Cum Sa Montezi Instalatia Oglinzi Electrice Daca Nu Este Din Dotare,inclusiv Joystick

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    da poate stateau mai bine twiterele dar am in vedere peste nu prea mult timp sa schimb interiorul de usi la toate 4 usile cu phase 2 fara gauri ,avind in vedere ca pe acestea mai am ascunse gaurile de la manivelele geamuri...solutie de moment asta a fost poate voi pune niste twitere pina la urma daca nu ma incadrez la bani...
    sigpic

    Comment


    • #62
      un cablaj original unde se gaseste

      Comment


      • #63
        incearca la silviu 79,sau la florin dnf,eugen 2008 cam ei aveau asa ceva,daca dealerul sau magazinele de piese logan din orasul tau trebuie sa aiba...
        sigpic

        Comment


        • #64
          Cablajul de oglinzi electrice nu se vinde separat deoarece el face parte din instalatia electrica a masinii.... deci daca te duci la dealer sa intrebi o sa-ti dea o instalatie electrica de interior de laureat si o sa te linistesti cind o sa vezi cit costa.... cablaj original de oglinzi electrice original il ai doar scos din intalatia electrica a unui logan avariat.

          Comment


          • #65
            Astazi am scos releul de dezaburire foarte usor.... nu este nevoie sa demontati ceasurile. Am bagat mana pe sub bord pina la el si am tras de releu in jos si s-a declipsat imediat. Nu stiu cum sa scot pinul cu firul bej din acel soclu ca vreau sa lipesc firul pentru incalzire oglinzi de acel pin. Banuiesc ca are un clips ca pinii din tabloul de sigurante insa nu reusesc sa-mi dau seama in ce loc tine.

            Oricum am bagat de forma firul de la oglinzi in locasul din soclu unde intra firul bej si se incalzesc oglinzile odata cu luneta fara nicio problema

            Desi era cald afara am sesizat ca oglinzile se încălzesc destul de tare... poate sa-mi zica cineva daca asa se intimpla la toate oglinzile electrice?
            Attached Files
            Last edited by usr1; 23 May 2011, 21:39.

            Comment


            • #66
              toate oglinzile se incalzesc asa tare, altfel cum s.ar usca?
              si vezi ca papucul ala iese daca bagi pe exteriorul lui ceva subtire, are o clema care trebuie inchisa pentru a il trage afara, daca tot nu reusesti, leaga.te de fir direc, lipesti cu pistolul si izolezi foarte, foarte bine
              sigpic

              Comment


              • #67
                Am vazut acea clema...trebuie sa o trag in lateral nu? Am incercat cu o surubelnita din aia subtire de 1.2mm si cred ca era prea subtire ca nu puteam sa tin clema aia trasa intr-o parte.

                Comment


                • #68
                  nu stiu sigur unde are clemele, dar sunt unele care au pe laterale si altele care au una in interior (in spate) trebuie fortat si in acelasi timp sa tragi de fir (asa m.am chinuit si eu sa scot doi papuci de la un buton cand am legat lumina la picioare, pana la urma am reusit)
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    pai la dealer un cablaj de origine stii cat ajunge

                    Comment


                    • #70
                      nicu vrei sa spui ca exista niste cleme pe exteriorul soclului catre trebuiesc trase ca la panoul de sigurante? Eu am gasit o clema chiar in interiorul socasului unde vine pinul cu firul bej.

                      Eu pe una din fetele soclului am vazut o "chestie" ca un fel de clema dar nu am dat importanta. Se trage cumva si acea clema? Am sa-i fac o poza ca sa vedeti despre ce e vorba
                      Last edited by usr1; 24 May 2011, 00:21.

                      Comment


                      • #71
                        incercati totusi si la alti distribuitori,eu am rezolvat cu o instalatie aftermarket,noua,mai intreb odata ca sa fiu sigur ca as vrea sa leg si eu firul la releu(se intelege)firele cele doua mufate impreuna sint cele doua fire ce vin legate la acest releu??

                        ...am pus o siguranta de 10A,pe fir am introdus firul in mufa releului si acum functioneaza se incalzesc si oglinzile...ura !
                        Last edited by MIRCEA 97 GMB; 24 May 2011, 19:24. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          in sfarsit i-ati dat de capat

                          Comment


                          • #73
                            aproape e gata.... ramane de vazut cum se pot scoate pinii din mufa d ela releul de dezaburire si e gata... avem un tutorial complet si complex ;)

                            Comment


                            • #74
                              cam bajbaiti un releu de multisor
                              e usor de scos acel papuc din mufa,cu o surubelnita ''-''bagata pe una din laturile acelui papuc si indoi un pic o ''gheara''a papucului care se tine fixa de mufa releului si tragi in afara papucul
                              e simplu si usor dar un pic de dexteritate si se rezolva

                              Comment


                              • #75
                                eu am incercat asa cum spui tu si nu a vrut sa iasa.... am impresia ca mai tine undeva. Am sa ma uit cu atentie la soclu sa nu aiba ceva pe lateral ca la panoul de sigurante.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google