Cum Sa Faci Oglinzile De Berlina Mai Eficiente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Sa Faci Oglinzile De Berlina Mai Eficiente

    Mai intai trebuie sa cautati, de preferat la dezmembrari, oglinzi mai mari un pic decat cele de Logan, si, cel mai important, sa fie si mai bombate (convexe) decat cele originale. Scoateti geamurile de la oglinzi, le dezlipiti de pe ramele din plastic, la fel si pe cele de schimb, mergeti la un atelier de "geamuri&oglinzi" il rugati pe nenea d'acolo sa vi le taie pe cele mai mari, eventual sa le lipeasca in locul celorlalte, si gata. Eu asa am facut si e mare diferenta.
    Spor la treaba!
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

  • #2
    Pune poze...ceva
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      @Fane CL- Fanele, fa treaba pana la capat: pune poze si spune ca sunt de Opel!
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • #4
        cum sa faci oglinzile mai eficiente...le schimbi cu altele?? pfff :|
        sigpic

        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

        Comment


        • #5
          Pui oglinzi de MCV si scapi de improvizatii.

          Comment


          • #6
            Maaaa...pai credeam ca ne si arati ce si cum...slaba treaba

            Comment


            • #7
              da dar cele care sunt cu incalzire???? cum le mai faci???

              Comment


              • #8
                eu am si cu incalzire si sunt si electrice... daca pun un geam mai mare la ele nu le mai pot misca deloc... nu cred ca e buna ideea ta... sincer!!!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Poze nu am decat cu lucrarea terminata.
                  Am condus si masina cu oglinzi de MCV, in afara de un maaaare plus la aspectul masinii, functionalitatea nu m-a convins, adica se vede mai bine decat in cele de berlina, dar tot nu e de ajuns, cel putin pentru mine.
                  Nu arata deloc a improvizatie.
                  La oglinzile cu incalzire, spre rusinea mea, nu m-am gandit, dar sigur se poate face ceva si acolo.
                  Cam asta e, sper ca am reusit sa dau raspuns la toate intrebarile puse aici.
                  Attached Files
                  INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Thejock3r View Post
                    cum sa faci oglinzile mai eficiente...le schimbi cu altele?? pfff :|
                    Ai dreptate, suna ca o stire la radio Erevan.... asta e...
                    Rog sa lipiti de post-ul anterior;
                    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                    Comment


                    • #11
                      Stai asa ca eu unu nu am inteles nimic.Plus ca nu vad nici o diferenta in poza aeea pe care ai postat-o, fata de oglinda stock....poate ca aeea e mai curata, si atat.
                      oglinda concava, din cate stiu eu, face lucrurile sa apara mai aproape/departe decat par.....gresesc?!?!?
                      la ce ai avea nevoie de asa ceva? Sa te duca in eroare atunci cand dai cu spatele?
                      Intradevar, cu oglinzile de MCv vezi mult mai bine, deoarece fiind un pic mai mari, ca, inaltime, ai un unghi de vizibilitate mai bun...asta insemnand,ca daca iti pastrezi pozitia fixa a corpului in masina cand te uiti in oglinda, poti sa vezi roata spate cat mai jos, si in acelasi timp coltul de sus de la portbagaj. Asta da avantaj.
                      Iar treaba cu incalzirea....pe spatele sticlei de oglinda, exista o folie cu rezistente, care este aplicata/lipita, pe sticla. Cu mare atentie, si putina indemanare, acea folie se poate da jos, si repune pe alta sticla.

                      parerea mea- mai bine iti pui oglinzi de mcv.
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • #12
                        Tocmai asta zic si eu, nu se cunoaste nimic, in afara de faptul ca acum vad, cum zici tu, fara sa ma misc si roata si portbagajul. Si oglinzile stock sunt convexe, adica indeparteaza un pic, dar la astea de le-am pus eu curbura e mai mare, astfel se vede mai mult. Nu pledez pentru modificarea oglinzilor in acest fel, am vrut doar sa va arat cum am facut eu.
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment


                        • #13
                          daca zici ca nici cele de MCV nu te multumesc , atunci ce sa mai zic...

                          Comment


                          • #14
                            La camion am 6 oglinzi, sunt greu de multumit in privinta asta.
                            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                            Comment


                            • #15
                              Si pana la urma daca te face fericit, nu poate fi asa rau (Sheryl Crow: :"If it makes you happy, it can't be that bad"). Foarte bine ca ai aratat lumii ca se poate si altfel, cui ii place, bine, cui nu, nu si gata. Cam asa vad eu lucrurile.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google