Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la cine anume te referi?
    Vizitati CTR-ul

    sigpic

    Comment


    • pentru cine are ph2 si vrea o iluminare mai puternica .se trage al 3-lea smd in serie cu al 4-lea pentru ace.
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by andreypck View Post
        Daca unii pe la inceputul thead-ului (2004) cereau informatii despre modificari bord si le primeau, iar acum in 2013 iti spun ca "Meseria nu se vinde, darmite s-o mai dai si pe gratis, pe mail ;)", am zis hai sa incerc sa intreb si eu ceva:

        la loganul meu ph2 laureate (din oct 2008) mi-am schimat ledurile la turometru si vitezometru din portocalii in albe, cu speranta ca acele sa "devina" rosii... acuma ori culoarea lor din fabrica nu este un rosu curat, ori e nevoie sa le luminez cu cate un led rosu suplimentar, pentru ca in situatia actuala au un aspect de rosu decolorat/spalacit/sters, mult mai deschise la baza si prea inchise la culoare spre varf.

        Insa am vazut la alti membri niste ace rosii cu adevarat si foarte faine..., iar intrebarea era care este solutia ca sa obtin si eu asa ceva... cele de cumparat sunt mai rosii decat cele originale de laureate/prestige? sau le vopsesc pe astea ce le am? sincer n-as mai folosi un led suplimentar, dar daca-i musai...

        ... ca e pacat de lumina aia alba bestiala care am obtinut-o la cadrane

        In speranta ca nu mai primesc inca un sut in fund... desi ar fi totusi un pas inainte nu???
        Va multumesc!

        Eu sunt ala care ti-a raspuns la mail, de ce nu zici pana la capat?

        Ai vazut ca ai gasit informatia? Si cata informatie ai gasit tu aici, n-as fi putut sa-ti dau eu pe mail. Sau cumva eram obligat in vreun fel anume sa-ti fac un rezumat?

        Prietene, in 2004 am vazut Logan doar in poze, prin reviste, dar bordul il aveam in casa demontat si gata modificat, asteptam luna septembrie sa imi vina masinuta comandata inca de prin iunie.

        De atunci si pana acum s-au scris sute de pagini pe tema asta. Dar ce sa-i faci, e greu sa citesti. Mai bine il pui pe-un fraier sa-ti explice pe mail, si daca nu-ti raspune, il injuri.

        Spor la treburi.

        PS: Unde nu pui ca un anume Cristi de p-aici face tutoriale cu tot felul de giumbuslucuri. Ia arunca un ochi pe site-ul dedicat....

        Uite ce scriam prin 2007, pe prima pagina a acestui topic :

        Originally posted by dsign View Post
        multumesc ca mi-ai postat pozele, nu ma mai obosesc sa le pun si eu Multe dintre ele sunt facute la bordul meu, cel de proba si cel de pe masina

        Explicatiile din documentul atasat dateaza din 2004, de la lansarea Ligheanului.

        Acum s-a ajuns la alt nivel, deja se pot face modificari ale cablajului original, cu rezultat in montarea de leduri de 0.5w pt cadrane.

        De asemenea, se pot monta leduri smd cu 4 cip-uri pe display.
        Last edited by dsign; 20 May 2013, 22:43.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by gaboneygg View Post
          pentru cine are ph2 si vrea o iluminare mai puternica .se trage al 3-lea smd in serie cu al 4-lea pentru ace.
          Nu era mai simplu oare sa dai jos rezistenta pusa de ei in locul unde era al 3-lea led la ph1?
          GL-22-TOF

          Comment


          • cam da dar de aici deduci experienta colegilor

            Comment


            • Si-a facut cineva ceasurile albe cu acele albastre ? dak da il rog sa incarce o poza sa vad si eu k idee cum se vede...multumesc !
              CL 93 TAV

              Comment


              • salut aurash,te pot ajuta eu cu o poza,nu este reala,dar este editata in asa fel incat sa iti dai seama despre ce ai tu nevoie
                ceas 1.jpg
                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                [/SIGPIC]

                Comment


                • Multumesc mult Andr33y arata bine parerea mea...
                  CL 93 TAV

                  Comment


                  • salut am un bord care vreau sa experimentez pe el .. ce pini spuneati ca ma pot lega la ei , atunci cand pun contactul sa se aprinda de exemplu 2 leduri. multumesc

                    Comment


                    • a incercat cineva sa schimbe culoarea la noul logan 2013? ca sunt curios cum se face si cum arata?

                      Comment


                      • cand schimbati culoarea la consola clima schimbati si ledul de la AC. rosu se vede mult mai bine decat portocaliul din fabrica. o sa pun o poza facuta ziua.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Salutare,

                          Aveti idee unde pot schimba si eu ledurile in bord la Loganul unui vecin?
                          Ii demontez / montez eu ceasurile, numai sa stiu unde si cum procedez la schimbarea lor.
                          Exista varianta de posta + banii de schimbat+ banii de trimis inapoi?
                          Astept PM cu pret si procedura.
                          Pot sa vin eu personal la Craiova/Pitesti/Constanta.
                          Multumesc.
                          real power..... diesel power by

                          Comment


                          • Contacteaza userul Soran, in 3 zile e gata, prin curier rapid. Azi il pui la curier, maine ajunge, il lucreaza, il trimite inapoi si poimaine e la tine.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • @ Aurash uite si o poza reala:
                              Attached Files
                              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                              Comment


                              • Imi poate arata cineva cum pot pune un smd pt ac prin intreruperea circuitului?(unde mai exact trebe intrerupt si unde mai exact in leg dupa ce l-am intrerupt)
                                PS: am citit jumate din pagini... dar nu-am inteles prea bine

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google