Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • --ai diferenta de nuanta la cadrane si display cu tot cu smd-ul tau bun de care te lauzi ;;;
    ---eu la acele rosii de megane pe care le am, am pus cate 2 smd uri rosii exact cum are meganul la ceasuri ;;

    Comment


    • Vin si eu cu o intrebare legata de leduri :

      Mi-am montat in plafoniera o placa cu leduri smd exact cum e cea din imaginea atasata.Intrebarea mea este daca e normal sa ramana ledurile aprinse la o intensitate foarte mica chiar si atunci cand usile sunt inchise sau cand masina este incuiata? Nu consuma totusi din baterie ?

      Mulrumesc,
      Skypee™

      Comment


      • Eu cand ma uit la pozele ce aveti, la al meu e din 2010 si difera placa de bord. La ace doar 2 leduri am si la ecran 4.

        Comment


        • skypee, asa e si la mine, dar dupa 30 de min taie UCH ul curentul, deci nu trebuie sa ti faci probleme

          Comment


          • Originally posted by romeo-alex View Post
            --ai diferenta de nuanta la cadrane si display cu tot cu smd-ul tau bun de care te lauzi ;;;
            ---eu la acele rosii de megane pe care le am, am pus cate 2 smd uri rosii exact cum are meganul la ceasuri ;;
            displayul este pe negativ,asa era . nici mie nu-mi place cum arata la display,dar nu e a mea,asa a vrut omu,asa l-am facut.la ceasuri nu e diferenta de culoare nici de intensitate.

            Comment


            • Poate sa imi zica si mie cineva de cat sunt rezistentele de pe LED-urile din bordul de logan?
              Am de ceva vreme problema cu displayul, setot arede cate o serie de 2 LED-uri si cred ca rezistentele sunt prea mici pt ele.
              LED-urile sunt albastre.

              Comment


              • La display ledurile nu sunt alimentate doar printr-o rezistenta. ele sunt alimentate in curent de frecventa mare, mai exact PWM. Cand se aprinde / stinge pozitia se modifica doar factorul de umplere pentru PWM.
                Daca nu ai umblat la nimic in afara de ledurile de pe placa, atunci nu ar trebui sa fie probleme. Ledurile albastre au caderea de tensiune mai mare decat cele portocalii.
                Verifica sa nu fi atins ceva din greseala in afara de leduri.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Sigur nu am atins nimic in afara de leduri. o sa incerc sa schimb rezistentele cu unele mai mari sa vad atuncea daca mai fac figuri ledurile.

                  Comment


                  • N-au nici o legatura acele rezistente cu faptul ca ti se ard ledurile. Problema e in alta parte la tine. Daca nu vrei sa intelegi... de ce ai mai cerut sfaturi?
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • Salut

                      Poate posta cineva poze cu luminile din bord schimbate?
                      Ma intereseaza sa imi fac si eu bordul albastru si ecranul verde.si sunt curios cum se vede.
                      Sau ceva pareri daca aveti despre combinatie.
                      zambeste ...

                      Comment


                      • Cine imi pune si mie o poza cu ace rosi , scris albastru si display alb ?de ph2 sa fie va rog .

                        Comment


                        • Am gasit eu o imagine cu culorile mentionate de tine. Nu stiu daca are importanta daca e ph1 sau ph2.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Multumesc foarte mult , asa vreau sa le fac . Am cautat si eu si nu am gasit de ph2 .

                            Stie cineva unde pot sa imi schimb culoarea ceasurilor in bucuresti mai ieftin asa ? Pe grivitei a fost cineva sa le schimbe ?
                            Last edited by asfd; 13 May 2013, 20:49. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • O schimbare de mult dorita....cifre albe si ace rosii.
                              Attached Files
                              Vizitati CTR-ul

                              sigpic

                              Comment


                              • tot arata cam "chinuit", chiar daca stiu ca le ai cu letconu' si electronica. investeste intr-o statie de lipit mai capabila.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google