Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu as fi curios sa analizez o harta facuta pe baza acelui soft "profi" si "necomercial".
    Am eu asa o banuiala...

    Comment


    • DOC fara sa-ti fac reclama imi place cum raspunzi la intrebarea "remapat sau nu ",scurt si la obiect,nu intri in detalii si termeni de specialitate care ma uit la ei ca curca in lemne.Personal am fost reticent in a-mi face remap dar mi-am schimbat parerea

      Comment


      • Prefer sa nu ma laud cu ce aparate am sau ce softuri de modificat folosesc pentru ca nu intereseaza pe nimeni cat am dat eu pe ele sau cat de bune sunt in raport cu altele. De asemenea prefer sa vad realizarile mele venind direct de la clientii multumiti care scriu aici sau pe alte forumuri despre modificarile aduse.

        Asa ca mai bine raspund doar acolo unde este nevoie, fara sa atac pe nimeni si incerc o fac pe intelesul tuturor. Oricum multumesc pentru apreciere, conteaza foarte multe pentru mine.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Originally posted by FLR View Post
          am si eu un golan 1,5 de 85 cp sunt tentat sa i fac o remapare.ma intreb daca turbina nu va fii afectata??
          Fiind atent la altele mi-a scapat postul tau.
          Raspunsul pe care poate RacingCode sa ti-l ofere arata asa:

          Dacia Logan 1.5dCi 85CP
          Serie _______________________________________Dupa resoftare
          Capacitate Cilindrica 1461 cm³

          Performanţa 86 CP (63 kw) ______________________ 110 CP (80 kw)

          Cuplu motor 200 Nm ____________________________ 240 Nm

          V max de croaziera 170 km/h _____________________181 km/h

          eliminare limitator V max nu are

          0 la 100 13,2 s _________________________________12,5 s

          Consum l/100 km 4,5 l ___________________________4,3 l

          Toate datele se bazează pe maşini care corespund cu informaţiile date de producător. Aceste date pot varia datorită multitudinii de modele standard.

          Datele pentru viteză maximă, accelerare şi consum de combustibil pot varia în funcţie de stilul de condus, anvelope, cutie de viteză şi echiparea maşinii.

          Comment


          • Interesant......
            Dar turbina omului?

            Nu am idee cu ce soft de amator ai putea modifica ceva intr-o mapa de injectie.
            Poate cu Paint-ul. Desi unii se lauda ca merge si cu Notepad.
            Last edited by $$ilvviu; 10 November 2009, 01:45. Reason: Automerged Doublepost
            ECUFix
            Please don't visit my homepage!

            Comment


            • Modificarea expusa mai sus este optima, fiabilitatea nu este afectata in mod negativ, iar la testul de noxe totul decurge normal.

              Comment


              • aici este Remapat sau nu....cat mai aveti de gand sa va abateti de la subiect?

                va intereseaza numai sa va faceti reclama... aia e in alta parte.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • @MUMUS,ai perfecta dreptate.
                  Din pacate,acest thread a devenit unul de reclama mai mult sau mai putin mascata.Nu poti decat sa te minunezi vazand cum unii spun ca numai ei,dar numai ei pot face acest tuning,ca adevarul absolut il detin numai ei,iar restul toti "este niste prosti".Spre "bucuria" lor pot sa ii anunt ca am cam vazut cate prune are fiecare in traista,iar daca se va gasi cineva sa fie ofensat din cei vizati,probabil prin contestarea mea ca simplu amator in domeniu,am sa fac public.Nu de alta,dar ca sa fim in spiritul "REMAPAT sau NU",consider ca ar fi util ca lumea sa stie pe ce da banii,iar altadata sa caste ochii mai bine,atunci cand face o alegere.Sper ca cine trebuie sa inteleaga a inteles ce era de inteles.

                  Comment


                  • Este foarte greu sa discuti strict in tema, mai ales cand esti asaltat cu multe intrebari, iar cele cu cifre sunt "apreciate".
                    Parerea mea este ca titlul este o intrebare buna, iar raspunsul este unul complex.

                    Comment


                    • iar raspunsurile care nu sunt la obiect...le puteti da si prin PM
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • REMAPAT!
                        numai va faceti atatea probleme de turbina ca nu se intampla nimic.
                        eu am remaparea facuta de 96.000 km si masina merge foarte bine inca.
                        pentru o viata buna turbinei trebuie putina atentie , dimineata pana se incalzeste motoru sa nu accelerati brusc , iar cand ai ajuns la destinatie si ai mers putin mai sportiv, las-o 1-2 minute sa se raceasca turbina.
                        probleme care pot sa apara la tubina sunt din cauza ungerii proaste de ulei,la relanti sta la 800 rpm .
                        ma repet, NU REMAPAREA DISTRUGE TURBINA !
                        1.5dci
                        B-04-RZZ

                        Comment


                        • daca iti pui instalatie de gaz secventiala, se mai poate remapa.

                          Comment


                          • Chestia cu sosirea la destinatie si sa las sa mai mearga motorul 1-2 minute e valabila numai la motoare remapate sau e generala ptr. DCI ?Multumesc

                            Comment


                            • la toate ce au turbina ...
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Mersi Cristi_XP !N-am stiut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google