Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut vreau sa-mi schimb becurile din bord,dar unde si cat ma costa.pt bucuresti

    Salut vreau sa-mi schimb becurile din bord,dar unde si cat ma costa.pt bucuresti
    Last edited by DANDAR; 31 March 2010, 17:54. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Cam asa arata ale mele :
      Attached Files
      Tinc fest !!

      Comment


      • Originally posted by DANDAR View Post
        Salut vreau sa-mi schimb becurile din bord,dar unde si cat ma costa.pt bucuresti

        Salut vreau sa-mi schimb becurile din bord,dar unde si cat ma costa.pt bucuresti
        Vorbeste cu Dsing sau Soran ei sunt cu ledurile .
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • chestia cu ledurile colorate se rezolva cu doar 50 lei la noi in slatina...si nu e ff complicat.poti chiar sa faci acu indicator din 2 culorirenuntand la ledu de la ac si lasand sa patrunda lumina de la restu bordului(ex:dak faci liniutele de la turometru pana la o anumita turatie de o culoare si de acolo mai departe alta culoare acu indicator isi va schimba culoarea in functie de culoarea de la liniutele alea

          Comment


          • Originally posted by viorel73 View Post
            Uite cateva poze cu schimbarea luminilor la bord.
            Cadran albastru si limbile rosii.
            Daca va ajuta cu ceva.
            BAfta
            Ce de mare ajutor a fost, postarea 200
            Sper ca am ajutat muli
            Bafta
            B 44 NWP

            Comment


            • Originally posted by soboBN View Post
              Iti spun ce mi-a zis userul NYT.El si-a facut bordu la Dsign si o zis ca i-o pus led-uri albastre si pe spate o dat cu un maker BIG,da sigur era cerneala de care zice Soran, in markerul ala.Numai asa imi explic.Stiu,ca optic e imposibil,dar poate vopseaua aia..nu stiu cum sa zic.Uita-te la un bord de VW ca are numai led-uri albastre dar se vede si zona rosie si tot.Desi la VW folia e vopsita pe exterior ca folia de Prestige de ex,la vw se vede cu lumina albastra iar la noi nu.Poate e alta vopsea.
              Dupa ce m-am mai interesat cate putin... suntem oare siguri ca bordul de VW are numai leduri albastre? Si ca din albastru se face rosu ca prin minune? Nu prea e asa.
              Am discutat cu un prieten, posesor de VW Bora, care lucreaza si in service VW. Minunatele leduri albe fac tot...... la fel ca si filtrele de culoare albastru / rosu. Cu prima ocazie cand mai ajung pe la el (sau el la mine) ii dau jos bordul si ii fac o poza.
              GL-22-TOF

              Comment


              • Sa stii ca am desfacut un bord de Skoda si am luat serigrafia,am pus-o pe bordul meu de probe pe care aveam doar led-uri albastre si se lumineaza foarte bine zona rosie.Uite o poza cu un bord de Passat ,are numai led-uri albastre.Dsign zicea ceva de cerneala serigrafica,sau Soran,nu mai stiu exact.Daca as putea face rost de asa ceva as incerca
                Attached Files
                Cumpar volan de Duster

                Comment


                • se poate schimba consola unde sunt comenzile din gri sa o schimb in negru. am bordul negru cu bej si consola gri la fel ca manerele de pe usi si conturul la aeratoare.
                  prostia nu doare dar se plateste

                  sigpic

                  Comment


                  • as vrea sa imi schimb si eu culoare la consola si ceasuri ...insa m-ar interesa daca pot sa schimb ledurile de la cd player ? este blaukpunct cu fata detasabila
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • se poate si la cd

                      Comment


                      • Originally posted by LmtdEdition View Post
                        as vrea sa imi schimb si eu culoare la consola si ceasuri ...insa m-ar interesa daca pot sa schimb ledurile de la cd player ? este blaukpunct cu fata detasabila
                        La cd player la lcd sunt doua leduri iar la butoane 8 sau 7 nu mai tin minte.
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • @ Kalimera22 la tine iluminarea la vitezometru si turometru e doar cu leduri albe ?
                          Daca da, ce ai facut la ace ? Ai vopsit cu rosu partea de sus si partea de jos ? Daca da, cu ce anume ? vad ca lateralele au ramas "albe" de la lumina ledului.

                          De fapt intrebarea, in mod general, ar suna asa :

                          Am un laureate ph2, cu serigrafia alba de prestige si acul vopsit in rosu " pe fata si pe spate " (lateralele ramanand incolore). Daca imi schimb ledurile de la vitezometru+turometru din portocaliu in alb, e nevoie sa mazgalesc si acul, ca noaptea sa obtin cifre albe si ace rosii ? Sau e de ajuns asa cum e ?

                          // Desigur, pe langa asta, o sa schimb si ledurile la display, insa nu m-am hotarat inca intre alb si rosu
                          Attached Files
                          In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

                          Comment


                          • Salut.Ca sa ai bord alb cu ace albe,in configuratia ta,adica ace rosii si folie alba prestige nu trebuie sa faci nimic in afara de schimbarea led-urilor.Acele le lasi asa,eventual ai putea pune led rosu la ac,sa nu se vada alb pe langa,bine,asta-i un moft,ca tot rosu se vede(acul).Ecranul fa-l rosu,pe negativ,arata super.Totusi,daca ai folia alba si vrei sa pui tot alb,ziua nu o sa se vada cum trebuie,insa noaptea e super.Ai putea sa-ti faci liniuta rosie la 30,50,130 cu marker rosu,pe spatele foliei,ca sa observi ziua cifrele mai usor,si asa stii cam la ce viteza de aflii fara sa te holbi la bord

                            In poza cu lumina albastra poti vedea cum arata ecranul pe negativ
                            Attached Files
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • Multumesc frumos de raspunsuri !

                              Am citit pe aici si am vazut ca intr-adevar unii se plang de iluminare cu alb pe folia de prestige ziua. Are cineva o poza cu bordul in configuratia asta, ziua ?
                              In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

                              Comment


                              • Este adeavarat ...eu am culoare stock la bordul de prestige si nu se vede nimica ...pe viitor cand or fii finante o sa schimb si eu culoarea de la bord ...
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google