Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salutare

    Cornel dar tu cand i-ai facut resoftarea?
    ym! dorinu2005@yahoo.com
    BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

    Comment


    • 27-02-2010

      Comment


      • la 47 000 ce credeti ca ar trebui sa-i fac la nebunelul meu :re softare,re mapare sau direct segmentare? 1.6.-8v

        Comment


        • Cipo ....tu la 47 000 da eu la 112 000 ce sa-i fac ? poate nos nu ar strica Se merita oare sa-i mai fac remapare? batranica din 2004 oare mai merge remapata?

          Comment


          • Originally posted by cipo View Post
            la 47 000 ce credeti ca ar trebui sa-i fac la nebunelul meu :re softare,re mapare sau direct segmentare? 1.6.-8v
            Pai de ce nu ar merge? La 47.000 km nebunelul tau este foarte tanar, pot spune ca la varsta asta trage cel mai bine.

            Originally posted by doriany View Post
            Cipo ....tu la 47 000 da eu la 112 000 ce sa-i fac ? poate nos nu ar strica Se merita oare sa-i mai fac remapare? batranica din 2004 oare mai merge remapata?
            Daca ii dai ulei bun si le timp nu ar avea de ce sa nu ii placa remaparea. Despre un motor putem spune ca este uzat poate dupa 300.000km.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Interesanta treaba : daca schimbi luminile din bord, merge mai tare masina ?! ... nu cred ... la motorul de 1.6 mai castigi cam 8-9 CP in plus, dupa resoftare ...
              http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

              Comment


              • Cipo se tuneaza si motorul, castigul se apropie de 8-9CP. O sa-ti dai seama de modificare, te asigur. Alta metoda de verificare este masurarea timpului cu un g-teech sau direct pe dyno, ultima se plateste.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Originally posted by cipo
                  :am fost prea subtil?Am vrut doar sa spun ,ca ma bucuram atit de tare ,ca mi se parea ca pina si motorul se bucura odata cu mine si parca tragea mai bine.Ma mir ca nu ai inteles ,ca vad ca esti din Iasi.
                  Eu am dat un raspuns pe care-l putea da si un alt coleg din alta localitate, iar ceea ce ai scris la urma lasa de dorit si iti dau acelasi raspuns : Ma mir ca nu ai inteles ,ca vad ca esti din ......... !!!
                  Last edited by cat_alex52; 6 March 2010, 20:00. Reason: nu a fost ceva intentionat !!!
                  http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                  Comment


                  • 1,6 16 V, remapat la aprox.88.000 km. Se simte fratilor.....zboara masina singura. Sunt incantata la maxim. In ziua remaparii am facut cam 400 km. Nu ma mai satur. Doc sa-ti dea D-zeu sanatate! Multumesc mult.

                    Comment


                    • Cu placere.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Salutare,

                        Remapata azi la Poli de catre Doc.Se simte din plin, pana si prietena a ramas uimita de cum fuge masinuta acum.

                        Multumesc Doc.
                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Azi, 1.4 MPI la 17300km- resoftat si eu la dealerul DimSport din Galati !
                            Ma declar foaaarte multumit !
                            Nu exagerez, Parca e alta masina

                            Totusi, indraznesc o intrebare:
                            Se incalzeste mai repede motorul acum ?
                            Am impresia asta, desi nu am verificat daca pleaca sau nu ev-ul mai din timp, sau pe treapta a 2a. In motor am Elf EVOLUTION SXR 5W-30 - verde, fuel economy
                            Attached Files
                            In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

                            Comment


                            • Sanatate multa si multumiri lui Doc si din partea mea. Alta viata are masina ! Consumul este perfect!
                              Intradevar se incalzeste ceva mai repede.

                              Comment


                              • Cand este frig afara este normal ca dupa remapare sa se incalzeasca mortorul mai repede, cand o sa fie cald afara o sa se incalzeasca un pic mai greu, asa e dupa remap !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google