Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ciochy View Post
    Bun ceva nou poti sa aduci topicului sau vorbesti numa aiurea ?
    Da, as putea vorbi despre dci-ul meu de 85 remapat, dar numai dupa ce terminam cu "prostioarele"

    Comment


    • Si ce te retine?
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • Ma retinea chestia aia cu cresterea vitezei la aceeasi turatie..., insistenta si reactiile....
        Acum vad ca depasindu-se momentul, pot sa spun si eu ca am facut remaparea fara nici o ezitare la un dci 85 nou luat anul trecut.
        Avantajul este evident, poti merge daca vrei mai economic sau dupa dorinta mai sportiv.
        Daca stii sa o calci, avand in vedere greutatea masinii, nu prea ai multe complexe in traficul de zi cu zi. Mai am 2 buc cu softul original (ce-i drept de 70 CP) si parca sunt carute pe langa 85 remapat.

        Comment


        • Deci se merita din plin la dieselul de 85 CP ?

          Comment


          • Vad ca esti din Arad.

            Raspuns:

            Arad-Sibiu in 3 ore, ziua, si nu alerg in localitati...

            Comment


            • nu cred ca asa convingi pe cineva sa isi remapeze motorul. mai bine spune-i clar "da" si eventual da-i un timp de repriza 60-100 in tr3-4 si cred ca l-ai convins. de ce zic ca nu asa se convinge omul, pt ca daca e dement ca unii de aici, atunci e irelevant rezultatul de 3 ore. daca-ti zic ca am scos un pic mai putin de 3 ore timisoara-sibiu, cu dacia 1300, ma crezi? adevarul e ca n-am mers legal in localitati, dar nici mai mult de 70-80.
              @lau: poti totusi sa iei de bun ce zice detail, se simte din plin remaparea. intreaba-l pe blaze2k, daca vrei detalii; eu am si mers cu masina lui si pot sa-ti confirm si eu ca se simte remaparea de numa'. chiar se merita la turbodiesel.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Nu sunt deloc dement, sunt un tip cerebral care de mai bine de 20 de ani nu am avut nici un accident de sosea, in x sute de mii de km, dar cu un dci 70 in traficul de azi nu poti realiza (ziua) un timp care sa se apropie de 3 ore, decat vorba ta daca esti dement. I-am dat exemplul pentru ca insistase cu intrebarea daca merita. Merita!
                Si ca sa-i dau un motiv concret: masina urca pana la 150 km/h absolut liniar fara sa simta vreo limitare din cauza aerodinamicii.
                Last edited by detail; 23 March 2009, 18:16.

                Comment


                • Scumpii mei de ce insistati pe termeni tehnici pe care poate cineva nu ii intelege . era mai simplu daca se punea si un grafic de vot.
                  Cei care si-au remapat masinile sa spuna nu asa pe vorbe si presupuneri tehnice.
                  Da se merita "raspunsul meu cu logan remapat"
                  Last edited by darksid3; 23 March 2009, 18:43. Reason: Automerged Doublepost
                  1.2 TSI

                  Comment


                  • salut Doc, am facut remapare la tine de la 70 la 90 cp.
                    o remaparea stage 2 cam cat costa si cam cat castiga in putere si in cuplu?

                    Comment


                    • Salut Doc.As dori sa fac remapare la un Logan 1.5 dci de 65 CP. Te rog sa-mi spui un loc unde pot sa fac acest lucru in Galati, sau cat mai aproape de Galati. Stima.
                      METABOND RULES

                      Comment


                      • in iasi gasesti fratica
                        1.2 TSI

                        Comment


                        • Si in Galati avem dealer poti apela cu incredere la el. Modificarea race costa 150euro.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Eu am facut remaparea acum 2 saptamani si chiar se simte, imi place foarte mult cum trage mai ales in urcari dar........fum fum si iar fum. de cand incep sa accelerez pana cand se termina turele fum negru si un miros ciudat.Masina nu dadea fum inainte .
                            Atat timp cat nu intra fumul peste mine nu ma intereeaza prea tare doar ca acel fum sa nu infunde EGR sau catalizator>
                            Last edited by valentin4u; 5 May 2009, 08:51.

                            Comment


                            • ti l-au "nimerit" meseriasii de la coltul blocului...sau vreo firma? daca inainte de remapare motorul nu fumega, ceva nu-i ok acolo. or fi uitat sa rescrie injectoarele...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Am facut remaparea la o firma din Pitesti!Azi am luat legatura cu ei si mi-ai zis ca joi vin sa remedieze problema. Acum ramane sa astept si sa vad ce o sa iasa!

                                Nu mai da Quote la postul anterior
                                Last edited by darksid3; 5 May 2009, 13:04.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google