Tutorial Montare Cruise Control Pe DIZAL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Salut,

    Daca nu este secret profesional, poate ne poti da ceva detalii draga FANE despre realizarea ta...
    Mai sunt cativa electronisti pe aici, doar ca poate nu au timp sa faca cercetari...

    Multumim

    Comment


    • #32
      la benzinare nu sa bagat nimeni

      Comment


      • #33
        ba da ... se poate cu o caramida sub pedala de acceleratie aia pentru limitator .
        si pentru cruise se folosesc diverse caramizi de diferita greutate in functie de viteza dorita .
        Lasand gluma la o parte ,benzinarul are clapeta mecanica cu cablu de acceleratie ,deci e mult mai greu de implementat un astfel de sistem.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #34
          Salut! Si eu astept amanunte despre functionare, sa inteleg ca nu sunt doar modificari ale setarilor din ECU ci un montaj legat in circuitul potentiometrului de acceleratie?
          Mentionez ca al meu DCI are 65Cp, chiar cele care se spune ca au ceva probleme.

          Comment


          • #35
            Vreau si eu sa imi montez ,am DCI de 85 cp stiti cumva ceva mai ieftin?La 250E ma las pagubas

            Comment


            • #36
              Daca esti dispus sa faci un drum la Calarasi iti fac eu cu 100
              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

              Comment


              • #37
                ceva mai aproape ...din Bucuresti nu este nimeni?

                Comment


                • #38
                  Daca nu te grabesti prea tare, peste vreo doua saptamani o sa fiu eu in Bucuresti.
                  Resoftari, leduri, activari functii, etc... in Cluj si Maramures.

                  Comment


                  • #39
                    Si totusi la 1.2 16v(Euro5 in cazul meu, Ecu Continental SIM32) care are acceleratie electronica nu stie nimeni cum se face?

                    Comment


                    • #40
                      Uite ca si eu va pun intrebarea insa pentru un E4 cu un ECU de la Continental: SIM32 S120204120A cod Renault: 8200672654 (8200672644).

                      Comment


                      • #41
                        Ar fi util si pe micul polizor
                        sigpic
                        !

                        Comment


                        • #42
                          S-ar parea ca acelasi ECU a fost folosit si pe Clio, daca e asa se face, dar trebuie testat.
                          INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                          Comment


                          • #43
                            Eu ma bag, insa ramane intrebarea: cine imi face?

                            Comment


                            • #44
                              Salutare tuturor!

                              E primul post facut pe acest forum, drept urmare trebuie sa fac si o introducere.
                              Localitate: Calarasi/Bucuresti
                              Masina: Renault Clio III, 1,5dCi, 50 kW, 2007

                              Multumesc pentru tutorial!
                              A mers totul super bine. Totul e exact asa cum a fost prezentat. Am facut totul intocmai si mi-a reusit, costurile de baza fiind minime. Ce-i drept eu am mai ridicat cheltuielile pentru ca am vrut sa si arate bine, pe langa functionalitate.
                              Chiar azi dimineata am testat masina la diferite viteze in regim de autostrada/DN/localitati. Am mers aproape numai din butoane. Masina se comporta exemplar, dar nu i-am putut face un consum, pentru ca batea vantul din fata destul de tare si a consumat destul de mult.

                              Eu mi-am facut o placa unde am lipit toate rezistentele si am bagat-o intr-o cutie careia i-am pus mufe de legatura, astfel incat sa fie totul foarte usor de demontat, la nevoie.

                              Oricum, cel mai mult a durat pregatirea sistemului in sine ca sa imi iasa totul exact asa cum am vrut. Montajul efectiv nu dureaza mai mult de 2 ore. (si a fost prima data cand am desfacut ce era de desfacut)

                              Comment


                              • #45
                                Stii cum e vorba aia.Pozele fac cat 1000 de cuvinte.Daca nu e cu suparare sa ne prezinti si noua lucrarea ta..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google