Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Baieti as vrea sa imi schimb si eu culorile in bord, vreau sa il fac albastru cu rosu, m-am tot uitat pe aici am vazut cum se face, cat de cat ma pricep la chestiile astea cu electronica, dar care sunt sansele sa mearga ceva prost si cum se face separarea dintre zonele de culoare rosu de albastru cine imi poate da mai multe detalii sa imi lase un id de mes sa vorbim. Multumesc

    p.s cum este bordul din poza as vrea sa il fac!
    Attached Files

    Comment


    • salut baieti...am intampinat si io o problema...am schimbat ledurile..le am acu albastre cu ace rosi...iar de o luna imi face figuri partea de la kilometras...adica le aprind se vad ok...iar dupa ceva timp de mers cu ele aprinse partea de la kilometras se face rosu...ia culoarea acului...iar partea de la turometru ramane albastra...adica normal cum ar trebui...daca sting farurile si le aprind dupa o jumate de ora totul e la normal...nu stiti de ce am aceasta problema...o sa revin cu poze...

      Comment


      • De asta chiar ca am mai auzit.Vezi poate ai o lipitura rece undeva.Pone o poza cu placa de la bord sa vedem ce ai facut ca dupa descriere este greu sa te ajutam pentru ca nu stim exact ce ai facut acolo.
        sigpic
        Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

        Comment


        • La o rosiatica ce culoare ar fi mai potrivita pentru bord si consola?
          Parca m-am plictisit de portocaliu
          sigpic
          !

          Comment


          • merge albastru, zic eu, ca rosu eu nu as pune, e prea aproape de portocaliu
            sigpic

            Comment


            • Eu zic ca merge alb pur... in combinatie cu rosul la ace si turometru! Parerea mea!

              Comment


              • asa zic si eu, cum zice narcis

                Comment


                • Salutare !
                  Vreau sa multumesc tuturor pentru ajutorul (indirect) acordat !
                  Dupa cateva ore de documentare, iata ce-a iesit :

                  DSC04498-1.jpgDSC04497-2.jpg

                  Nu prea mi-au iesit acele rosii, (sunt un fel de roz), dar pentru moment e ok.
                  Multumesc inca o data !

                  Comment


                  • le ai fac cu marker

                    Comment


                    • Nici vorba ! Sunt 2 leduri rosii in dreptul acelor. O fi de vina dunga alba de pe ele ?

                      Comment


                      • Ai facut separarea fata de lumina albastra? poate sa iti patrunda in zona aceea si lumina albastra si atunci nu mai e rosu curat!

                        Comment


                        • Am facut separare,tot "ca la carte" .O sa sterg albul de pe ace si poate...

                          Comment


                          • Nu sterge albul, schimba ledul rosu - difera lungimea de unda a luminii si nu e atat de intensa.

                            Si cateva exemple:
                            Attached Files
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • Eu zic ca asa arata cel mai bine un bord de logan, dar ca o sa mai umblu la iluminarea acelor separat. Adica cele sase leduri din jurul acelor vor fi rosii, si saparat de restul ceasului printr-o folie neagra. Si o sa mai montez 10 leduri albe mult mai puternice ( 5 pe fiecare ceas in parte. Prin aceste poze am vrut sa arat ca e cea mai odihnitoare si frumoasa combinatie.
                              Attached Files
                              Last edited by adicata2003; 6 January 2011, 20:39.

                              Comment


                              • eu zic ca asa )) !
                                Attached Files
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google