Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa mergi la alt mecanic ... cel mai rentabil pentru tine .
    e plina lumea de figuranti d-astia cunoscatori . Toti mecanicii nu se multumesc in a fi doar mecanici , ci majoritatea se dau experti in pilotaj , mecanica de curse , is convins ca si asta tau se lauda ca a lucrat la ceva masini de curse ,cred ca si masina lui onoriu a fost pregatita de el oarecum
    Last edited by Cristi_Xp; 19 April 2011, 20:18.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Cu comportamnetul "urat" o intelegem dar cu stricat caroseria.... imi da cu virgula rau de tot. Vad ca esti din Constanta, da-mi PM si iti dau un pont de baiat care se pricepe ;)
      sigpic

      Comment


      • Cristi cu siguranta nu a lucrat la masina lui ONO . De ce crezi asta...

        Comment


        • mai citeste odata postul , si o sa intelegi ironia sau aluzia .
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Scuze ca am inteles gresit. Acum poti sterge posturile ca oricum am fost off.....

            Comment


            • Originally posted by yrman View Post
              Cu comportamnetul "urat" o intelegem dar cu stricat caroseria.... imi da cu virgula rau de tot. Vad ca esti din Constanta, da-mi PM si iti dau un pont de baiat care se pricepe ;)
              caroseria se darama de la amortizoarele sport ... si toate plasticele si tot .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • va salut.acum 2 zile am montat pe masina mea un dci din 2007 cu amortizoarele schimbate la cca 50000km,un set de arcuri vogtland de care nu sunt foarte multumit.mi-a lasat masina cam mult de fata si mai putin de spate mai exact am o diferenta d 3-4 cm difernta intre fata si spate.daca repozitionez bucsile puntii din spate este posibil sa se mai lase de spate?inaltinea pe fata este de aprox. 61-62cm si pe spate de aprox.65cm si am anvelopele 185/65/15.cum as mai putea sa o ridic de fata?sau arcurile vogtland nu sunt pt diesel? astept parerile si sfaturile vostre.atasez si cateva poze....
                Attached Files

                Comment


                • pai sunt tiganii negandite pentru un logan mai greu de bot cum e dieselul , or fi gandite pentru 1.4 chel ...
                  a coborat foarte mult pe fata ,inegal pe spate .
                  Ai putea sa incerci sa tai o spira din alea de spate , sau sa cauti pe altcineva mai slab de duh care sa si le doreasca .
                  Last edited by Cristi_Xp; 25 April 2011, 01:23.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • si eu am arcuri vogtland si vreau sa spun ca sunt super multumit de ele . Doar ca pe spate ramane mai ridicata ...
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • daca mai tai o sipra si pe spate va fi foarte joasa...nu cred ca se merita...poate sa o mai ridic cumva de fata...dar cum?

                      Comment


                      • aruncand tiganiile astea )
                        Eu nu inteleg la ce va complicati , sunt arcuri weitec la 500 lei la care nu sunt niciun fel de probleme, sau HR sau Eibach care au fost probate pe zeci de masini fara nicio problema facute de firme cunoscute nu in padure la chinezi , si va zgarciti la 50 lei ca sa luati porcariile alea .
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • am si eu o intrebare, nu am stat sa citesc tot topicul si vroiam sa stiu daca iau un set de arcuri H&R si tai o spira pe fata si una pe spate ,merge sa las telescoapele stock sau trebuie sa le schimb cu unele sport ?

                          Comment


                          • Cristi, si la 1.6 la fel se lasa. Asa sunt ele gandite, cand e masina goala, sa fie mai intalte de spate. Daca pui un subwoofer se rezolva. Crede-ma sunt mai reusite decat Eibach (nu stiu de Weitec) si asta pentru ca alea sunt foarte moi, aproape la fel ca cele stock... deci sunt arcuri sport doar cu numele si fiindca masina este coborata, in rest, nu au nici o treaba (ori arcuri stock taiate, ori eibach). Sunt destul de dure (eu am h&r si diferenta mi se pare foarte mica).

                            Eu am avut si am fost super multumit de ele, cu anvelope stock. Singurul motiv pentru care le-am schimbat a fost ca mi-a trebuit jante cu talon mic la anvelopa si na, trebuie masina coborata mai mult.
                            sigpic

                            Comment


                            • din pacate nu arcurile dau duritatea , deci nu prea are relevanta ce zici tu acolo .
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • si inca o intrebare, arcuri h&r taiate o spira merg cu telescoape stock si cauciucuri stock ? (uitase-m sa intreb de cauciucuri)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google