Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    citat dsign:"metoda 4 e sa pui un potentiometru digital gata facut pe circuitul de pozitie al bordului... foarte simplu."
    pai si 'pontometrul' ala digital ce are in el? nu cumva un mux si o retea rezistiva?
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #92
      Originally posted by csebalyn
      citat dsign:"metoda 4 e sa pui un potentiometru digital gata facut pe circuitul de pozitie al bordului... foarte simplu."
      pai si 'pontometrul' ala digital ce are in el? nu cumva un mux si o retea rezistiva?
      intradevar nu se merita

      Comment


      • #93
        Originally posted by klaus
        interesante imagini si texte pe aici... Din nou...
        Evident, cu citarea sursei... Din nou...
        Sau de pe un forum tot despre logan

        Comment


        • #94
          m-am jucat un pic cu ceva echipamente cu leduri pe un bord aruncat prin garaj... aveti rezultatul in poze

          turometrul e facut cu noua metoda iar vitezometrul este facut asa cum s-a facut pina acum.

          am legat displayul la pozitie (doar lumina lui) si dimmerul digital actioneazaacum pe cadrane si pe display. N-am avut ace de proba. Aparatul foto nu era unul capabil, insa va dati voi seama de diferenta de luminozitate intre turometru si vitezometru

          culori folosite: alb la cadrane, rosu la ace si display
          Attached Files
          Last edited by Cristi_Xp; 24 December 2007, 14:28.
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • #95
            nu inteleg de ce ai pus liniutele cu rosu de la 180 in sus ...mai bine puneai asta la turometru ...
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #96
              Originally posted by Cristi_Xp
              nu inteleg de ce ai pus liniutele cu rosu de la 180 in sus ...mai bine puneai asta la turometru ...
              La facut pentru mine pina acolo ma lasa sotia sa accelerez de acolo ea se da jos "din mers" si eu accelerez mai departe sa nu ma prinda soACRAmea

              Comment


              • #97
                care parte din ¨de proba¨ nu se intelege? ala e un bord deja colorat, s-au jucat unii cu carioca pe el, de aia e colorat acolo. Ideea era sa va arat cit de puternic lumineaza turometrul fata de vitezometru.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #98
                  lumineaza puternic dar noaptea s-ar putea sa deranjeze la condus
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • #99
                    fabiane, nu esti atent... am spus ceva de un dimmer digital
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • unde pot gasi si eu SMD-uri ca in zona brailei nu a auzit nimeni de asa ceva
                      leduri normale nu se pot folosi?
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by iuly75 View Post
                        unde pot gasi si eu SMD-uri ca in zona brailei nu a auzit nimeni de asa ceva
                        leduri normale nu se pot folosi?
                        cred ca d_sign lucreaza la zexstar si poate-ti face el rost...apropo, poate exista magazin gen vitacom prin braila...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Originally posted by iuly75 View Post
                          unde pot gasi si eu SMD-uri ca in zona brailei nu a auzit nimeni de asa ceva
                          leduri normale nu se pot folosi?
                          parca am vazut la cineva ca a folosit si leduri dar indicat e SMDuri mie mi la modificat ciprian din galati sunal si vezi ca nu e departe de tine 0726 295 488 (130 ron) intr-o ora
                          Attached Files

                          Comment


                          • cu ajutorul unui prieten se pare ca voi primi smd-urile dupa sarbatori, iar montajul il voi face singur,oricum multumesc pentru informatie
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by dsign View Post
                              m-am jucat un pic cu ceva echipamente cu leduri pe un bord aruncat prin garaj... aveti rezultatul in poze

                              turometrul e facut cu noua metoda iar vitezometrul este facut asa cum s-a facut pina acum.

                              am legat displayul la pozitie (doar lumina lui) si dimmerul digital actioneazaacum pe cadrane si pe display. N-am avut ace de proba. Aparatul foto nu era unul capabil, insa va dati voi seama de diferenta de luminozitate intre turometru si vitezometru

                              culori folosite: alb la cadrane, rosu la ace si display
                              Pai cred ca lumineaza mai tare ca farurile..
                              sigpic

                              Comment


                              • ei, nici chiar... pentru cei din bucuresti, poate-l aduc la intilnire.


                                pentru smd-uri puternice, va pot ajuta un pic. lucrez la zexstar, e magazin virtual. puteti sa comandati acolo.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google