Parere Kit Suspensii Reglabile TaTechnix Dacia Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parere Kit Suspensii Reglabile TaTechnix Dacia Logan

    Ce parere aveti de aceasta suspensie?http://www.*******.ro/magazin/kit-su...-id-73804.htmlkit-suspensii-reglabile-tatechnix-dacia-logan-nu-c3d3410f21b686f06e-600-0-1-95-1.jpg

  • #2
    salut

    vezi ca e un user care are un logan albastru si si-a montat aceste suspensii. Stiu ca trebuie marite gaurile de la amortizor de jos sa intre si atat. In rest mie mi se pare masina foarte low
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • #3
      - reglaj si instalare facila fara modificari (bolt on)
      Deci, ori sunt aceleasi de Clio, dar cu modificarea aceea deja facuta, ori au scos ceva pentru Logan (slabe sanse)
      sigpic

      Comment


      • #4
        sunt cele de clio..posibil cu gaurile deja facute..daca vrei sa coboare masina ff mult atunci merita..daca iti place se mergi un pic mai agresiv..atunci mai bine iti iei biltein b8 cu h&r si stai linistit
        low....&.....slow

        Comment


        • #5
          deci mai bine fixa nu?

          Comment


          • #6
            Daca o pui doar ca sa cobori masina "blana" si sa faci plimbari cu 40km/h e discutabila treaba.Daca iti place sa te dai mai tare pe viraje 100% recomand B8 + H&R,e mult mai teapana si mai sigura.
            sigpic

            IL 1 3 MIU

            Comment


            • #7
              ms.cineva care stie o oferta pt. biltein b8 si h&r ?

              Comment


              • #8
                Vezi pe topicul despre suspensii sport. In ultimele pagini e o intreaga discutie despre suspensia asta.

                Comment


                • #9
                  In jur de 600 (arcurile) cu 1200 (amortizoarele).

                  Comment


                  • #10
                    eu am avut suspensie stock pe logan, suspensie stock cu arcuri h&r si acuma am reglabila de la ta techinx.

                    Nu recomand reglabila asta daca folosesti masina in tara. O sa simti orice denivelare pe drum.

                    Comment


                    • #11
                      O mare nedumerire am,am inteles de la cativa posesori de suspensie reglabila TA-Technix ca ele cam "bat"?

                      Posesori ii rog sa ne impartasasca impresiile despre aceste "batai"
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • #12
                        Posesorii merg si ei cum pot acum,am mai zis si imi mentin parerea...TaTechnix e o mare teapa.B8 + HR se stieeeeee
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • #13
                          eu ma plimb cu masina prin danemarca, prin romania doar in vacante. pana sa vin in romania nu stiam de bataia asta la ta technix (adica nu se aude deloc pe drum bun).

                          matheo66c ai dreptate. eu cand merg pe drum cu denivelari aud batai doar de pe fata. asta se poate datora faptului ca eu nu am pus 2 saibe (una pentru fiecare suspensie) la montare (desi nu cred asta). chiar nu am stiut unde sa le pun din moment ce kitul a venit fara nici o instructiune de montare (ciudat).

                          parerea mea personala este ca aceasta suspensie nu este o teapta. este o alternativa destul de ieftina pentru cei care vor ca masina lor sa fie mai joasa. Eu unul nu am pus-o pe masina neaparat pentru imbunatatirea performantelor. loganul este o masina modesta cu performante putin sub medii, asadar aceasta suspensie ta technix tine mai mult de inbunatatirea aspectului.

                          eu am pus doar jante pe 17 si suspensie. masina merge la fel, dar arata mult mai bine. si stiti voi cum se spune, cand "areti bine te simti bine"

                          Comment


                          • #14
                            deci sa inteleg ca suspenia mai sus prezentata e direct pregatita pt logan fara sa necesite gaurile date de ceilalti colegi care si-au montat?
                            Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

                            Comment


                            • #15
                              le bate ca iau gropi cu ele ca suspensia stok ....mie nu imi bate nimica si e super k de 1 an

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google