Scaune logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eGZplicatie mai mult decat cuprinzatoare. mersi

    Comment


    • Bancheta spate.

      P.S. Oare în caz de accident, din cauza unui scaun modificat, compania de asigurări ce zice?
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Accidend din cauza unui scaun modificat sau pretextul companiei pt scaunul ala? Oare ne-ar putea lamuri cineva in privinta asta? Da' nu e aceeasi "teorie" ca si cu farurile aftermarket? Oricum, in treadurile despre modificarea scaunelor nu s-a pus niciodata problema asta, si nici nu am vazut vreun loganist sa se loveasca de ea (asta e semn bun, incidente putine). Oare kosfuny (nu imi amintesc exact userul) ne-ar putea ajuta?

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Bancheta spate.

          P.S. Oare în caz de accident, din cauza unui scaun modificat, compania de asigurări ce zice?
          ce ai putea sa faci cu un scaun modificat ca sa provoci un accident? sa il pierzi din portbagaj in timp ce il cari?


          da, ego-ul...
          Last edited by skd_ozenel; 22 January 2015, 16:39.

          Comment


          • Pai RCAul aluia de te loveste din spate o sa fie cam ne dornic sa-ti despagubeasca vreo rana la coloana survenita din cauza ca s-a rupt suportul de scaun sau mai stiu eu ce.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • e altceva.
              din "în caz de accident, din cauza unui scaun modificat" eu am inteles altceva.

              ma gandesc ca chiar daca pleaca din suport, macar ramai in scaun

              Comment


              • Dacă iei scaunul din altă mașină iar modificarea o faci "pe genunchi",în timpul mersului cedează prinderea și faci accident, compania la care ai RCA /(sau casco) ce va zice?

                Idem pentru situația prezentată de einstein.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Oricum, in principiu, acea "improvizatie" numita prindere, banuiesc eu ca se face sanatoasa, nu asa, in flori de mar. Iar partea asta e ca povestea drobului de sare. Doamne fereste, ca nu doresc nimanui incidente, de niciun fel.

                  Comment


                  • ma scuzati, nu mi-am dat seama ca sunt pe sectiunea de forum destinata ultracatolicilor, mai catolici decat papa.
                    in cazul asta, cam toata sectiunea asta de forum poate fi stearsa.

                    Comment


                    • Adica? Eu sunt pro schimbarii scaunelor ) Acu' , pe barba mea )

                      Comment


                      • Fiind un forum, fiecare își poate exprima părerea în mod liber, modificările de orice fel sunt făcute de fiecare pe "barba lui" dar e bine să se cunoască și ceva (posibile) implicații legale.

                        Spor la modificat.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Daca era sa respectam legea, mai bine nu ne luam masina ) Din pacate, ei (asiguratorii), in caz de eveniment se agata de orice ...

                          Comment


                          • Pai nu e chiar asa, o data cu varsta trece si febra ciuningului... Si vei cauta si aprecia o masina, silentioasa, conforabila, deci una stock...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Si prin masina silentioasa, confortabila.....matale intelegi Logan stock? Plus ca asta cu scaunul, eu personal, nu o consider un moft. Cand vezi scaune sport pe Logan stock, mai ca da, da' cand pui un scaun comod, pentru ca folosesti masina aia in mod frecvent si iti omoara spatele, deja o vad o necesitate. In plus, constient ca febra asta o sa treaba, deci sa nu facem nimic? Atunci, pentru ce mai traiesc? Asa zicea si mama, nu iti lua motor, copile, ca peste cativa ani il vinzi. Ei, inca il am )

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                Pai nu e chiar asa, o data cu varsta trece si febra ciuningului... Si vei cauta si aprecia o masina, silentioasa, conforabila, deci una stock...
                                asta astept si eu dar vad ca nu mai trece
                                oricum nu e vorba de ciuning cat de a duce spre mai bine / mai bun ceea ce am.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google