Resoftarea(remaparea) calc.de injectie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 243 nm? Nici cutia jr5 nu rezista dapai jr3 ... deci o sa faca pac repede de tot + ca uzura motorului va fi ... asta in cazul in care ce zici tu e adevarat ... desi eu tind sa reneg

    ps: daca imi dai 10 min .. iti fac si eu un dyno test dinala in paint )
    sigpicMy ride

    Comment


    • Mosu..lasa basmele astea. dyno ala este real cu martori si fara nicio smekerie. De altfel am si zis, clientul este membru al forumului vostru. Cat despre uzura sau rezistenta cutiei in acest caz nu este problema mea, clientul ne-a cerut sa obtinem un astfel de rezultat noi ne-am supus. Totusi i-am explica riscurile unei astfel de modificari mai mult de atat nu am ce sa fac.

      Vezi si aici: http://forum.*******.ro/showthread.php?T=73237
      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

      Comment


      • [QUOTE=Doc;96405]Hai sa va arat pe ce dati voi banii cand va duceti la micii bisnitari:

        Va prezentam graficele la o Dacia Logan 1.5dCi de 65cp (membru al acestui forum) care, in urma unor modificari aduse de firma Dimsport si Master Tuner, a ajuns la 111CP si 243Nm.

        Masina a venit la noi cu intercooler, turbina schimbata si soft facut la o alta firma. Rezultatul pe dyno asa cum a venit masina a fost de 84CP (4720RPM) si 198Nm. Cu fila originala si modificarile de care am spus mai sus (intercooler si turbina) rezultatul pe dyno a fost 75CP(4085RPM) si 167Nm deci in urma resoftarii de catre o firma din cluj castigul a fost doar de 9CP. Acesta a fost si motivul pentru care clientul a apelat la firma noastra.

        Si ca urmare, in urma unei modificari cu soft stg 2 Dimsport cresterea de putere pe bancul dyno inregistreaza valoare de 96CP (4575RPM) si 224Nm. De aici intra in actiune si domnul Florin cu al sau Unichip si dupa cateva ajustari si un test dyno rezultatul urca la 111CP si 243Nm. Din pacate clientul nu a vrut sa se opreasca aici, chiar si la sfaturile noastre de aceea e posibil sa ne prezinte Florin si alte rezultate al testelor dyno care s-au mai facut si dupa plecarea mea.


        zimi si mie dintr-un 1.6 8v cat pot scoate maxim dar dintr-un 1.6 16v? Insa sa fie si fiabila nu dupa 400 km sa rup ceva la ea sau mai tiu eu alte probleme. merci

        Comment


        • Pentru lista de modificari normale la Dacia Logan ai la dispozitie urmatorul: http://www.obdtuning.ro/?S=lista&categorie=47

          Preturile cu reducere pentru membrii acestui forum le gasesti in semnatura mea.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • Da m-am interesat la cineva de la ei si e adevarat ...
            sorry de neincredere dar nu mi-a venit sa cred la prima vedere ...
            apelati cu incredere ..
            sigpicMy ride

            Comment


            • Am citit la voi pe site si am vazut ca pentru obtinerea unei puteri mai mari de 10% trebuie si alte modificari. cam in ce ar consta aceste modificari. merci

              Comment


              • Unichip + soft ... dar omu are si intercooler+turbina ... dar garantez eu cutia jr5 face pac la 182 nm testat de mine
                sigpicMy ride

                Comment


                • Deluxe asa cum ti-am spus si pe YM, tu compari un test facut de tine pe evo cu amaratul de 1.5dci. Eu zic ca nu face poc, nu a facut pe bancul dyno la cele peste 6-8 teste pe care l-am facut. O sa aiba insa nevoie de un ambreiaj ceva mai bun.

                  alex86: depinde ce vrei sa faci din masina, insa te anunt de pe acum costurile unei astfel de transformari la motorul aspirat se pot apropia de valoarea masinii.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Originally posted by DeLuXe View Post
                    Unichip + soft ... dar omu are si intercooler+turbina ... dar garantez eu cutia jr5 face pac la 182 nm testat de mine
                    Nu fi asa sigur,eu am cutia JR3 si face fata unui cuplu de cel putin 200nm si nu a cedat pana acuma,asa ca numai speria lumea, care e tot pe cabluri ca si JR5(are cuplu de 200nm stock pe motorul dci de 85CP si rezista lejer pana la 240nm,poate si mai mult).

                    Comment


                    • da dar tu nu ai turbina+intercooler+unichip+soft ...

                      Sa speram ca asa va fi ... eu testul l-am facut pe motorul de 2l turbo cu cutia jr5 deci un motor mai violent ... poate va rezista ...
                      Last edited by DeLuXe; 4 April 2008, 13:11.
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • Deluxe ce ai...?
                        Cum sa nu am turbina,intercooler?...am un dci euro4
                        PS. Explica si mie ce e ala unichip ca nu m-am prins?

                        Comment


                        • Ma refeream in plus fata de ele(de aceea am pus +) ... nu stiu exact mi se pare ca e ceva de genul powerbox dar eu stiu ca puterile de la powerbox si remapare nu se cumuleaza poate ne elucideaza doc
                          sigpicMy ride

                          Comment


                          • Deluxe este o mica mare diferenta intre ce stii tu - powerbox si unichip. Unichipul este o unitate programabile si se poate comporta ca un calc. Mai multe detalii sunt sigur ca ti le va putea da florin sau direct pe site-ul dastek.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Atunci imi asum raspunderea pentru greselile comise ...
                              sigpicMy ride

                              Comment


                              • Odata facuta remaparea viteza maxima nu scade?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google