Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La PH2 1.6 16v, se merita(daca este garantia de 3 ani)?
    B92MHO

    Comment


    • se merita si la 1.4 si la 1.6...eu am la 1.6 si sunt placut impresionat de diferente...chiar se vede!
      sigpic

      Comment


      • eu unu la diesel,am ramas uimit de cei 20 caiuti in plus!chiar se merita!numai ca aveti grija unde si la cine face-ti!ca vad ca au aparut destui care fac remapari!
        God is my copilot

        Comment


        • la 1.6 am facut si eu remapare, un timp din deva de la Dacia service, nu se simte nu stiu cat, dar se simte la consum un pic(6.7l/100 si 110km/h - 3000rmp).

          Comment


          • Originally posted by maimutica View Post
            La PH2 1.6 16v, se merita(daca este garantia de 3 ani)?
            Poti sa faci linistit modificarea, nu sunt probleme cu garantia.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Completare la Doc : nu se descopera ca e remapata decat daca vin cu un anumit tester de la Pitesti . Si eu am garantie 3 ani , am remapat-o la 5 luni dupa ce am luat-o la Doc .
              B -X X - DDF x 2

              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

              Comment


              • Va multumesc pentru sprijin.
                B92MHO

                Comment


                • Pai cat era inainte viteza la 3000 rpm ?

                  Comment


                  • tot atata, ca doara nu-ti face chiptuning la pinioanele din cutie aia tot asa stie sa reduca turele, indiferent de puterea motorului.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Originally posted by Ciochy View Post
                      la 1.6 am facut si eu remapare, un timp din deva de la Dacia service, nu se simte nu stiu cat, dar se simte la consum un pic(6.7l/100 si 110km/h - 3000rmp).
                      Sa inteleg ca mai scade consumul un pic ?

                      Comment


                      • Da mai scade un pic. Dar nu te astepta sa fie foarte vizibil. Consider ca este prea mica diferenta ca sa poata fie luata in seama.
                        , sunt cu ochii pe voi !
                        :thumbsup:

                        Comment


                        • Scade consumul dar depinde cum mergi cu ea;)
                          1 point 6 litre 8 vsigpic

                          Comment


                          • Pai de mers, merg tot asa, eu ma gandeam ca putere mai mare = consum mai mare.

                            Comment


                            • Multi au tendinta dupa remapare sa conduca ceva mai agresiv. Atunci e si normal sa creasca consumul.
                              Dupa cateva zile insa o sa revina la vechile obiceiuri. Si soferul si consumul.
                              ECUFix
                              Please don't visit my homepage!

                              Comment


                              • Nu e chiar asa cu putere mai mare=mai multi L...ti-am zis depinde cum mergi,eu in oras nu pot sa ma abtin sa nu ii dau un pic pe costum ... la drum intins asa e la 3000rpm ai 110 cam asa,deci au scazut 1 pic turele. Eu zic asa,remapatul se merita.
                                1 point 6 litre 8 vsigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google