Modificari Computer De Bord - Am Nevoie De Schema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ok
    cred ca le explici varza
    ce treaba ai cu toti pinii?
    19 semnal de la ecu injectie
    23 buton valet pus la masa
    bafta

    ,,DE_TOATE,,

    Comment


    • #47
      Asta am inteles , dar ce este pin 4 ? lamurire personala daca se poate pls!

      Comment


      • #48
        ........................................

        Comment


        • #49
          merci asta stiam si eu

          Comment


          • #50
            ok
            pinul 4 la mufa neagra sau gri ?

            ,,DE_TOATE,,

            Comment


            • #51
              @djneky - avand in vedere ca ai un diesel eu cred ca te-ai uitat pe o schema de benzinar, acolo daca nu ma insel, mufa gri pin 4, este pus senzorul de apa din filtrul de motorina la dizalachele de dupa anul de gratie 2007! Deci lasa firul asa !
              Mai bine poveseste-ne daca ai reusit ceva cu CB-ul !
              Toate Bune!
              Mai este mult pana departe ...sigpic

              Comment


              • #52
                corect
                dar are mai multe semnificatii acel indicator.
                si la benzinar este semnul ,,asemanator cu un volan,, si are semnal pe minus.

                ,,DE_TOATE,,

                Comment


                • #53
                  Trebuie sa trag fir in pin 19 mufa gri si pin 23 pentru buton valent si nu prea am timp de toate astea. Poate duminica sa am un pic de timp. Multumesc mult de informatii si o sa va anunt in momentul in care voi reusi .

                  Comment


                  • #54
                    Revin cu raspuns. Am pus placa cu cb si functioneaza. In sa trebuie sa cablez pin 19 mufa gri si pin 23 mufa neagra. O mare problema , din punctul meu de vedere , este ca nu am cei doi papuci care ar trebui introdusi in cele doua mufe. Daca ma poate ajuta cineva cu ceva coduri sau de unde pot comanda asa ceva ..... mii de mutumiri si recunostinta vesnica!!!!

                    Comment


                    • #55
                      @djneky : adelaida.ro, terminal NSR NDR -T cod 43225, sau pini mama de PC de la mufele alea de reset, power-on sau LED-uri de conectare la MB.
                      Ori tot tu ai intrebat si pe alt forum tot treaba asta ? Am vazut ca a intrebat cineva de acelasi lucru pentru aceeasi utilizare !
                      Last edited by alfabit; 15 July 2012, 11:59.

                      Comment


                      • #56
                        Da. Eu am fost fost si pe celalalt forum. Oricum problema rezolvata si functionala , cu o mica precizare. Terminalii luati dintr -un pc vechi nu se potrivesc 100% si la introducerea cuplelor in bord ei ai fost aruncati in afara . Fapt realizat un pic cam tarziu! Ceea ce a dus la un pic de .............. Problema rezolvata mai tarziu prin impigerea celor 2 terminali cu penseta dupa introducerea cuplelor . (cei doi pini nu au piedica respectiva care sa ii tina pe loc in cupla, iar clipsul cel alb al cuplelor nu rezolva si aceasta problema. )Pana la gasirea pinilor originali merge si solutia de rezerva. Cb-ul este functional , Upgrade-ul reusit. Multumesc tuturor care au postat !

                        Comment


                        • #57
                          Buna ziua. Mi-am comandat kit computer de bord pt un Logan 1.5 dCi , 2006, am atasat un fir la firul portocaliu aflat in compartimentul motor, in dreapta bateriei, si acel fir l-am introdus in habitaclu; bun, acel fir ar trebui conectat in spatele bordului la pinul 19 de la mufa gri. Problema e ca eu am deja un fir verde inserat in pinul 19 al mufei gri. Si nu am habar de unde vine si ce rol are. Stau si ma intreb daca masina mea are conectica deja trasa pt computer bord. Atasez o imagine ca sa vedeti cum sunt firele in compartimentul motor. Se poate observa un conector tip rigleta pe firul portocaliu, care conform indicatiilor de pe internet, trebuie sa fie firul pt debit carburant.(firul portocaliu se afla pe pozitia 3 de la dreapta la stanga numarand, asa cum apare in poza).Si inca un detaliu, pe randul de la mijloc cu fire, in dreapta, se pot vedea 2 fire verzi care pleaca de pe acelasi pin. Ma gandesc ca unul din ele este conectat la pinul 19 de la mufa gri, sau gresesc?
                          Daca imi puteti da niste sfaturi ce as putea face, as ramane recunoscator.

                          Comment


                          • #58
                            La masina ta conexiunile sunt deja facute, trebuie doar schimbata sau reprogramata memoria si schimbata maneta.
                            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                            Comment


                            • #59
                              Aha, deci nu trebuia sa mai intervin la cabluri. Observasem ca aveam deja si conexiunea de la mufa neagra spre maneta stergator. Multumesc mult de feedback.

                              Comment


                              • #60
                                poate sa-mi spuna cineva care este firul (culoare) pe care vine semnal pentru kilometraj ?
                                Despre kilometrii totali e vorba nu despre vitezometru .
                                sigpicTransport marfa !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google