Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by L3on_rgby View Post
    Mersi mult! Rosu vreau. Am vomandat si volt-termometru rosu, si cd playerul e rosu. Masina e visinie. Zilele astea ma apuc. Am vazut ca sunt kituri plug&play pt consola, insa fiind plecat e cam greu sa ajunga la mine. Si mai e si satisfactia lucrului facut de mine. Iti multu,esc de ajutor si am sa postez poze dupa ce le schimb. Pt display e greu de schimbat? Ajunge o statie de lipit camscule?
    Pentru lipit e ok o statie de lipit, eu am una analogica si e ok dar sa ai si flux sau pasta cu flux , si cositor bun, fara flux nu faci treaba buna , si pui un pic pe piciorusele smd-urilor cand le lipesti. Bafta

    Si multumesc Cj10Alx o sa incerc si eu sa curat asa cum ai spus tu.

    Comment


    • Originally posted by Toorop View Post
      Pentru lipit e ok o statie de lipit, eu am una analogica si e ok dar sa ai si flux sau pasta cu flux , si cositor bun, fara flux nu faci treaba buna , si pui un pic pe piciorusele smd-urilor cand le lipesti. Bafta

      Si multumesc Cj10Alx o sa incerc si eu sa curat asa cum ai spus tu.

      iti mai spun odata ai foarte mare grija, roteste betisorul incontinuu si schimba-l la fiecare numar, pentru ca eu am reusit sa busesc acolo unde e pentru recirculat aerul !!! uite si dovada nu tine deloc betisorul nemiscat , sau sa apesi
      Attached Files

      Comment


      • Eventual se poate incerca si cu spirt, care nu e asa taRe ca acetona sau cu acetona diluata cu apa. Parerea mea.

        Comment


        • cel mai ,,safe'' e cu deodorant(contine putin alcool)

          Comment


          • Originally posted by gaboneygg View Post
            cel mai ,,safe'' e cu deodorant(contine putin alcool)
            nu merge deloc cu spirt si acetona e la fel ca diluantul

            Comment


            • Eu daca vreau iluminare rosie sa nu mai sterg acea folie?

              Comment


              • merge fara probleme cu spirt .
                cat despre nr. de betisoare....nu neaparat cate unul la cifra.
                il schimbi cans se face galben de la vopsea!

                Sent from my AllviewSpeed3 using Forum Runner
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • Originally posted by L3on_rgby View Post
                  Eu daca vreau iluminare rosie sa nu mai sterg acea folie?
                  daca vrei sa faci consola de climatizare rosie nu este nevoie sa stergi vopseaua galbena de pe interiorul foliei. pui leduri rosii.
                  asa arata pe sandero:
                  Attached Files

                  Comment


                  • Originally posted by vicmar View Post
                    daca vrei sa faci consola de climatizare rosie nu este nevoie sa stergi vopseaua galbena de pe interiorul foliei. pui leduri rosii.
                    asa arata pe sandero:
                    Mersi! Asa va fii si a mea. Si playerul are butoane rosii, doar displayul alb. Daca as putea l-as face si ala rosu.

                    Comment


                    • pai atunci bafta multa si atentie mare spor sa ai si sa vedem ce o sa iasa

                      Comment


                      • Ce culoare sa fac display-ul .? Astept opinii daca vreti sa le scrieti. Cu stima
                        Attached Files

                        Comment


                        • Salut, parerea mea: albastru . Frumoasa serigrafie. O intrebare, serigrafia e colorata si ai pus in spate leduri albe ?

                          Comment


                          • Originally posted by Teo_730 View Post
                            Are cineva o placuta cu leduri ca in imaginea de mai jos? As vrea sa stiu dimensiunile acesteia (latime, lungime). Va multumesc anticipat.
                            iti cumperi un pcb de 125 mm lungime (minim)si 65 mm latime(minim) si iti faci singur sablonul.pe urma iti asezi ledurile cum doresti. faci 3 sau 4 module in serie sau chiar poti pune in paralel fiecare led.fiecare cum doreste.
                            Attached Files

                            Comment


                            • e prea mare nenea pt niste led smd si rezistori

                              Comment


                              • Serigrafia de la clima se poate curata portocaliul sa ramana culoarea alba ? Cu ce este cel mai indicat ? Cu benzina a incercat cineva sa curete ?
                                Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google