Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mariandci View Post
    X@by da si tu mai multe detalii,cum se accelereaza de la 1500 rpm fata de cum era inainte,cum este cu consumul,cum este cu top speed-ul,daca ii creste mult zgomotul motorului,etc.
    Poate il pacalim pe Doc sa vina pina la Buzau ca mai stiu un 1.4 care vrea remap.
    Accelerare se simte considerabil mai bine, consumul s-a marit putin din cauza talpii mele dar in mers normal ii la fel daca nu mai mic(nu am incercat) top speed nu stiu n-am incercat. Zgomotul motorului ca si inainte. Da putin mai mult fum in BLANA dar daca modifici si westgate-ul reduci putin si ala. Remaparea am facut la 6000km si in prezent am 35000km.
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • Multumesc pentru detalii X@by,90% sunt decis sa o fac deoarece imi place foarte mult cum merge DCI 85 daca ai mers si cu asa ceva stii despre ce vorbesc.

      Comment


      • Problema este ca si mie imi tzacane avansul cand se incalzeste motorul(cand e rece nu face asa) si doar cu benzina mai slaba de CO 98, la fel daca sunt cu masina in sarcina, mers in rampa, carat "cartofi, porumb si alte animale", la mine problema e veche, merg cu ea asa de mai bine de 2 ani. Sunt si la al doilea soft, care se coporta mai bine, dar de tzacanit nu am scapat complet, oricum la ce forje si a luat masina, daca era sa crape, o facea de mult, asa ca nu stau acuma morcovit pt, cateva zgomote metalice (incerc sa ma consolez, desi recunosc ca ma seaca treaba asta )

        Apropo, intreb si eu pe maestrii cunoscatori, ce treaba are volanta cu avansul? este posibil ca volanta sa afecteze avansul in urma unor abateri de reglaj din fabrica? daca este asa ce se poate face?

        Comment


        • Salut,
          As fi interesat de un cip pentru o dacie logan motor de 1.6 8v. Loganul este unul de competitie, si as dori un cip racing, imi potae recomanda cineve ceva. Multumesc
          LA VOLANUL UNEI MASINI DE CURSE NU CONTEAZA CINE ESTI, CONTEAZA NUMAI DECIZIA PE CARE O IEI INTR-UN FRAGMENT DE SECUNDA

          Comment


          • Originally posted by mariandci View Post
            Multumesc pentru detalii X@by,90% sunt decis sa o fac deoarece imi place foarte mult cum merge DCI 85 daca ai mers si cu asa ceva stii despre ce vorbesc.
            Stiu ca am condus 85cp remapat la 105, se simte extraa. Acum a nu se confunda cu o masina de sport
            I HAVE A !sigpic
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • @sorin daca masina are modificari de admisie, evacuare , axe sau altceva se poate face remapare custom care costa cam cam 200 euro, daca nu ai nicio modificare se poate face o remapare standard la un pret decent cu un castig de aproximativ 8 cai.

              Comment


              • @tavi: in regim de accelerare, ecu merge pe harta. daca n-ai aer, ca esti la ltitudine, dar ai benzol mult, se cheama amestec sarac?
                @sorin telehoi: ce intelegi prin "de competitie"? de cupa logan? la ala parca nu e voie cu softuri tiganite. sau ti l-ai facut tu de liniute? atunci zi ce modificari ai la masina, sa stie baietii ce sa-ti raspunda...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Originally posted by SorinTelehoi View Post
                  Salut,
                  As fi interesat de un cip pentru o dacie logan motor de 1.6 8v. Loganul este unul de competitie, si as dori un cip racing, imi potae recomanda cineve ceva. Multumesc
                  Ce inseamna pentru tine "cip racing"? Ce anume vrei sa faci cu masina si ce modificari ai adus motorului?
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Salut, este un logan de cupa, cu modificarile ce se admit la grupa N, as vrea un soft mai ceva .....eu particip cu el la viteza in coasta.
                    LA VOLANUL UNEI MASINI DE CURSE NU CONTEAZA CINE ESTI, CONTEAZA NUMAI DECIZIA PE CARE O IEI INTR-UN FRAGMENT DE SECUNDA

                    Comment


                    • pai la grupa N2 nu prea ti se permite sa umbli prea mult la motor, adica volanta usurata nu, admisie fortata nu, evacuare schimbata cu alta mai mare nu, marimea chiulase tre' sa fie aceeasi, dar ai voie din alt material; doar de axa cu came nu se mentioneaza nimic in regulamentul FIA...ori daca nici axa nu-i "tiganita", atunci cred ca vorbim de un motor stock, la care castigul e de 8-10%. nu stiu ecu-urile de cupa logan daca nu-s deja facute cu acei 8-10% in plus, am impresia ca nu sunt stock. oricum, Doc te poate lamuri mai bine, dar fara modificari la motor, nu stiu daca are rost sa faci un soft custom sau pui o varianta standard de soft modificat pt 1.6mpi.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Ai schimbat axa cu came?
                        ECUFix
                        Please don't visit my homepage!

                        Comment


                        • sal sunt din valcea si ma intereseaza dak pot gasi aici la noi in zona sa pot sa imi fac resoftarea la 1.4mpi,sti pe careva??? sa nu mai vin pina la bucuresti??

                          Comment


                          • @SorinTelehoi: Soft iti fac insa daca nu ai modificari mecanice nu vei fi departe de cele normale. Raspunde-mi in PM daca nu vrei sa fie totul public.

                            @voinicul: Te-ai trezit cam tarziu. Am tot trecut prin Valcea dar nu mi-a dat nimeni niciun semn cand am anunt acest lucru. Din pacate nu avem dealer in zona ca sa te poata ajuta. Va trebui sa mai astepti pana trec iar pe acolo sau sa faci un drum la Bucuresti.

                            Weekend-ul ce vine o sa trec prin Brasov, cine interesat sa-mi trimita PM cu datele de contact.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • o intrebare pentru Doc: preturile sunt aceleasi si pentru un symbol cu 1,5 dci 85cp? multumesc

                              Comment


                              • Nu chiar. Daca modelul tau de Clio este mai nou si beneficiaza de ecu nou, costul unei modificari ajunge la 950 RON. Insa daca ai modelul mai vechi de Clio pretul ajunge la 700 RON.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google