Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...si eu zic la fel...ai mai curaj cu ea remapata...nici o problema la un an de zile...

    Comment


    • mumus, ai si "racheta". dupa ce ajungi in treapta a5-a de viteza pe la 130 asa pe autostrada si vezi un subaru impreza wrx sti care te depaseste cu 200 la ora si vrei sa-l ajungi, apesi pedala de ambreiaj si muti levierul in dreapta spate pe pozitia unde scrie pe el "R" ;)
      Fuarte Nervos !!!

      Comment


      • Originally posted by mumus View Post
        eu am si nu imi pare rau...chiar daca nu e racheta.
        eu ma simt in 1,6 stock ca in racheta.
        m-am urcat ieri in tractorul mai nou dupa 3 saptamani de logan. am zis ca stau pe loc nu alta.
        vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

        Comment


        • Originally posted by PCH View Post
          eu traiesc cu dilema aia...sa ii fac,sa nu ii fac....nu stiu daca merita pentru 7 cp sa fac asta..mai ma gandesc,poate si cand o sa vad unul live ma decid
          .
          Pai da-mi un telefon dupa sarbatori si iti fac un demo pe masina ta, vezi cum merge si tu singur iei decizia. Revin in Bucuresti dupa data de 3 ian 2010.

          Originally posted by maistoru View Post
          eu ma simt in 1,6 stock ca in racheta.
          m-am urcat ieri in tractorul mai nou dupa 3 saptamani de logan. am zis ca stau pe loc nu alta.
          Este cel mai bun test, mergeti o saptamana cu masina modificata si dupa aia reveniti la original. Atunci se vede cel mai clar diferenta.

          Eu plec de revelion la Toplita si pe drum fac o oprire la Brasov pentru a potcovii un membru LoganClub. Daca mai este cineva din Brasov interesat de remapare sa ma sune maine inainte de ora 11:00, ca tot fac oprirea in oras.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • Am un prieten foarte enervant si mie ca o sa il bat daca ma mai minte mult. este posibil sa pui soft de 1.6 motorului de 1.4(o supernova)?

            Comment


            • da, se poate pune.... doar ca se pune degeaba, nu o sa traga mai bine acea masina.
              Fuarte Nervos !!!

              Comment


              • Originally posted by ynp_46 View Post
                Am un prieten foarte enervant si mie ca o sa il bat daca ma mai minte mult. este posibil sa pui soft de 1.6 motorului de 1.4(o supernova)?
                Nu este indicat sa scrii softul de la 1.6 pe motorizarea 1.4 !
                Ai sansa sa ramai in mana cu un ECU blocat.
                Normal este sa se lucreze pe softul original al masinii .

                Detalii pe PM |

                Comment


                • deci minte...o sa il trag de urechi... Doc o remapare in ianuarie se poate?pt un motor de lift 1.4?
                  Last edited by ynp_46; 31 December 2009, 04:02.

                  Comment


                  • nu, nu minte, se poate scrie si nu ramai cu ecu blocat daca il scrii cu ce trebuie si folosesti versiunea care trebuie.
                    Fuarte Nervos !!!

                    Comment


                    • si e posibil sa i-a 90 cu a 2a?

                      Comment


                      • da la 6500

                        Comment


                        • Originally posted by ynp_46 View Post
                          si e posibil sa i-a 90 cu a 2a?
                          E posibil (vezi clipu cu a mea)
                          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                          Dar e tampenie, mai mult de 80-85/h n-are rost s-o tii (mai mult pierzi la timp) plus ca risti daca tot insisti sa bulesti motorul, cred ca cel mai bine sa ramana limitarea la 6000 rpm sau max 6500.

                          Comment


                          • Originally posted by ynp_46 View Post
                            deci minte...o sa il trag de urechi... Doc o remapare in ianuarie se poate?pt un motor de lift 1.4?
                            Da se poate face, revin in Bucuresti pe 3 ian iar pe luni pe 4 ian sunt la munca. Da-mi un telefon si rezolvam.

                            Originally posted by ynp_46 View Post
                            Am un prieten foarte enervant si mie ca o sa il bat daca ma mai minte mult. este posibil sa pui soft de 1.6 motorului de 1.4(o supernova)?
                            DA se poate pune versiune de 1.6i pe motorul de 1.4i dar nu este indicat. Baietii veseli de la Pitesti faceau combinatiile astea imposibile de amorul tuningului insa sa nu te gandesti ca functioneaza si corect motorul.

                            Originally posted by ynp_46 View Post
                            si e posibil sa i-a 90 cu a 2a?
                            Depinde de rapoartele in cutie si limitarea de turatie.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • am un mcv 1,6 16v 6000 km ce ziceti este bine sa ii fac remapare?
                              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                              Comment


                              • da,este bine
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google