Idei modificare stopuri cu led

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Da stiu e mult de munca dar si rezultatul e unul exceptional

    Comment


    • #47
      uite niste stopuri de opel, vad ca a pus benzi de leduri, sincer nu cred ca vor avea o durata lunga de viata,(daca se arde un led trebuie sa schimbi toata banda) dar se pot aplica si in stopul de logan
      Attached Files

      Comment


      • #48
        Pacat de stopuri. Si de munca lui. Pare prea firav si arata foarte urat.

        Comment


        • #49
          Macelarie ce e acolo!!!!,arata execrabil si o sa-l cataloghez gen "cheap led tuning" .
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • #50
            Mai bine le lasa cum au fost de la mama lor... e tiganie curata ce a facut acolo! Parerea mea daca te apuci de un lucru atunci fal calumea pana la capat!

            Comment


            • #51
              Alea sunt niste stopuri de cielo, in care s-au pus benzi luminoase, colorate cu markerul... Imi vine sa vomit

              Daca se arde un led, se vor stinge 3, se poate inlocui ledul cu problema si se reaprind toate 3 ...
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • #52
                sal

                salutari, a desfacut careva un stop cu leduri din acela original, cum sunt pozitionate ledurile, cate sunt la numar car e schema de legare.

                Comment


                • #53
                  se merita stopurile cu leduri? care este durata de viata a unui led? E mai bun Led sau SMD?

                  Comment


                  • #54
                    De meritat se merita dar costa ceva! Daca folosesti leduri de calitate o sa ajunga masina la rabla si ledurile tot o sa mearga!

                    Comment


                    • #55
                      Drept exemplu este Dacia din videoclipul celor de la Cassa Loco B.69.TAU,masina este prin Buzău,curge rugina de pe ea,iar stopurile pe led funcţionează perfect.
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • #56
                        Dizain, mana de AUR!!! Stopurile pe TAU au fost montate la 5 dimineata, intr-un atelier de termopane. Ce vremuri...
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          ceva plug and play
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            PLUG AND PLAY cu ciocanul pe aripa, hai frate!!!!

                            Si ca.caturile alea sunt facute la norma in China si vandute de In.Pro cu o caciula de bani... Sunt de 1000 ori mai frumoase si mai durabile lucrarile noastre (eu, Dragman, etc). Sa nu mai spun ca la noi nu se pune problema de potriveala, ca folosim lampile originale
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by razvanamza View Post
                              ledurile cu 4 craci au de fapt in interior 2 leduri in paralelel. se leaga la fiecare led rezistenta lui, si toate in paralel la final.
                              Razvane,vezi ca nu sunt mai multe led-uri in unul singur...alea sunt multi-chip si sunt altceva...ledurile cu 4 "craci" beneficiaza de o optica mai buna,de unde si lumina mai buna..cam asta e singura diferenta.
                              Momentan lucrez si eu la niste stopuri cu led...mai e de munca la ele,sper sa iasa cum ma astept...
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                dupa ce termini pune si tu poze aici
                                ps: leduri de putere pentru gaurile astea se gasesc? lupele sunt identice cu ale mele si as vrea sa fac un fel de drl, gaura are aproximativ 5mm
                                Attached Files
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google