Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Octavian___28 View Post
    La diesel MERITA o remapare, neagresiva, in sensul ca de la un 65 sau 70 cp sa o duci la 80-85 cp. Efectul e garantat ( am vazut pe viu cum se comporta) si nu se pierde din fiabilitate (asta numai daca esti maniac si vrei neaparat sa spargi motorul), se pierde ceva din consum .. Adica la acelasi regim de mers, scade consumul sensibil, nu mult, dar scade.

    Personal, daca as fi avut diesel (am vrut sa am..) primul lucru era o remapare, la benzinar de 1.4 nu prea merita, efectul e prea slab.
    Tare as vrea sa vad un motor "crapat", dar nu pe al meu

    Ce lupte de idei si pareri pe aici
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • #47
      Imi raspunzi si mie doc.vreau sa stiu daca merita sa fac la tine sau in alta parte.

      Comment


      • #48
        Florin 77: cred ca ai vrut sa spui ca pe tr 2 ai ajuns la 85 km/h (se poate ajunge si fara remapare).

        Iancucezar: fratelo a avut-o remapata la (1.4), e ceva diferenta, dar nu ceva extraordinar, se simte la deal cuplul o idee mai bun. Eu n-am bani inca de remapare si nu stiu daca merita investitia, prea mic motorul, efect prea mic.

        77 sky : tu esti rau

        AR HAM: da, a lu' Dani se duce bine, da' mai are si toba sport si susp. modificata.

        Ce am remarcat la toate benzinarele remapate: se vede clar un amestec imbogatit pe tzava de esapamant, e mai neagra decat la cele stock.

        PS: zilele trecute am facut o mica virgula competitie cu un Aveo, la final la un semafor s-a pus paralel cu mine (credem ca am imbulinat-o...) a deschis geamu si a spus: ''bre, pana-i p..a n-ai tu 1.4 mpi pe asta!'' Mi-a crecut inima de trei ori...Ca cica ''ce i-ai facut???'' I-am zis ca nimica... ''ei hai ca pute!!!'' si a plecat nervos... )
        Deci nu stiu daca imi trebuie si remapare...

        Comment


        • #49
          Originally posted by danni View Post
          Imi raspunzi si mie doc.vreau sa stiu daca merita sa fac la tine sau in alta parte.
          Ce crezi ca ar trebui sa-ti raspund la intrebare? Diferenta intre noi si altii este ca noi faceam motorizarile dacia benzina inainte ca altii sa auda de asa ceva sau acum de abia invata experiementant pe masinile voastre, noi facem modificarile la fiecare masina in parte altii doar le uploadeaza fara sa stie ce contin. In fond e masina ta si faci ce crezi tu ca e mai bine, nu trebuie sa ma intrebi pe mine la cine merita sa faci o astfel de modificare.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • #50
            Originally posted by Doc View Post
            Turbina cu geometrie fixa este mult mai fiabila decat cea variabila.
            Asta nu stiam merci beaucoup Doc , cat dureaza o resoftare? Unde se face in Bucuresti? Si cam cati caluti asi putea avea ?! Am nevoie de niste caluti. daca am citit si retinut bine parca sunt stage 1 stage 2 stage 3 ?!

            Comment


            • #51
              Eu iti recomand un stage 2, e cel mai bine, nu fortezi prea mult motorul. remaparea la mine a durat in jur de 20 de minute

              Comment


              • #52
                Mike: la modelul tau se castiga 20CP si 50Nm, modificare de care te asigur ca vei fi multumit. Modificarea se face in Bucuresti la sediul firmei noastre din sos. Dudesti-Pantelimon, nr. 44, sect 3 cu o programare in prealabil la 0751.194.100. Dureaza cam 20-30 minute o astfel de modificare. Daca nu te descurci ai si aici o harta cu traseul pana la noi: http://www.obdtuning.ro/?s=content&id=5
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • #53
                  A 3 a Octavian . Nu este ceva extraordinar , se poate si fara a fi remapata ,corect . Dar asta nu inseamna ca daca este remapata o rup . Incerc sa nu o omor . Cred ca a fost maximum de turatie intr-o treapta inferioara atins .
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Doc View Post
                    Mike: la modelul tau se castiga 20CP si 50Nm, modificare de care te asigur ca vei fi multumit. Modificarea se face in Bucuresti la sediul firmei noastre din sos. Dudesti-Pantelimon, nr. 44, sect 3 cu o programare in prealabil la 0751.194.100. Dureaza cam 20-30 minute o astfel de modificare. Daca nu te descurci ai si aici o harta cu traseul pana la noi: http://www.obdtuning.ro/?S=content&id=5
                    Meci inca o data Doc indata ce fac rost de bani fac o programare

                    o evacuare ar mai aduce ceva? Aveti acolo si asa ceva !?

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by florin77 View Post
                      A 3 a Octavian . Nu este ceva extraordinar , se poate si fara a fi remapata ,corect . Dar asta nu inseamna ca daca este remapata o rup . Incerc sa nu o omor . Cred ca a fost maximum de turatie intr-o treapta inferioara atins .
                      A 3a, la 85km/h, nu este nimic extraordinar....as putea spune ca reprezinta un mers mai sportiv, dar cam atat...avand in vedere ca la un 1.4 fara remapare injectia o taie la 80 km/h in treapta a2a, deci este clar ca a 3a merge mai sus...

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Cum am zis , nimic axtraordinar . Nu o rup in doua .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by Razvan_DUB View Post
                          Eu iti recomand un stage 2, e cel mai bine, nu fortezi prea mult motorul. remaparea la mine a durat in jur de 20 de minute
                          cum stage 2 cate sa=tage exisa intreb pt un benzinar de 1.6?

                          Comment


                          • #58
                            Nu exista stg-uri pentru motoare aspirat benzina.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • #59
                              Raspuns final??

                              FAC REMAPARE!

                              Comment


                              • #60
                                Fa remaparea, pt ca ai diesel si merita !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google