Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aa daca te iei de motoarele care bat 16 voltiu ) ...da am vazut si eu ca sunt..

    Comment


    • Daca nu se umbla la axa cu came, e degeaba limitarea la 6500-7000 rpm (la mpi).
      Cel mai bine lasata la 6000-6300 sa nu risti sa bulesti motorul.

      Comment


      • No Offense !

        Originally posted by Doc View Post
        Nu stiu daca tacane sau nu la tine avansul, insa stiu ca daca un client sesizeaza o problema dupa tuning o anunta imediat celui care s-a ocupat de masina lui.
        Si daca zici ca ai modificat in Craiova masina cu softul meu, cine ti-a scris softul? Este cumva dealerul nostru sau vreun softist cu galleto care se lauda cu softurile noastre? Intreb si eu, ca daca ai fost la dealer putem verifica imediat ce probleme ai si corecta unde este nevoie in mod gratuit, insa daca ai apelat la a doua varianta nu cred ca trebuie sa mi te adresezi mie pentru suport tehnic. Daca vrei totusi sa rezolvi problema ia legatura cu dealerul din Craiova si contra cost iti va resofta inca o data masina.
        Sper sa nu gresesc si sa-mi aduc bine aminte ,Dan Alexe din Craiova lucreaza cu tine ?
        Daca nu ,Scuze !
        PS. Am facut remaparea prin Iunie ,am fost in concediu ,am mers 2000 km. si apoi am constatat ca " Tacane " .

        Comment


        • Remaparea nu presupune ridicarea turatiei de limitare. Eu chiar recomand pastrarea limitarii la valoarea standard.
          ECUFix
          Please don't visit my homepage!

          Comment


          • Originally posted by naurel View Post
            Sper sa nu gresesc si sa-mi aduc bine aminte ,Dan Alexe din Craiova lucreaza cu tine ?
            Da, inca lucreaza cu noi. Ia legatura cu el pentru rezolvarea problemei.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Gratis !?

              Originally posted by Doc View Post
              Da, inca lucreaza cu noi. Ia legatura cu el pentru rezolvarea problemei.
              Gratis nu ??!!

              Comment


              • Da. Trebuie sa te aiba in baza de date a consolei daca ai facut la el.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Pe termen lung, repamarea o să afecteze fiabilitatea motorului.

                  Comment


                  • exact, al meu are 145.000 de km, am remapare de la vreo 20.000 de km si inca marge ceas, mai tre reglati tachetii dar asta o faci si cu remapare si fara remapare.

                    daca pui ulei de calitate si la timp nu il afecteaza.
                    Fuarte Nervos !!!

                    Comment


                    • Domnul K, în ce mod ai resimţit remaparea? Cuplul în turaţie mică a crescut, ia turele mai rapid? Consumul cum s-a resimţit, urban şi extraurban?

                      Comment


                      • Exact. Cuplul la turatie mica a crescut. Pai eu acum, urc podul de la apollo si brailita (pentru cunoscatori din braila - pentru necunoscatori niste poduri mari) in treapta a treia cu 1500rpm si nu zice nici mrr!

                        In plus de asta, avand in cuplu mai mare la turatie mica, masina nu se mai chinuie atat sa traga, deci evident consumul scade ( cu 0.2 - 0.8% in functie de talpa).


                        Iar caii... ei, la 1.6 nu vei avea 98 ci doar vreo 95-96. Oricum, se simte pentru cel ce isi cunoaste bine masina ;)
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu cred ca da nici la 1.6 mai mult de 5-6 cp remaparea (deci real poate ai ajuns la vreo 92-93 cp, dat fiind ca stock 1.6 mpi are 87 cp, nu 90) dar e cert ca apare o mica imbunatatire la reprize.
                          Uite 1.4 remapat (al meu) cu 1.4 stock, repriza tr III 60-100/h.
                          Diferenta clara.
                          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                          Comment


                          • consumul e in finctie de greutatea picioarului...daca ai talpa grea si schimbi la 5000 consuma pe masura. dar avand cuplu ceva mai mare de la ture putine , la un condus normal schimbat la 2500 de ture consumul scade putin.
                            Fuarte Nervos !!!

                            Comment


                            • eu traiesc cu dilema aia...sa ii fac,sa nu ii fac....nu stiu daca merita pentru 7 cp sa fac asta..mai ma gandesc,poate si cand o sa vad unul live ma decid
                              .
                              Last edited by PCH; 25 December 2009, 21:44.

                              Comment


                              • eu am si nu imi pare rau...chiar daca nu e racheta.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google