Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by florin77
    Am rezolvat cu bordul . Uite ce a iesit , sunt facute de Dsign .A treia poza este.............................
    fffrumos
    florin77 - iar cu schimbarea luminii in bord am vazut si eu la un Citroen C4 care din galben la turomeru daca il turai mai tare se facea rosu (e ra o chestie din fabrica)- dar cred ca se poate face cu siguranta

    Comment


    • #77
      Petroman stii cum gasesc si eu sau unde niste butoane pe impuls pt geamuri fata ? Am vazut la cineva , se ridica super rau de tot fata de astea ale masinii .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • #78
        Originally posted by florin77
        Petroman stii cum gasesc si eu sau unde niste butoane pe impuls pt geamuri fata ? Am vazut la cineva , se ridica super rau de tot fata de astea ale masinii .
        mie mia montat un modul de ridicare geamuri atunci cind o inchid din telecomanda cei de la montari alarme (cred ca ei au orice pentru chestia asta dar trebuie sa fie o firma cit de cit cu renume cele fantoma nu stii ce fac si cit tin)

        Comment


        • #79
          Originally posted by florin77
          cum gasesc si eu sau unde niste butoane pe impuls pt geamuri fata ?
          Nu se mai fabrica de ceva timp si la sfarsitul productiei se zvonea ca ar fi fost vreo 600 ron un buton. Singura solutie e montarea unui modul care face acleasi lucru, se leaga la UCH si efectul e identic cu cel facut de buton.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #80
            Eu am module impuls pe ambele geamuri fata si merg foarte bine de vreo 7 luni.
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • #81
              Originally posted by andrei
              Nu se mai fabrica de ceva timp si la sfarsitul productiei se zvonea ca ar fi fost vreo 600 ron un buton. Singura solutie e montarea unui modul care face acleasi lucru, se leaga la UCH si efectul e identic cu cel facut de buton.

              Andrei , modulele stii pe unde sau la cine se gasesc ? Cat costa ?
              B -X X - DDF x 2

              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

              Comment


              • #82
                florin77 vezi ca ai PM ... eu am module cu impuls si tiam zis de unde le-am luat ca tipu nu-i de pe forum...

                sigpic

                Comment


                • #83
                  Originally posted by andrei
                  Nu se mai fabrica de ceva timp si la sfarsitul productiei se zvonea ca ar fi fost vreo 600 ron un buton. Singura solutie e montarea unui modul care face acleasi lucru, se leaga la UCH si efectul e identic cu cel facut de buton.
                  . Intradevar nu se mai fabrica de ceva vreme au fost ceva probleme din cate am auzit si asa ca au decis sa nu le mai fabrice ..... ca pret era undeva in jur de 50-60 ron...... Probabil ca "andrei" a tastat gresit
                  ..........

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by petroman
                    SE VAD SI PE ALBASTRU MI-AM FACUT SI EU DAR CU SMD-URI NU LED CLASIC
                    La ce bani? Unde as putea face in bucuresti?

                    Comment


                    • #85
                      Vorbeste cu Dsign. Sau citeste in posturile anterioare.
                      ..........

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by pytzy
                        . Intradevar nu se mai fabrica de ceva vreme au fost ceva probleme din cate am auzit si asa ca au decis sa nu le mai fabrice ..... ca pret era undeva in jur de 50-60 ron...... Probabil ca "andrei" a tastat gresit
                        nu nu a gresit ultima serie de butoane cam asta era pretul 600de ron , se zvonea ca butoanele nu prea erau ``inteligente`` si nu tot timpu intrupeau alimentarea la capat de cursa si astfel se ardeau motorasele

                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Deja se facea "SPECULA" la 600 lei dar ce nu face romanu
                          ..........

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by SoNyKeL
                            se zvonea ca butoanele nu prea erau ``inteligente`` si nu tot timpu intrupeau alimentarea la capat de cursa si astfel se ardeau motorasele

                            zvonul acesta nu aduce o informatie corecta... motivul pentru care nu se mai fabrica este altul : geamul actionat prin butonul Confort devenea foarte periculos pentru oricine isi punea gitul deasupra lui... Daca esti prins cu gitul acolo, mai scapi doar printr-o minune. Sa nu mai spun ca un copil n-ar fi avut nici o sansa

                            Eu am butoane originale cu impuls de cind am masina, le-am luat cu 5 lei din tirg. Macaralele sunt functionale si acum si vai de geamurile mele saracele ce le-am mai stresat vara.


                            scuze de off topic, sa revenim la lumini
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              pai dsign ceva de adevar tot e , deci daca ceva e in calea lor nu detecteaza deci nu intrerup alimentarea , dar la faza cu siguranta nu m-am gandit ....

                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                iar off-topic: butoanele cu impuls au in ele un releu de suprasarcina, care anuleaza comanda data macaralei in cazul unui obstacol. De fapt, in felul acesta detecteaza macaraua ca geamul a ajuns la capat de cursa... Insa sarcina de decuplare este mult prea mare, adica poti opri geamul cu mina, insa destul de greu si cu forta mare. Cum am mai spus, in cazul in care iti prinde gitul acolo, ai cam pus-o de-o coliva in familie... Doamne fereste.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google