Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,

    Doresc sa stiu un lucru: remaparea soft este reversibila sau nu?

    Comment


    • Mersi, Seba.
      @a_dromeda: citeste si tu mai sus. Da.
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • Da, resoftarea este perfect reversibila.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • salve!
          nu am reusit sa citesc toate posturile, imi cer scuze daca s-a mai discutat

          la gpl merge remapare?
          si daca o fac se acopera lipsa de cai de la functionarea pe gaz?
          nu de alta, dar transpir cand depasesc....

          Comment


          • Am cea mai buna varianta pentru tine.
            Cred ca astia au facut si masina lui Shumi.

            nu mai da "quote" cand raspunzi la ultimul post!
            Attached Files
            Last edited by Seba; 18 June 2009, 12:13.

            Comment


            • Citesc de ceva vreme pe forum despre remapare si sunt hotarat sa o fac, dar am o sg problema, nu stiu daca dupa 120.000 km o sa am probleme cu motorul sau alte piese (cutie, ambreiaj).
              Mentionez ca masina a primit toate reviziile la timp, ulei de calitate 5W-40, motorina numai rompetrol sau omv.
              Singurele aventuri au fost cu niste caini care au vrut sa vada 'care e mai tare' si au pierdut, eu decat radiatoare

              Comment


              • Asa vorbim de remapare de parca ar fi prima part de sex.
                Facuta la firma buna, nu darama motorul.

                Comment


                • Originally posted by 78 PSU View Post
                  salve!
                  nu am reusit sa citesc toate posturile, imi cer scuze daca s-a mai discutat

                  la gpl merge remapare?
                  si daca o fac se acopera lipsa de cai de la functionarea pe gaz?
                  nu de alta, dar transpir cand depasesc....
                  Da, chiptuning-ul functioneaza si pe GPL.

                  Originally posted by pepyxxl View Post
                  Citesc de ceva vreme pe forum despre remapare si sunt hotarat sa o fac, dar am o sg problema, nu stiu daca dupa 120.000 km o sa am probleme cu motorul sau alte piese (cutie, ambreiaj).
                  Mentionez ca masina a primit toate reviziile la timp, ulei de calitate 5W-40, motorina numai rompetrol sau omv.
                  Singurele aventuri au fost cu niste caini care au vrut sa vada 'care e mai tare' si au pierdut, eu decat radiatoare
                  De ce dupa 120.000km si nu dupa 130.000km? Atat are motorul tau acum?
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • @Doc
                    Are 114 mai exact (facuti in 2 ani), 120.000 vine rpd

                    Comment


                    • Domnilor sunt fericitul posesor unor caluti in plus sub capota masinii mele si pot spune ca nu ma asteptam la un asemenea rezultat.Acceleratie mult imbunatatita, folosirea aerului conditionat nu mai este simtita si viteza maxima superioara, cel putin pe kilometraj. Diferenta a fost simtita si de sotia mea. Acum urmeaza un filtru de aer si o evacuare mai performante

                      Comment


                      • Atentie mare va rog, ca o faceti pe banii vostri. Nu mai acceptati sa vi se scrie in calculatoarele softul de 1.6i la motorizarile de 1.4i. Riscati sa va distrugeti singuri motoarele si nu va mai ajuta nici mama garantiei. Intalnesc tot mai des cazuri cu Logan-uri 1.4i 8v tunate la Mioveni sau Pitesti cu softul de 1.6i 8v.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Mersi Doc ptr cip-ul de azi. Se merita imbunatatirea, mai putin prezenta fumului la accelerari bruste. Ramane de analizat comparativ cu alt loganist cu motor DCI de 70 remapat daca se manifesta la fel.

                          Comment


                          • Fumul difera de la o masina la alta, nu toate vin reglate la fel. Insa fumul la accelerari bruste este prezent la orice motor diesel, mai ales atunci cand ii dai talpa in ture mici. Atata timp cat fumul nu se manifesta continuu la accelerare nu este nicio problema.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • precum zice doc,depinde de fiecare masina,si fumul negru e in limitele normalului cind o accelerezi.eu unu sunt super incintat
                              sigpic

                              Comment


                              • buna ziua, in Baia Mare se face Remapat si daca se face cat costa?
                                am logan dci 1,5 70cp
                                Last edited by raduflorean; 22 June 2009, 18:04. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google