Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by geoadi View Post
    poti sa raspunzi frumos daca ai un raspuns la intrebarea mea nu sa te dai in spectacol!eu doar am intrebat pt ca nu stiu pt ca puteam sa le iau de la cineva pe toate 4 cu 3 mil si aratau foarte bine! sau uite ca sa iti rasp tie asa cum trebuie da le iau de la dezmembrari ruginite si doua sunt si rupte dar vreau sa vad cum merge masina cu ele ! ms pt rasp
    sincer, vii si intrebi daca arcurile de golf merg pe logan si cand esti luat in balon incepi sa faci scandal?
    mai bine isi vedea omul de treaba?
    venea vreun habarnist si zicea sa le pui ca merg?
    dupa aia cine plangea ca s-a aruncat intr-o curba si acum e in copaci sau mai stiu eu unde?

    Comment


    • Daca retin eu bine, userul Al!n a avut arcuri de golf 3 pe logan...
      nu mai luati omul in deradere pt o simpla intrebare, nu toata lumea trebuie sa cunoasca asa bine o masina....oricine are dreptul sa invete
      Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

      Comment


      • Originally posted by retro 590 View Post
        Daca retin eu bine, userul Al!n a avut arcuri de golf 3 pe logan...
        nu mai luati omul in deradere pt o simpla intrebare, nu toata lumea trebuie sa cunoasca asa bine o masina....oricine are dreptul sa invete
        De acord cu tine domnu retro 590. Dar fiecare posesor care vrea sa aduca o imbunatatire la o masina , are obligatia sa se documenteze inainte sa faca ceva . Deci implicit sa cauti ,sa citesti si sa iei decizia corecta . Daca te documentezi , sunt 100 % sigur ca ai sa gasesti tot ceea ce ai nevoie . Restul ce ramane , este daca pui acea idee in practica sau nu . Marea majoritate , nu se documenteaza din cauza boieriei (lenea ) . Si asteapta sa li se dea "mura in gura " . Asta e realitatea . Cine e comod , o sa fie tratat ca atare .
        sigpic

        Comment


        • de la documentare si pana la intrebari de astea...mie personal nu mi se pare normal sa te gandesti la improvizatii de genul asta din moment ce ai optiuni pe piata la aproape aceiasi bani. nu ai banii...mai astepti si faci o treaba.
          si eu cand am facut miscarea am intrebat in stanga si dreapta dar nu am venit cu sefeuri.

          Comment


          • Originally posted by geoadi View Post
            poti sa raspunzi frumos daca ai un raspuns la intrebarea mea nu sa te dai in spectacol!eu doar am intrebat pt ca nu stiu pt ca puteam sa le iau de la cineva pe toate 4 cu 3 mil si aratau foarte bine! sau uite ca sa iti rasp tie asa cum trebuie da le iau de la dezmembrari ruginite si doua sunt si rupte dar vreau sa vad cum merge masina cu ele ! ms pt rasp
            Atunci ia-le, incearca sa le montezi, vezi daca se potrivesc si daca nu, da-le inapoi... Raspunsul meu a fost suficient de frumos ;)
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • vindea cineva din constanta pe un alt forum, un kit complet suspensii reglabile kw (amortizoare+arcuri si tot ce trebuie). Iti trebuie bani, dar o sa fii super multumit dupa aia
              Last edited by Leo0608; 5 September 2013, 19:40.
              ​​​​​​

              Comment


              • @total

                da0mi si mie linku pe privat
                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                Comment


                • In combinatie cu arcurile weitec , ce amortizoare recomandati ?
                  Sachs ? Monroe ? Kyb ?
                  PS: Am zis sa merg pe weitec pentru ca am vazut pe aici ca sunt relativ ok arcurile , nu scutura asa tare ca cele eibach. . Daca foloseam doar eu masina mergeam pe Ta-technix/Vmaxx sau H&r+blistein....

                  Comment


                  • @Nimeni, eu am Eibach cu Monroe( Gaz) si nu ma scutura asa tare, cum il scutura pe un prieten de al meu cu aceleasi amortizoare , numai ca are arcuri Weitec.
                    sigpic

                    Comment


                    • rudy ...dar amortizoarele monroe pe gaz sunt cele normale?? Am inteles ca amortizoarele monroe pe gaz cu arcuri sport se duc cam repejor fata de altele concepute sport din cauza tijei lungi.?? Chiar as dori sa ma lamuresti si pe mine daca se poate te rog.De mult vreau sa imi pun suspensie sport dar nu as vrea sa dau 30 de milioane pe arcuri si amortizor.Multumesc !
                      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                      Comment


                      • In ton cu topicul - abia i-am facut vama )

                        ps. si merg pe Dacia Logan
                        Attached Files
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • Jockere ...te joci cu inimile noastre!))) invidia e mare dar te lasam pe tine sa fii primul in top! Respect pentru tot ceea ce ai facut!
                          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

                          Comment


                          • Se stie ca merg pe Gologan . Intrebarea este la ce pret merge un astfel de kit pe logan cu montajul inclus?

                            Comment


                            • In jur de 2000 Ieuroi !
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • Si daca tot vorbim de aer . Nu este mai ciudata intretinerea ?
                                Cu golit sistemul la un anumit interval , dat pernele cu silicon ceva , intretinere mai speciala ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google