Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-a venit o idee , nu chiar accesibila insa... Ar iesi foarte bine daca ar face cineva o folie identica cu cea originala insa fara vopseaua aia pe spate. Unde sunt simbolurile din vechea folie sa decupam zona si sa aplicam noua folie peste.. Pentru dispersarea luminii cred ca ar fi suficienta o bucatica de foaie de calc in spatele fiecarui simbol.
    I changed her oil , she changed my life
    sigpic

    Comment


    • pe cele originale eu nu le modific,pe logan 2 de export,si pe ph2 de export se pun niste variante white,se vede cu alb.
      Attached Files
      Diverse accesorii Logan-oglinzi logan(orice model)
      Pasla fonomin pentru antifonare 6ron mp
      Piese/consumabile/accesorii-orice logan/dacia

      Comment


      • Cu alcool izopropilic a incercat cineva?
        I changed her oil , she changed my life
        sigpic

        Comment


        • Sa urce MRS-ul o poza a consolei de climatizare sa vedeti cum arata la el !
          Asa cum am zis cu rabdare si tutun!
          Mai este mult pana departe ...sigpic

          Comment


          • Poze gasiti la my ride-ul meu,datorita lui tek_ids am rezolvat iluminatul ai sunt multumit!mai multe poze o sa urc dupa ce o sa fac !

            Comment


            • puneti leduri rosii in locul becurilor din consola de climatizare si nu mai este nevoie sa stergeti folia. Nu trebuie nici macar sa dati consola de climatizare jos.
              Attached Files

              Comment


              • si cand omu vrea alb ?

                Comment


                • După ce se şterge portocaliul si râmâne alb, se poate face orice culoare folosind led-urile corespunzatoare.

                  Sent using Forum Runner
                  Mai este mult pana departe ...sigpic

                  Comment


                  • da,dar cu ce stergem sa nu stricam folia ?

                    Comment


                    • Am intampinat o problema : am pus cuiva leduri t5 5050 rosii in clima (ph2) ma suna ca dupa un timp ii scad in intensitate si daca le lasa 5 min stinse revin . Revine , desfacem ledurile( mi.a spys ca cel din stanga nu mai functiona deloc) le.am luat in casa surpriza ambele mergeau. Le schimb rezistenta , le probez la trabsformator ok pe masina nimic in ambele pozitii. Am lipit si un led direct pe soclu la fel. Exista vreo siguranta la climatizare?(ac-ul si aeroterma merg) . Alta idee nu am , o sa desfac vineri climatizarea , mi.ar fi de folos sa stiu firele care aduc curent pentru iluminat(de pe mufa). Are vreo idee cineva?
                      I changed her oil , she changed my life
                      sigpic

                      Comment


                      • consola ph2

                        Lucrare facuta de tek_ids eu zic ca a iesit foarte bine,in realitate se vad mult mai puternic!
                        Attached Files

                        Comment


                        • Am rezolvat problema , fiti foarte atenti cand schimbati becurile in climatizare , placa nu are cupru pe tot conturul si daca soclul nu este rasucit complet nu veti avea curent in becuri. Asta e , invatam...
                          Attached Files
                          I changed her oil , she changed my life
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Teo21Din View Post
                            A reusit cineva sa schimbe lumina la climatizarea de ph2? M-am chinuit azi de au gasit-o toti dracii , am incercat cu acetona , avea tendita sa topeasca plasticul dar nu il curata bine , cu smirghe de 1500 se lua dar foarte greu si locul e foarte inaccesibil . La inceput am pus benzi albastre dar se vedea foarte aiurea si am trecut la benzi albe , lumina puternica , uniforma dar potrocalie. Aveti vreo idee cum as putea sa o fac? Vreo plasma de climatizare ph2 exista?
                            Nu te-ar interesa o plansa serigrafie climatizare? Cauta pe forum serigrafie m-2013 si gasesti un thread inceput de mine si citesti acolo. O fac si custom daca vrei! Nu pot sa dau link pt ca scriu de pe o tableta ieftina recent cumparata si e mai greu cu ea

                            Comment


                            • Originally posted by MishuOT View Post
                              Nu te-ar interesa o plansa serigrafie climatizare? Cauta pe forum serigrafie m-2013 si gasesti un thread inceput de mine si citesti acolo. O fac si custom daca vrei! Nu pot sa dau link pt ca scriu de pe o tableta ieftina recent cumparata si e mai greu cu ea
                              Link aici

                              Comment


                              • Multumesc de optiune Mishu , stiam despre serigrafii , am vorbit si cu Cosmin (POE) dar nu este masina mea si baiatul nu m-a mai sunat. Daca e sa ma intrebe de vreo noutate , ii propun si varianta asta ;)
                                I changed her oil , she changed my life
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google