce anume se unesc "gratiile" din bara fata, atunci cand se da jos sigla. Ce anume tebuie facut. detaliat daca se poate.
                                Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google