Serigrafie Bord M-2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bataie mare de cap! Deci rasbdare si ... tututn!!
    Spor la treaba!
    Mai este mult pana departe ...sigpic

    Comment


    • Hmm?

      Oare are ceva daca materialul folosit pentru "serigrafie" are 1,6mm grosime? unde sunt semnele pe poza editata mai intra ceva in clemele alea sau doar "folia"? Caci daca nu trebuie sa intre decat folia s-ar putea sa fi reusit!
      Attached Files

      Comment


      • Arata super ! Trebuie insa verificat daca grosimea foliei nu afecteaza "infigerea" acelor ! Sa nu frece cumva ...
        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

        Comment


        • Originally posted by MishuOT View Post
          Oare are ceva daca materialul folosit pentru "serigrafie" are 1,6mm grosime? unde sunt semnele pe poza editata mai intra ceva in clemele alea sau doar "folia"? Caci daca nu trebuie sa intre decat folia s-ar putea sa fi reusit!
          nu intra decat serigrafia acolo, imic altceva, acum se poate aseza astfel incat sa nu frece, mai exact il poti pozitiona si putin mai sus in caz de nevoie!
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by nicu_rcn View Post
            nu intra decat serigrafia acolo, imic altceva, acum se poate aseza astfel incat sa nu frece, mai exact il poti pozitiona si putin mai sus in caz de nevoie!
            Stii sigur chestia aia? Ca asa pot sa dau drumu' la alea de facut!

            Comment


            • pai eu pusesem un ac putin mai sus, nu mi.am dat seama pe moment decat noaptea cand am observat ca batea lumina pe sub ac, deci merge si mai sus!
              sigpic

              Comment


              • Perfect. Maine poate am timp si fac si modelul pt Admirable sa vedem ce iese!

                Comment


                • Am incercat si cu Admirable. E mai greu de facut si iese cam aiurea. Asa ca m-am gandit sa schimb desenul sa arate ca in ultimele 2 poze. Ce ziceti?
                  Attached Files

                  Comment


                  • frumos.....tip plasma vreau si eu
                    Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                    Comment


                    • Nu mi se pare ca a iesit deloc urat asa. Parerea mea ar fi sa o lasi design-ul original, fara alte modificari.
                      Eu sunt foarte nerabdator pentru serigrafia de Stepway 2013.

                      Comment


                      • Daca nu il faci gen plasma nu o sa mai aibe succes. Eu zic ca a iesit bine in pozele 3 si 4.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • Originally posted by Teo_730 View Post
                          Nu mi se pare ca a iesit deloc urat asa. Parerea mea ar fi sa o lasi design-ul original, fara alte modificari.
                          Eu sunt foarte nerabdator pentru serigrafia de Stepway 2013.
                          Aceea e gata. Mai trebuie sa gasesc vopsea sau folie sa pun in spate (pentru chestiile colorate).

                          Originally posted by B-53-SDP View Post
                          Daca nu il faci gen plasma nu o sa mai aibe succes. Eu zic ca a iesit bine in pozele 3 si 4.
                          Merci. Atunci o sa fie ambele variante (care sunt 4) si fiecare isi alege!

                          Comment


                          • Este ok. Hai ca eu o sa cumpar una sa vad ce iese ca tare mult imi place cum se vede. Sa ne spui si pretul te rog.

                            Si daca poti incearca sa faci si zona rosie de la turometru ca o sa arate mai bine.
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • Originally posted by B-53-SDP View Post
                              Este ok. Hai ca eu o sa cumpar una sa vad ce iese ca tare mult imi place cum se vede. Sa ne spui si pretul te rog.

                              Si daca poti incearca sa faci si zona rosie de la turometru ca o sa arate mai bine.
                              La aia gen plasma nu pot sa fac rosu. Materialul pe care il cumpar are una din culorile din prima poza, sterg pe spate culoarea si ramane transparent. De aceea am refacut desenul sa pot pune si alte culori unde este transparent:alb, rosu, albastru etc.

                              Intre timp am mai avut material cat sa fac o climatizare pentru un user (destul de scump si am luat o bucata mai mica). Este inca in stagiu intermediar. Urmeaza sa gasesc ceva sa pun rosu si albastru la temperatura. Se vede mai ciudat pt ca nu este spalat materialul si are o folie de protectie peste el, pe care trebuie sa o dea jos inainte sa o puna pe masina!
                              Cand mai cumpar material mai incerc una-alta! Numai bine.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Mie sa imi spui cat costa una in genul.
                                Attached Files
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google