Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut.Asa cred si eu pe distante scurte si forjata(vroiam sa vad diferenta,ma intelegeti)a crescut consumul la 8.5-9%.Mentionez ca inainte aveam mixt un 7.8-8.2(iarna).Pe timp de vara aveam un 6-6.5%(fara ac-nu am).La primul drum mai lung voi vedea diferenta la consum,daca a crescut/scazut cu ceva.Am vazut ca in cele mai multe cazuri a scazut.Va salut.
    Un prieten de pe forum.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • Originally posted by FLORIN77 View Post
      Un Dinozaur nu costa mare lucru ,2-3 sute de lei acolo . Si revenirea ( al doilea test ) este gratis . Chiar sa fie placebo sau autosugestie la atatia oameni ? Nu cred Octavian . .......
      Na stai ca nu m-ai inteles, n-am pomenit nimic de efect placebo, doar am spus in nenumarate randuri ca se simte pozitiv remaparea pe asfalt, am facut si probe (poate ai vazut 1.4 remapat al meu vs 1.4 stock sitot al meu vs 1.6 stock).

      DOC: era suficient sa-mi spui ca n-ai nevoie de publicitate, la asta m-am referit, nu sa faci pt client treaba asta, ci pt firma (banuiesc ca ai avut multe Logane la remapat, chiar f multe).
      Pe mine (si ca mine sunt multi) m-ar fi convins mult mai repede sa fac remapare daca vedeam niste grafice reale before&after.
      Last edited by Octavian; 24 January 2009, 11:34.

      Comment


      • Corect , nu prea am inteles . Scuze .
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • Originally posted by Doc View Post
          Cand o platii un posesor de logan 250 euro + TVA pe o modificare de soft atat cat costa si la alte masini cu motoare aspirate, atunci va primii si graficul dyno. Momentan in Romania clientul nu este dispus sa plateasca munca unei firme de tuning, sa ca de sa primeasca mai mult decat plateste?
          Ca sa traduc: "Nu aveti voi bani descultilor sa va dau si un grafic dyno. La ce bani va iau eu pe remapare vreti si pe mama si pe tata, nu vreti si garantie?". Nu stiu daca iti dai seama, dar prin ce ai spus tu, i-ai jignit pe toti cei care au trecut pe la tine.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Cei din Bucuresti pot face Dyno in targ in Vitan , nu mai stiu cat costa .

            Vitriol , bine zis .
            B -X X - DDF x 2

            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

            Comment


            • Nu este nicio jignire ca nu ai bani sau nu vrei sa investesti mai mult pentru aceasta masina, dyno fara valoare poti sa faci si singur pe banii tai. Atata timp cat nu ai platit pentru el nu vad de ce sa-l primesti gratis.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • Pai de la 350 lei s-a ajuns la 250 Euro+TVA ? Asta ce include? Si alt soft mai bengos?

                Comment


                • eu mi am facut resoftare la cei de la Dimsport si sunt foarte multumit de ceea ce au facut,sunt niste baieti foarte ok din punctul meu de vedere.bafta
                  Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                  Comment


                  • Originally posted by Octavian___30 View Post
                    Pai de la 350 lei s-a ajuns la 250 Euro+TVA ? Asta ce include? Si alt soft mai bengos?

                    Stai putin , eu am zis aproximativ , nu mai stiu cat costa in Vitan , la 250 euro nu stiu daca il mai faceam , poate da , poate nu . Oricum in Vitan nu costa 250 iepurasi , costa undeva la sub jumatate si cum am zis , revenirea in termen de o luna sau 2 saptamani nu te mai costa nimic . Si din cate stiu eu cei de la Dim trebuie sa-ti faca programare undeva in Berceni ( pt cei din Bucuresti ) pentru un test la dinozaur . Poate de 1.5 ani de cand am facut eu remaparea si-au facut si eu un stand .


                    Si ca sa ne lamurim un pic dupa ce acum ceva timp am vazut cateva posturi undeva unde se discuta despre ITP la remapate privind noxele vreau sa va zic celor care nu stiti ca nu sunt probleme . Daca masina e ok dpdv tehnic trece . Ieri am facut itp-ul si revizia de 2 ani , pe om il cunosc dar din start i-am zis sa-mi zica daca sunt probleme la ceva , noxe , frane , directie ..... Totul Ok .
                    Last edited by FLORIN77; 28 January 2009, 07:48.
                    B -X X - DDF x 2

                    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                    Comment


                    • Ok hai sa luam cazul cel mai frecvent : motorul de 1.4 ->
                      1. Intrebare : Cati cai scoate la roata acest motor stock?
                      2. Intrebare : Cati cai scoate dupa remap la roata?

                      Pentru ca am observat ca se amesteca puterea la arborele cotit cu puterea la roata de dupa remapare sau puterea la remapare indicata este tot cea de la arborele cotit?...daca puterea e de 75 de cai la arbore si dupa remapare se face un test Dyno si se constata 80 de cai sa zicem, inseamna o putere in plus de 5 cai insa e diferenta intre puterea arbore vs puterea la roata. La roata insa sunt in jur de 70 de cai...deci daca testul dyno imi arata 80 de cai dupa remapare inseamna ca am castigat real 10 cai.
                      Astept pareri
                      Last edited by darksid3; 28 January 2009, 16:16.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Mama cata teorie, eu am remapare de 2 luni si ceva si sincer nu as mai reveni la softul original nici daca maine ar trebui sa schimb motoru.Nu stiu cati cai la roata am acu si sincer i don't give a fuck dar ceea ce stiu este ca masina merge super si trage beton (parca e alta).Cred ca sunt un ignorant

                        Comment


                        • Stiu ca e multa teorie dar trebuie sa despicam o data firul in 4 si sa vedem care e diferenta intre placebo si realitate...si daca e placebo
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Eu sunt cam placeboist dar in sensul rau al cuvantului dar ai cuvantul meu ca trage super druper Daca e placebo cred ca e cat un "porc de clisa"

                            Comment


                            • As vrea sa stiu cat costa un remapat la dCI 70 hp. Mersi

                              poate sa-mi zica cineva cat costa un remapat la dCI?
                              Last edited by CataLOL; 29 January 2009, 23:50. Reason: Automerged Doublepost
                              1.6 16V

                              Comment


                              • Sal Doc ,
                                Spune-mi si mie te rog daca merita si ce performante obtii dupa o resoftare la 1.6 mpi, 90cp ??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google