Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am inteles ca poti merge la revizie cu uleiul si filtrul tau daca corespunde specificatilor. Chiar crezi ca fac analiza sa vada ce ulei ai? Eu mai am aproape 3 ani de garantie am acuma 5400 km. De cite ori am fost la revizii cu celelalte masini au schimbat ce era de schimbat au verificat daca aveai vreo nemultumire si eventual au schimbat ce trebuia si gata. Nu cred ca pun masinile pe test sa vada citi cai ai. Cit despre piese acum cind am schimbat "ilegal" filtrul si uleiul am intrebat pe cel care mi-a vindut daca filtrul este original si mi-a spun un"secret" cei de la Dacia care fac reviziile si care sunt vecini cu ei cumpara filtrele de la ei(asa se explica si preturile supradimenionate de la magazinele Dacia).

    Comment


    • salut,

      vreau sa imi remapez 1.6 8v. unde imi recomandati ?

      multumesc,

      Comment


      • Cred ca DOC te poate rezolva fiind amindoi din Bucuresti

        Comment


        • Sambata viitoare ajung pe la Bucuresti, daca vrei ne putem intalni, testa mape, etc.....
          ECUFix
          Please don't visit my homepage!

          Comment


          • fiti si voi...on topic...
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Originally posted by crispred View Post
              salut,

              vreau sa imi remapez 1.6 8v. unde imi recomandati ?

              multumesc,
              Vezi în semnătura mea numărul de telefon și costul operațiunii.

              Originally posted by vily pisica View Post
              Cred ca DOC te poate rezolva fiind amindoi din Bucuresti
              Multumesc pentru recomandări.
              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

              Comment


              • Cu placere.Dupa cum ti-am mai spus eu mai astept pina la anul .Atunci poate ne vedem ptr. un remap.Sau poate vii la Galati?Oricum mai e in iulie i-mi expira si garantia.

                Comment


                • nu iti afecteaza garantia

                  Comment


                  • La anul vreau sa-i schimb si arcurile si suspensia sai pun sport cu ceva cauciucuri cu balon ingust poate o toba sport plus remaparea anul asta cam i-mi depaseste bugetul

                    Comment


                    • Nimeni din cei care si-au modificat masinile nu este curios sa vada pe stand care e rezultatul.
                      Sau mai simplu sa vina cu tunerul sa verifice inainte si dupa modificare. Macar cantitativ daca nu si calitativ?

                      Comment


                      • ba da....dar nu uita ca si 150 lei e mult ptr un copy-paste, daca mai dai si pe 'dyno' cateva sute de lei....nu cred ca se merita....asa mai bine dai niste bani...pe incredere...si poate o fi adevarat...

                        Daca vrei...ma ofer eu sa imi testezi caii de pe masina mea.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Eu nu sunt curios sa vad nimic, dar ma gandeam ca orice e mai ieftin ca un motor.
                          In plus sugestia, autosugestia nu-si au rostul cand stintific se poate demonstra adevarul.
                          Mai mult punand mai multe masini, cu acelasi soft poate observati diferente… sau nu.
                          Ideea este ca Dacia merita respectful si trebuie tratata ca orice alta masina nu in formula:
                          “lasa ca merge si asa”. Cel putin eu asa vad lucrurile.
                          Acum dupa ce am testat cateva zeci de masini unele de serie altele modifcate am reusit sa vad aspecte deosebit de interesante. Nu doresc sa le impartasesc pentru ca nu vreau sa dau in munca si-n afacerea nimanui, nu vreau sad au exemple.

                          Eu nu sunt curios sa vad nimic, dar ma gandeam ca orice e mai ieftin ca un motor.
                          In plus sugestia, autosugestia nu-si au rostul cand stintific se poate demonstra adevarul.
                          Mai mult punand mai multe masini, cu acelasi soft poate observati diferente… sau nu.
                          Ideea este ca Dacia merita respectful si trebuie tratata ca orice alta masina nu in formula:
                          “lasa ca merge si asa”. Cel putin eu asa vad lucrurile.
                          Acum dupa ce am testat cateva zeci de masini unele de serie altele modifcate am reusit sa vad aspecte deosebit de interesante. Nu doresc sa le impartasesc pentru ca nu vreau sa dau in munca si-n afacerea nimanui, nu vreau sad au exemple.
                          Last edited by RACINGCODE; 5 October 2009, 21:40. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • mareu incepi o idee dar nu o termini. pai daca ai rezultate la ceva si esti un adevarat logan club-ist...nu ar fi normal sa ne impartasesti si noua?
                            Tu nu faci altceva decat sa sugerezi vag cate ceva....si atat.(si asta mai tot timpul) Chiar nu inteleg de ce ...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Daca sunt sau nu ... nu eu sunt cel care se cade sa sa se caracterizeze.
                              Eu nu le stiu pe toate si va sugerez sa va uitati oe unde pot aparea semne de intrebare, in plus nu e corect din pozitia pe care o am sa-i afectez pe altii.
                              Daca nu am acceptul expres al clientului nu pot exemplifica, sunt oameni care vor sa fie discreti si sa nu se vorbeasca de ei si masinile lor.
                              Deontologia profesionala!
                              Pot sa va spun ca nu era vorba de exemple cu Logan sau alt tip de Dacia.
                              Am fost intrebat ceva de cineva si nu am raspuns?
                              Trebuie sa dau socoteala cuiva, poate cineva de aici sa ma judece?

                              Comment


                              • Eu sunt curios cum merge un Logan remapat cu peste 200 de mii de km.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google