Folosirea unui releu, modalitati de conectare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    parere in legatura cu schema
    Attached Files

    Comment


    • #92
      ce parere vrei?
      ce nu pricepi? ai 10 postari si nu ai urmat nici un sfat de la colegii de pe forum ;
      fii mai explicit ca sa primesti niste raspunsuri

      Comment


      • #93
        poze alarma

        poate ma ajutati cu modelul
        Attached Files

        Comment


        • #94
          are cineva idee ce alarma e ?

          romeo-alex ,am urmat sfaturile colegilor dar tot nu merge ! problema e ca am gasit un fir,dar in momentul cand inchideam usile se deschidea portbagajul.

          am incercat toate combinatiile posibile pe releu dar si pe alarma dar degeaba
          Last edited by edy28; 3 March 2012, 16:40. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #95
            posibil sa fie Guard Alarm ,Crime Guard ,ceva de la Guard parerea mea ,sper sa nu ma insel
            ai telecomanda la ea?poze daca ai

            Comment


            • #96
              telecomanda alarma

              telecomanda alarma
              Attached Files

              Comment


              • #97
                problema e ca am gasit un fir,dar in momentul cand inchideam usile se deschidea portbagajul, CONTEAZA DE UNDE SE ALIMENTEAZA RELEUL ?

                Comment


                • #98
                  problema releu claxon

                  salutare am cumparat un claxon tip goarna care functioneaza pe baza de compresor insa nu a venit cu schema ci doar cu releul ma puteti ajuta sa fac legaturile uitati o incercare de a mea.
                  PS. as dori ca circuitul sa fie alimentata doar la contact pus aveti idee de unde as putea s-al alimentez din cutia re relee sau de unde?
                  Attached Files

                  Comment


                  • #99
                    @claudiugrasu: ai indicatiile in poza.
                    Attached Files
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • @edy28:
                      Care din fire nu sunt legate deloc din cele de la alarma? (ce culori au?)
                      Releul poti sa-la alimentezi din acelasi loc de unde este legata si alarma.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • gri,negru,violet firele sunt taiate

                        problema e ca nu am specificat ce masina am de asta am intrebat unde vine UCH ,

                        [QUOTE=edy28;1202414]gri,negru,violet firele sunt taiate

                        problema e ca nu am specificat ce masina am de asta am intrebat unde vine UCH ,specific ca am o alfa romeo 145

                        problema e ca nu am specificat ce masina am de asta am intrebat unde vine UCH ,specific ca am o alfa romeo 145
                        Last edited by edy28; 4 March 2012, 20:19. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • In schema desenata de tine cu acel releu, legi pe rand firele de la alarma. Tii apasat cateva secunde pe buton si ar trebui sa actioneze releul.
                          Daca nu merge cu nici unul din fire, atunci firul de la pinul 85 (masa) il scoti de la masa si il legi la +12V. Aceeasi proba cu fiecare fir in parte.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • am incercat si cum zici tu dar nimic,am gasit un fir dar in momentul cand inchid usile se deschide portbagajul ,

                            Comment


                            • Pai este iesirea de stare a alarmei. Care da un semnal de masa cand alarma este armata. Se foloseste pentru releul de blocare motor pe care nu il ai montat.
                              Cred ca ramane varianta sa vizitezi un electrician auto care stie ce face.
                              Sau sa schimbi alarma ;)
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • Salut
                                imi poate spune cineva cum pot face legatura la pini releului din imaginea atasata pt a deschide porbagajul din alarma ,alarma transmite un impuls pe - (minus).Multumesc



                                Salut
                                imi poate spune cineva cum pot face legatura la pini releului din imaginea atasata pt a deschide porbagajul din alarma ,alarma transmite un impuls pe - (minus).Multumesc



                                Last edited by iulius473; 18 April 2012, 13:39. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google