Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cei care doriti sa faceti o treaba serioasa si sigura cu LED-uri la care nu prea are acces oricine (ma refer la producator si la clase de sortare care nu se gasesc in magazine) dati un semn si gasim o solutie.
    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

    Comment


    • Ce ziceti de combinatia asta de culori....cu acele albe
      Attached Files
      AG 64 P U F

      Comment


      • Am schimbat ledurile si am o problema, led-ul al 3-lea de la turometru si vitezometru nu vreasa functioneze, mentionez ca am respectat pini A si K si tot nu vrea sa mearga.
        Care ar fi problema si ci a mai patit asa ceva?

        Comment


        • Verifica ledurile, nu cumva sa fie cip-ul inversat in ele si sa fie cu plusul la semn, am gasit si asa ceva, in special la cele rosii.
          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

          Comment


          • De curând mi-am schimbat ceasurile din bord cu unele de prestige și am pus partea electronică de la cele avute pe mașină.......acestea fiind cu iluminatul albastru. Nu prea mi-a placut cum arată fiindcă nu trece lumina pe partea cu roșu de la turometru lucru care am văzut că s-a mai discutat pe aici, așa ca am pus înapoi partea electronică originală a bordului cu iluminatul normal (ăla portocaliu) dar nici așa nu îmi place pt că nu se prea distinge partea roșie de pe turometru si ace. Tot studiind pozele puse de voi am ajuns la concluzia că cel mai bine s-ar potrivi un iluminat alb pe acest bord (prestige), eventual cu display-ul albastru........voi ce mă sfătuiți??

            Comment


            • La fel am facut si eu, am pus la ceasuri leduri albe si displayul este albastru.
              Se vede mortal, acele le-am facut rosii cu markerul si se vede super.

              Comment


              • Nelutu32, daca vrei sa-ti pastrezi cadranele albastre si sa vezi bine si zona rosie, schimba led-ul din dreapta de la turometru (cu unul rosu). Apoi inlatura serigrafia, pune plasticul alb peste PCB si izoleaza bine cu un carton sau ce ai la indemana zona dintre acest led rosu si inceputul zonei rosii de pe serigrafie sa nu se amestece culorile.
                Attached Files

                Comment


                • Am reusit sa schimb azi ledurile la bord si la consola, am ramas blocat la partea de comanda a aerului.
                  Poate sa imi zica cineva cate leduri trebuie acolo si ce modificari trebuie facute si mai ales cum se scoate acel bloc de comanda, eventual niste poze.

                  Comment


                  • casper 20 poți să pui o poză cu ceasurile tale să văd cum arată?? Până una alta am comandat leduri smd albe , albastre mai am încă și până vin ledurile poate reușesc să mă hotărăsc cum schimb iluminatul.......multumesc tuturor pt sfaturi...

                    Comment


                    • Nu ma mai intrat de mult pe forum, o sa incerc sa pun maine ceva poze desi trebuie sa refac din nou iluminatul la comanda de aer, a 3-a oara sper sa fie cu noroc.

                      Comment


                      • Până la urmă l-am făcut numai cu leduri smd albe și a ieșit super. Vreau să fac și climatizarea tot pe alb, butoanele le am cu leduri roșii.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Mai bine faci invers-climatizare rosie si leduri albe...ca sa faci climatizarea alba trebuie sa decolorezi folia ei pe spate si nu cred ca o sa iti placa cum iese...plus ca e riscant sa o bulesti de tot...
                          -Ti-a iesit frumos bordul...acele mergeau facute cu led suplimentar rosu si efectul era si mai frumos.
                          sigpic

                          Comment


                          • ms pt sfaturi colega ;)

                            Comment


                            • Nu trebuie sa decolorezi folia. Stergi cu simt de raspundere doar stratul portocaliu. Rezultatele sunt pe masura, indiferent de culorile folosite ulterior.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Si astepti sa te intrebe lumea acum cu ce le-ai sters corect? Cu ce le ai sters/decolorat?
                                Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google