Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • remapare tot la Doc de vre-o luna si ceva , precizez ca am facut vre-o 2500 km prin buc + 1 drum la munte in decembrie si merge fara probleme :P
    pe aceasta cale vreau sa ii multumesc lui Doc , face o treaba excelenta, apelati la el cu incredere.
    Logan

    Comment


    • Deci pana la urma ce sa cred, eu vreau sa fac o remapare, ce m-a sfatuiti sa fac...

      Comment


      • ...merita incercat oricum.Daca nu o sa iti para rau pentru bani...poti reveni la softul original.Mai ramane sa o faci la cineva de incredere...
        Eu zic ca se merita,dar mai depinde si cat de interesanta e schimbarea,dupa remapare,pentru unii...

        Comment


        • Originally posted by ynp_46 View Post
          Deci pana la urma ce sa cred, eu vreau sa fac o remapare, ce m-a sfatuiti sa fac...
          sa nu mai intrebi atat ... si sa mergi sa faci )
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • reclamati ulterioare nu se primesc
            sigpic

            Comment


            • pro

              eu am facut remapare la dulapul meu pe la 9000 km.atunci nu s-a simtit prea tare,dar pe la 11-12000 si-a mai dat drumul.acum am 43000 merge de rupe pentru un LOGAN,iar daca sunt cuminte consuma si putin.

              Comment


              • Originally posted by Doc View Post
                Pai da-mi un telefon dupa sarbatori si iti fac un demo pe masina ta, vezi cum merge si tu singur iei decizia. Revin in Bucuresti dupa data de 3 ian 2010.

                Este cel mai bun test, mergeti o saptamana cu masina modificata si dupa aia reveniti la original. Atunci se vede cel mai clar diferenta.
                Doc, varianta cu demo mi se pare OK. Sunt interesat (Bucuresti), daca este valabila si pentru mine, am un 1.6 MPI.

                TESTEZI ce vrei si continui discutia cu cel ce resofteaza pe privat fara a explica CLAR membrilor!
                Last edited by andy_x3m; 8 February 2010, 02:53.

                Comment


                • "Piticul", ulterior, motorul a tras mai bine pentru că s-a rodat în mod corespunzător.
                  ÃŽn ceea ce priveşte remaparea, corect este ca înainte de acestă operaţiune să testezi maşina si să constaţi ce valori ai la capitolele "cai putere" şi "cuplu motor", iar după remapare să repeţi operaţiunea pentru a constata eventualele îmbunătăţiri. Iar dacă aceste vor exista, iar motorul nu-ţi va face nici un fel de probleme, este super OK.

                  Comment


                  • logan

                    pentru logan ph2 cel simplu de 5900 euro se poate face reampare si monta computer de bord

                    Comment


                    • vorbeste cu doc....dar pentru computerul de bord trebuie sa schimbi tabloul de bord din cate stiu

                      Comment


                      • Se poate activa computer de bord si daca nu schimbi tabloul de bord.
                        Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                        Comment


                        • Sunt putin Off-topic (sau nu, nu se specifica exact in titlu ) softul de Supernova si Logan 1,4 sunt aceleasi? La remapare, daca am configuratia: admisie K&N (kitul dedicat), fara catalizator si finala sport, se poate "ajusta" softul in cat sa aiba un randament mai bun? De Supernova vorbesc...
                          Fara avatare obscene.

                          Comment


                          • E acelasi calculator, dar softul difera.
                            ECUFix
                            Please don't visit my homepage!

                            Comment


                            • Da, modificarile se pot face in acelasi stil ca la Logan.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • recomand cu incredere resoftarea

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google