Scaune logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E destul de complicat de dat sfaturi la distanta si fara a avea cunostinta de cum arata glisierele de la scaunul de Opel. Niste poze ar fi fost de folos.
    Eu de ex. am montat scaune de Alfa pe un break vechi dupe ce mi-au fost furate scaunele. Dar la Dacia veche sinele erau la acelasi nivel, doar ecartamentul diferea.
    In cazul Loganului trebuie tinut cont de latimea scaunului "replacement", pentru a proiecta piesele de adaptare pe glisierele de origine, sau dimpotriva pentru glisierele noi...

    Comment


    • bai baietzi lucrez la scaune logan de 4 ani in uzina la johnson..........stiu tot ce se poate face la ele ptr modificari.si apropo la scaunele fara reglaj pe inaltime nu se poate pune reos(reglaj pe inaltime),difera armatura de sezut


      nu se poate cobori scaunul daca nu are reglaj decat daca il tai tu dar nuti recomand.

      Daca prestezi vreun serviciu, folosesti bursa.
      Last edited by Cezar; 2 July 2009, 21:56. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • De aia sunt scaunele asa bune si li se rupe reglajul lombar in prima mie de km
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • scaune logan

          Vand...


          Daca ai ceva de vandut foloseste sectiunea bursa.
          Last edited by valeriuciprian; 19 October 2009, 10:44.

          Comment


          • fratilor imi plac scaunele voastre,sunt frumoase,sunt confortabile dar sincer nu cred ca intereseaza pe cineva cum arata la voi in masina.din cati ati pus scaune pe logan toti ati postat poze cu scaunele.puneti fratilor poze cu prinderile scaunelor ca sa stie omu.asa putem pune orice scaune dar prinderile ne intereseaza.multam si scuze de gura mare
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • Gurita mare, daca iti pun acum 3 poze cu o insiruire de fiare sudate, zici ca te inur de mamica... Solutia de montare difera de la un scaun la altul. Asta tine de meseria si cunostintele fierarului.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • pot face rost de piese ieftine de uzina pt toate tipurile de logan. cip tuning pt aproape toate tipurile de masini(in special logan). ca pret nu sunt scump.daca va intereseaza ma contactati -citat costy nbd

                poti face rost de fete usi ph 2?

                --------------------------------------------------------------------------------
                vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                vand lampa adaptabila la torpedo

                Comment


                • mda...mai asteptam ceva solutii despre ce si cum putem pune alte scaune si cel mai important ce fel de scaune adica de la ce fel de tip ,marca de masina se potrivesc cel mai bine si sa fie si sport dar cu spatar reglabil.
                  Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                  Comment


                  • Pai mai sebi, s-a tot explicat...

                    Mai intai trebuie sa ai scaunul pe care vrei sa-l montezi. Apoi, in functie de asta, poti confectiona adaptarile.

                    Ca si regula generala, sinele dinspre exteriorul masinii trebuiesc ridicate la nivel cu cele dinspre frana de mana. Diferenta de nivel este de 60mm.

                    Se folosesc sinele scaunului de Logan in cele mai multe cazuri, datorita ecartamentului diferit al majoritatii scaunelor sport.
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • Cam asa lucreza, retapiteaza scaune auto, volane, etc...un prieten de-al meu
                      Lucreaza pe orice tip de masina, foto nu sunt prea bune, sunt cu telefonul executate, scuze
                      Attached Files
                      Last edited by kenjiro_sanga; 19 October 2009, 09:50.
                      sigpic
                      Maică, ce mafioți de treabă !!!

                      Comment


                      • cautati la "My Ride" masina userului "PAULIC"...sa vedeti acolo tapiterie

                        @ kenjiro_sanga: crazy tuning cumva? ;)
                        Last edited by Niki; 19 October 2009, 11:34.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • sau asa , cu reglaj pe inaltime , lombar si multe...

                          Comment


                          • vreau sa cumper si eu scaune sport , imi ziceti ce fel de scaune se potrivesc, si daca trebuie sa cumper si suport +sina
                            Last edited by andy_x3m; 24 January 2010, 09:45.
                            sigpic

                            Comment


                            • Cauta orice scaun sport ti se potriveste. Folosesti sina scaunelor originale de Logan, dar trebuie sa faci adaptari si suduri.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • dsign parca la tine am auzit ca scaunele astea scoica cum ai tu sunt pentru mai multe tipuri de oameni, aici ma refer in functie de greutatea fiecaruia inaltimea s.a.m.d.
                                sau am auzit prost?
                                Nu intotdeauna ce este frumos este si adevarat, dar nici ce este adevarat nu este intotdeauna frumos.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google