Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cu arcurile stock se lasa ca barca. cu arcuri sport e ff putin lasata, simti doar cum trage greu motorul. gresia a ajuns 100% intacta.

    Comment


    • Salut. Oare arcurile Eibach de Opel Corsa C se potrivesc pe Sandero? astept pareri va rog! Multumesc anticipat!

      Comment


      • nu inteleg de ce ai face asta daca ai deja pe piata arcuri dedicate pentru sandero

        Comment


        • Sandero/Logan au aceleasi sasiu, fix aceeasi mecanica. difera tabla pe afara

          Comment


          • Sandero are puntea spate, arcurile si tamburii diferiti fata de Logan sedan.
            sigpic
            ^Logan turbat (WIP)^

            Comment


            • Vino te rog cu niste dovezi ca sa argumentezi ceea ce spui.
              Ms.
              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

              Comment


              • inainte sa ceri dovezi, cerceteaza. poate vali iti da niste argumente foarte solide dar totodata nu este adevarat ce spune. in cazul asta ce faci ?? il crezi pe cuvant sau studiezi problema singur ??

                Comment


                • Daca te referi la diferente intre Logan si Sandero, arcurile difera ceea ce pare logic: difera repartitia de mase.
                  Suspensiile KW au versiuni separate intre Logan si Sandero la care difera doar arcul spate. Nu mult dar difera.

                  Am cautat la Unix in programul de piese si difera codurile, chiar pentru arcuri de la acealsi producator. Daca are cineva acces la un Dialogys la zi care sa contina si Sandero, ar putea sa confirme daca e asa sau nu.
                  sigpic
                  ^Logan turbat (WIP)^

                  Comment


                  • probabil sunt doar ceva mai moi arcurile, in rest nu vad care ar putea fi diferenta.

                    Comment


                    • Chiar si asa eu n-as pune arcuri de pe o masina pe alta daca difera proportiile acestora chiar daca sunt similare arcurile ca dimensiuni.
                      Problema majora nu e duritatea supensiei, masinile se descurca si cu suspensii tari si moi daca amortizoarele sunt potrivite, problema e de repartitie a maselor si de balans pe franare si in curbe. O Corsa B e un hatchback iar Loganul e sedan iar echilibruld e mase difera atat cand masinile sunt goale dar mai ales cand sunt pline, greutatea suplimentara la Corsa/Sandero sta direct pe punte iar la Logan sta putin mai in spate.
                      sigpic
                      ^Logan turbat (WIP)^

                      Comment


                      • Originally posted by viscolu View Post
                        Salut. Oare arcurile Eibach de Opel Corsa C se potrivesc pe Sandero? astept pareri va rog! Multumesc anticipat!
                        pai bine domnilor!
                        despre ce era vorba si la ce ati sarit voi?

                        Comment


                        • vindea un prieten arcuri sport Sh de Opel Corsa. Pana la urma m-am decis sa-mi iau Eibach pentru Sandero dar vad aici cum ca ar diferii masele. Oare fac vreo greseala? Nu as vrea sa-mi stea masina ca o caruta.

                          Comment


                          • Nu o sa-ti stea masina ca nicio caruta, acum fara arcuri e caruta, strut, camila cum vrei tu sa spui
                            Sunt arcuri Eibach pentru Dacia Sandero, daca vrei sa o cobori mai mult pune H&R
                            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                            Comment


                            • Am gasit pe un site Ta-Technix reglabile pentru Logan. Deci nu ar mai trebui sa se faca modificari si alte minunatii.
                              O sa ma manance rau pe viitor, sa le testez si eu ... macar sa mor fericit ))

                              acesta este site-ul
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • Ciudat, pe site-ul ta-technix.de nu apar reglabile de Logan...
                                sigpic
                                ^Logan turbat (WIP)^

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google