Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se pare ca au ramas fara cuvinte.............
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • Nu are rost sa continui....unii se simt amenintati de faliment
      1.6 16V

      Comment


      • CataLOL - ai cerut dovezi(test Dino), eu am postat dovezile.....................acum ca se vad dovezi tu vorvesti de faliment, vorbeste despre dovezile cerute nu despre faliment.
        sigpicFast&Furious
        Team CSR
        Logan Club CLUJ

        Comment


        • Eu am avut remapare pe motor de 70 cai,se simte plusul de putere,nu am zis ca e degeaba.
          Eu ziceam ca modificarile care le-am facut eu sunt superioare remaparii,dar daca unii sar cu gura fara sa ceara detalii....
          Nu am schimbat numai softul,am umblat si la partea mecanica si am adaugat lipsurile care le are motorul de 70 fata de cel de 85.
          Intentia mea nu era sa ma cert cu colegii,pana acum esti singurul care are un grafic dyno,restul merg pe incredere ce li se spune(deacum o sa ai 90 cai nervosi ))....)
          1.6 16V

          Comment


          • Modificarile pe care zici ca le-ai facut nu te-au costa cu siguranta doar 350 RON cat este o remapare.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Originally posted by CataLOL View Post
              Eu am avut remapare pe motor de 70 cai,se simte plusul de putere,nu am zis ca e degeaba.
              Eu ziceam ca modificarile care le-am facut eu sunt superioare remaparii,dar daca unii sar cu gura fara sa ceara detalii....
              Nu am schimbat numai softul,am umblat si la partea mecanica si am adaugat lipsurile care le are motorul de 70 fata de cel de 85.
              Intentia mea nu era sa ma cert cu colegii,pana acum esti singurul care are un grafic dyno,restul merg pe incredere ce li se spune(deacum o sa ai 90 cai nervosi ))....)
              Dupa cum am spus si prima data cand am postat, acest gen de modificari nu se fac la coltul blocului de catre persoane fara cunostiinte.Daca vrei ceva serios apelezi la firme care se ocupa cu asa ceva si care pot sa-ti garanteze ca o sa ai castigul de putere corespunzator pretului platit si tipului de motor pe care il detii.
              sigpicFast&Furious
              Team CSR
              Logan Club CLUJ

              Comment


              • Originally posted by Doc View Post
                Modificarile pe care zici ca le-ai facut nu te-au costa cu siguranta doar 350 RON cat este o remapare.
                E adevarat.

                Originally posted by FastFurious View Post
                Dupa cum am spus si prima data cand am postat, acest gen de modificari nu se fac la coltul blocului de catre persoane fara cunostiinte.Daca vrei ceva serios apelezi la firme care se ocupa cu asa ceva si care pot sa-ti garanteze ca o sa ai castigul de putere corespunzator pretului platit si tipului de motor pe care il detii.
                Modificarile au fost facute de cineva care chiar stie......
                Last edited by CataLOL; 16 July 2011, 20:25. Reason: Automerged Doublepost
                1.6 16V

                Comment


                • Si atunci, care ar fi legatura cu remaparea daca costul modificarilor depaseste 350 RON si nici nu stii care este rezultatul final?
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Rezultatul final al stiu.....modificarile facute sunt superioare remaparii
                    Ma intrebam de ce un motor de 85 cp stock e mai puternic decat unu de 70 remapat?
                    1.6 16V

                    Comment


                    • si daca te intrebai ce raspuns ai gasit ?
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Un capac de 1.6 16V 133 nu are nimeni ? Ma gandeam sa il duc pe al meu pe la 150 CP da imi lipseste capacul, Sau un soft de 2.0t 170CP sa il pun in ECU, tehnic este identic cu 1.6 16V in afara de soft.
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • asta da metoda, iei una bucata motor de 105 magari, ii pui un plastic de pe ala de 133 de cai si gata 150cp. io zis ca nu mai scrii la misto, ca se gasesc unii sa te creada...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Pt 8 valve ce capac se potriveste? Sa castig si eu niste cai.
                            sigpic

                            Comment


                            • Daca-mi pun bradut Wunder, cati cai imi da, dar daca imi pun Ambipur?
                              sigpic

                              Comment


                              • Intreaba-l pe critstistraulea. El a facut un calcul pentru numarul de braduti pusi la oglinda.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google