Tutorial demontare interior Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial demontare interior Logan

    am demontat, am izolat si am montat totul inapoi. ca si izolatie am folosit ceva krono nu stiu cum din praktiker. a fost ieftin, 10.8mp la numai 62 lei. 5mm si zic ei "izoleaza fonic pina la 24db".
    am izolat pod pedalier, mi-a luat aproximativ 8 ore si am facut lucrarea in 2 zile. ma rupt, e groaznic, masurat, taiat, verificat, mai taiat putin de ici colo. dat cu prenadez pe ambele suprafete, lasat sa se usuce 5 minute si lipit. dupa 4 ore ma simteam minunat de la vapori .
    ATENTIE!! materialul folosit retine foarte bine apa, e ca si un carton!
    avind in vedere ca izolatia "fonomin" folosita de fabrica, atasata de polistirenul de la podul pedalier avea ceva apa in el, iar pe podul pedalier era apa... daca fonominul care il gasesti ca izolant pe tot podul pedalier si e pus de fabrica, nu am gasit un motiv intemeiat sa nu folosesc si eu acest tip de izolatie. inevitabil apa tot ajunge sub mocheta, intr-un fel sau altul.
    in portbagaj am folosit pluta in locurile unde nu-mi permitea grosimea izolatiei sau prea greu de modelat.
    pe plafoniera a fost usor, 2 placi mari si 2 jumatati de placa.
    cu ce mi-a ramas, am izolat si fetele de la usi. am atasat un filmulet dar acela e deja un alt tutorial.
    momentan n-am pus fetele pe usi si nu simt nici o diferenta. voi completa cu reactia mea de orgasmizare dupa ce pun fetele pe usi si fac un test,

    dupa ce am terminat, mi-am zis "de ce sa nu fac un tutorial?"
    asa ca m-am pus din nou si am dat tot jos si am reasamblat, totul fiind filmat. am avut o tentativa si prima data, dar cind am vazut ca ma intind la o ora de filmare si n-am filmat mai nimic, m-am lasat pagubas. chiar si asa, am avut 2 ore jumatate de filmare si am scos nici 20 minute
    partea 1

    partea 2
    Last edited by crististreulea; 23 March 2009, 19:15.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    buna treaba man.... stai bine cu nervii nu gluma
    IS 10 LNC Facebook

    Comment


    • #3
      Mare noroc ca te-avem pe forum. Nu stiu cine si-ar mai dezasambla masina...

      Frumoasa "defilare" a usilor la final. Si surub de 17 nu cred ca mai aveau la montajul centurii, de-aia ti-au pus de 16. Nu-i bai.

      Intrebarea pe care ar pune-o toata lumea: cat de mari sunt diferentele? Merita tot tambalaul? Ne poti face o filmare in mers, te rugam?

      Comment


      • #4
        Bravo! Nu multi s-ar pune pe redemontat masina doar pentru a face un tutorial. Si eu vroiam sa fac acelasi lucru cand va veni caldura.
        Oricum, la toate Loganurile sunt diferite suruburile centurilor. Cele din spate cu cele de pe stalp. Nu imi dau seama de ce....
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          minunat trebuie sa vi sa ne faci si noua sambata la toti
          nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

          Comment


          • #6
            ioi pica plafoniera

            sigpic

            Comment


            • #7
              salut, spune-mi te rog cristi se simte o diferenta la insonorizarea care ai facut-o merita investitia ? nu e vorba de 60 lei ci de munca

              Comment


              • #8
                multam de urari la toti. dar am o intrebare, voi nu aveti somn de postati la orele astea matinale?

                Originally posted by MyKe View Post
                Intrebarea pe care ar pune-o toata lumea: cat de mari sunt diferentele? Merita tot tambalaul? Ne poti face o filmare in mers, te rugam?
                Originally posted by aurelian68 View Post
                salut, spune-mi te rog cristi se simte o diferenta la insonorizarea care ai facut-o merita investitia ? nu e vorba de 60 lei ci de munca
                n-am scris despre diferente pentru ca nu simt nici o diferenta acum, ba chiar e mai rau
                serios! inca n-am pus fetele pe usi si zdrongane de dracu o ia. imediat ce pun fetele de usi, o sa va spun si diferenta. evident ca voi filma momentul in care ma voi orgasmiza

                Originally posted by orwo View Post
                minunat trebuie sa vi sa ne faci si noua sambata la toti
                absolut, toti intr-o zi
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #9
                  Ce sa mai zic...in fiecare zi forumul e tot mai util

                  Toata stima pt munca depusa si pt faptu ca arati si la altii treaba asta .

                  Comment


                  • #10
                    si eu am in gand asa ceva...
                    dar dupa ce am izolat usile superficial doar cat sa nu mai intre curent...am crezut ca nu mai termin...dar ce ai facut tu...mult curaj

                    la pedalier, si la picioarele soferului...ai izolat peste scartaietoare aia, sau sub ea ?

                    Comment


                    • #11
                      Felicitari pentru rabdarea si tenacitatea depusa chiar esti de admirat.Esti unul dintre cei mai PASIONATI loganisti!
                      http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                      жалюзи плиссе

                      Comment


                      • #12
                        un tutorial de nota 20+!bravo,chiar avem nevoie de oameni ca tine!o intrebare,un tutorial despre cum demontam bordu,nu faci?!nu de alta dar as vrea sa-l dau singur jos!mersi mult oricum,e de apreciat cate faci pentru acest club!bravo inca o data!
                        "CAND VIATA E PREA GREA....LAS-O JOS!"un batran logan de 1.4!:drunk

                        Comment


                        • #13
                          Offtopic: Eu vreu un tutorial de scos segmentii de pe pistoane...i dare you

                          Ontopic: Esti simbolul rabdarii...eu mi-am montat doar o cotiera si injuram ca la usa cortului )...oricum, bravo
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by tomu View Post
                            la pedalier, si la picioarele soferului...ai izolat peste scartaietoare aia, sau sub ea ?
                            sub nu penca era din fabrica pus fonomin din abundenta. am pus peste . "scartaietoarea" e acel polistiren


                            Originally posted by odorog View Post
                            ...un tutorial despre cum demontam bordu,nu faci?...!
                            intentii am avut, dar m-am poticnit la volan. imi trebuia un torx de 60(cred) iar eu am cel mai mare torx de 40. asa ca am renuntat. poate cind vibratiile bordului ma vor scoate din minti
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • #15
                              Bravo Cristi si felicitari pentru efortul depus , ai facut un topic super folositor.
                              sigpic #

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google